16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Parti halkın partisi

Hayrullah Demiray

28 Eylül 2011 tarihli yazısı

Türkiye nin üç dönem üst üste seçim kazanan ve üç dönemde oylarını arttıran ve girdiği her seçimden bir öncekine göre daha karlı çıkan partilerin başında AK PARTİ Geliyor.

Dolayısıyla böyle olunca da kimilerine göre Türkiye nin gelişmesi ve değişmesi için AK partili olunmalı ve çalışmalarda yer almalı başlangıçtan bu yana olduğu gibi destekler karşılık beklemeden gönülden yapılmalı kimilerine göreyse iş kaygısı ve hayat mücadelesi için destek verilmeli içinde olunmalı kimilerine göreyse bu partinin içerisinde olup ta yanlışları olan yöneticilerin yanlışlarını kapatma karşılığı reklamlar karşılığında alınan paralar gibi görüle biliyor bazen.

Ama AK Parti yöneticileri bu durumların farkında olsalar gerek ki bir çok zaman yöneticileri bu konuda uyarmaktalar ve halkın bu teveccühünün devam etmesini sağlamak için tek yolun insanların haklarını korumaktan geçtiğini vurguladıklarını biliyorum.

Bu arada AK Parti de bunlar yaşanırken partinin de içerisinde dedikoduya yer vermemek ve dolayısıyla ikilik çıkarmamak ve küskünler topluluğu meydana getirmemek için özellikle il Başkanı ve yönetimi çok fazla çaba sarf ettiğini görmekteyiz dolayısıyla bunu da Gençlik kolları seçimlerinde gördük şimdi de ilçe kadın kolları Başkanlık seçimlerinde yaşıyoruz.

Muhtemelen Ocak 2012 de de ilçe başkanlık seçimleri yapılacak bu birlikteliğin bozulmaması için partinin büyükleri ve il Başkanlığı yine devrede olacaktır bu durum kimilerine göre Parti içerisindeki demokrasiye müdahale edildiği kimilerine göreyse birlik beraberliğin korunması yönünde atılan adımlar olarak değerlendiriliyor.

Bizler her siyasi görüşü izlediğimiz gibi AK partiyi de yakından takip ediyoruz yıllardır bu partiyi gözlemleyen birisi olarak şunu vurgulamak isterim parti sadece birilerinin tekelinde olmamalı ve birileri yapılan yanlışları eleştiriyorsa ocu bucu şu cu şunun adamı şunun yandaşı yada şu memleketli bu memleketli diye ayrım yapmak çok yanlış bir olgu olduğunu herkesin görmesi gerekir ve Türkiye nin yarısının oyunu almış ve dolayısıyla ilimizde de oldukça yüksek oranda oy alan bir partinin içerisinde bunların konuşulması abesle iştigal etmekten başka bir şey değil.

Herkes sırf koltuk derdine düşmemeli daha başarılı çalışma yapabilen hangi ekipse o ekibe destek verilmeli.

Sadece tüm partilerde olduğu gibi seçim zamanı delegeler hatırlanmamalı.

Kimse bu partiyi kendi memleketine kendi yöresine göre idare etmemeli yada kendi ego manyası na sokmadan parti dinamiklerine Başbakanın yaptığı gibi yeni ve genç değerleri farklı görüşleri olan insanlara da yer verilmeli yani bu parti eğer ki Türkiye nin partisi diyor ve Türkiye nin merkezindeki parti diyorsak.

Mahalleler den başlayarak ilçeler iller dolayısıyla genel merkeze kadar her yerde bunun gösterilmesi gerekmez mi.? sadece sözle olmaz.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem