21 Ocak 2019 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

“Ölüme doğru ilerleyen yaya geçidi”

Muharrem Şenol

06 Şubat 2018 tarihli yazısı

Geçtiğimiz hafta Sokağın Sesi’nde Gölcüklü vatandaşların sosyal medya hesabı üzerinden çöp sıkıntısına ilişkin yaptıkları paylaşıma yer vermiştim. Bu hafta yine Gölcük’ten vatandaşlara ses veriyoruz. Gölcüklüler bu kez de yaya geçitlerine dair sıkıntılarını dile getiriyorlar. “Gölcük Sevdalıları” isimli sosyal medyadan hesabında paylaşılan gönderide, “Gölcük Donanma Caddesi D-130 Karayolu yaya geçidi yeni kavşak düzenlemesiyle adeta üzerinden geçen yayaları ölüme doğru götürüyor. Dispanser ve Aile Konak Hastanesi tarafından gelip D-130 Karayolunu geçmek isteyen yayalar karşıya geçerken Tam Anafartalar Caddesi'nin ortasında kendilerini buluyorlar. Yani yaya geçidinin bir tarafı tamamen caddenin ortasına çıkıyor. Oysa ışıklarda yayaların daha güvenli geçişini sağlamak için alanın yeniden düzenlenmesi açısından müsait olduğu, fakat doğru olanın yapılmadığı, bahse konu yere gidildiğinde görülecektir. Yol yakınken bu yanlış uygulamalardan bir an evvel dönülmesini can ve mal güvenliği açısından çok önemlidir. İnanın bu çağda, bu teknolojik imkânlarda yapılan bu yanlış uygulamaları yazmaya ben utanıyorum. Fakat yazmasam da vicdanım rahat olmuyor. Lütfen yaşadığımız kente birlikte sahip çıkalım. Duyarlı olursak bizlerin sesini de duyacaklarını ve daha da dikkatli olacaklarını biliyorum” ifadelerine yer verildi.

                                                                   

GÖLCÜK YAYA YOLU (2)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

GAZETECİNİN KADERİ: UNUTULMAK

Geçtiğimiz hafta sonu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ilimize gelerek il binasının açılışını gerçekleştirdi. Parti binası önünde toplanan kalabalığa seslendi. Güvenlik önlemleri üst sevideydi. Gazeteciler olarak muhabir arkadaşlarımla birlikte biz de programı takip etmek için alandaydık. Beklediğim kalabalık yoktu açıkçası mitingde. Kalabalık beklediğimden az olsa da coşku kalabalığa oranla oldukça yüksekti. Fakat Sokağın Sesi’ne konu olacak nokta kalabalıktan ziyade basın mensuplarının düşünülmemiş olması. Miting öncesi karşılama ve Gündoğdu Köyü’ne gerçekleştirilecek ziyaret için basın mensuplarını taşıyacak araç ayarlanmış ancak, miting alanında gazetecilerin programı takip edebilecekleri bir bölüm ayarlanmamış. Arkadaşlarımla birlikte haberi sahnenin kenarında bulunan beton basamaklarda oturarak yazmak durumunda kaldık. Bu programa dair önemli bir eksikti bence. Meral Akşener’in kent ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulunacağı mitingde haber yazacak muhabirler için masa düzeninin kurulmaması yeni kurulmuş bir parti olan İYİ Parti’nin genel başkanı karşılama telaşına verilebilir sanırım.

 

MUHABİRLER

------------------------------------------------------------------------------------------------------

YÜRÜYÜŞ YOLU’NA BAKIM

Belediye ekipleri tarafından Yürüyüş Yolu’na bakım yapılıyor. Özellikle zeminde oluşan bozulma vatandaşların zor anlar yaşamasına vesile oluyor. Yağışlı havaların ardından bozulan zemine yeni taşlar döşenip, gerekli işlemler uygulanıyor. Fakat bazı vatandaşların basılmasın diye önüne ve arkasına taş koyulmasına rağmen bakım yapılmış olan noktaya basmaları da bir garip. Yürüyüş Yolu’nun kenarındaki çalıların da geçtiğimiz günlerde belediye ekipleri tarafından budanarak bakımı yapıldı.

 

YÜRÜYÜŞ YOLU (3)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

GÖNÜLDEN MERALCİLERDEN PANKARTLAR

Geçtiğimiz hafta sonu ilimize gelen Meral Akşener hemşerileri tarafından oldukça sıcak bir şekilde karşılandı. Miting alanında toplanan coşkulu kalabalık ellerindeki bayrakları sallayarak, Akşener’e yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Benim dikkatimi ise miting alanının karşısında hemen yolun kenarına asılmış bir pankart çekti. Tavşantepeliler imzalı pankartta, “Türkiye’ye ve İzmit’e Gündoğdu” yazıyordu. Bu pankartın üzerinde bulunan pankartta ise , “Emekçi, Emekli Gönülden Meralci” ifadeleri yer alıyordu.

AKŞENER (1)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

TRABZONLULAR “SEN ANLAT KARADENİZ”DEN ŞİKAYETÇİ

Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu, "Sen Anlat Karadeniz" isimli dizide Trabzonluların yanlış yansıtıldığını düşündüğü sahne için sosyal medya hesabından adeta isyan etti. Başkan Durmuşoğlu bir imama yapılan muameleye hiçbir Trabzonlunun gerçekte sessiz kalmayacağını belirterek mesajında, “Sen Anlat Karadeniz isimli dizide geçen sahneler kesinlikle Trabzon kültürünü yansıtan, örf ve adetlerini gösteren, yiğitlikleri ve mertlikleriyle Anadolu coğrafyasına nam salan, tüm Türkiye’ye bu kültürünü kabullendirmiş ve ben Trabzonluyum diyebilen tüm hemşerilerimizin kesinlikle kabul edemeyecek sahnelerdir. Trabzon’da kimse bir imama yapılan o muameleye sessiz kalmaz, 10 kişiye bir köy, bir ev bastırmaz. Bu ve bunun gibi birçok saçma sahneleri Kocaeli Trabzonlular Derneği olarak çok net ve sert bir şekilde kınıyoruz. Bu dizinin yayında kaldırılması ya da gerçek Trabzonlu kültürünü net yansıtması için lütfen şikayet edelim” ifadelerine yer verdi.

 

DURMUŞOĞLU

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu