14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bu görüntüler Gölcük’e yakışmıyor

Muharrem Şenol

30 Ocak 2018 tarihli yazısı

Gölcüklü vatandaşlar Albay Burak Caddesi’nde yaşadıkları çöp sorununa ilişkin taleplerini yine dile getiriyorlar. Gölcüklüler özellikle “Gölcük” adlı sosyal medya hesabından yaptıkları paylaşımlarda yetkilileri göreve davet ediyorlar. Hesap üzerinden yapılan paylaşımda, “Albay Burak Caddesi bildiğimiz gibi, aylardır söylememize rağmen hala çöp konusuna bir çözüm bulunamadı. Gölcük Belediyesini göreve ciddi ciddi davet ediyoruz. Bu görüntüler  Gölcük merkezine yakışmıyor” ifadelerine yer verildi.

ALBAY BURAK

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BİR EL DUADA BİR EL TELEFONDA

Geçtiğimiz cuma günü Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu tarafından, TSK’nın Afrin’e yönelik yaptığı “Zeytin Dalı” operasyonuna destek amacıyla bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Fevziye Camii’nin avlusunda yapılan basın açıklamasına kentimizde faaliyet gösteren çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katılım gösterdi. Basın açıklaması sonrası İl Müftüsü Yusuf Doğan tarafından katılımcılara Afrin’deki Mehmetçiğe yönelik dua ettirildi. Dua okunduğu esnada kalabalıkta iki amca dikkatimi çekti. Amcalar bir elleri telefonda bir elleri duada olur vaziyetteydi. Amcaların dua ettikleri esnada, cep telefonlarıyla video çekmeyi de ihmal etmemeleri oldukça ilginç bir manzaranın ortaya çıkmasına vesile oldu.

DUA 2

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HAFTALARDIR MANZARA DEĞİŞMEDİ

İzmit’te bulunan Karabaş Mahallesi Şahabettin Bilgisu Caddesi üzerinde bulunan kafelerin önünde haftalardır adeta gölcük oluşuyor. Zaman zaman sular azalıp, çoğalıyor. Kaldırımı kullanan vatandaşlar yoldan araç geçtiği zamanlarda zor anlar yaşıyorlar.  Kafe işletmecileri de durumdan rahatsız olduklarını dile getiriyorlar. Kentin işlek noktalarından olan bölgede yaşanan bu sorunun haftalardır çözülememiş olması çevre sakinleri tarafından da olumsuz karşılanıyor. Görevlilerin bir an önce bu soruna çözüm bulmaları gerekiyor.

GÖLCÜK

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÇİRKİN İFADELER VATANDAŞI RAHATSIZ EDİYOR

İzmit sahilde vapur iskelesinin bulunduğu bölümde kaldırımlara küfürlü ifadeler yazılmış durumda. Sahilin otoparka bakan kısmına yazılmış olan bu küfürlü kelimeler vatandaşları rahatsız ediyor. Özellikle otoparka aracını park eden vatandaşların dikkatini çeken bu yazıların bir an önce silinmesi gerekiyor. Belediye yetkililerinin bir an önce bu soruna çözüm bulması bekleniyor.

Sahil-1

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GİRİŞİMİZ OLAY ÇIKIŞIMIZ OLAY

Geçtiğimiz Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programını takip etmek için muhabir arkadaşlarım Kerim Çelik ve Ahmet Hazer’le Yahya Kaptan’a gittik. Miting  programının yapılacağı alana girebilmemiz için Valilik tarafından çıkartılan akredite kartlarımızı almamız gerekiyordu. Kartlarımızı almamız için 3 kere arama noktasından geçmek durumunda kaldık. Üstelik hemen her noktada çantalarımıza kadar bakılıyor ve kalemlerimize dahi alınıyordu. En nihayetinde akredite kartlarımızı aldık. Fakat o anda öğrendik ki mitinge  gazeteciler alınmıyor. Sonrasında ise salona giriş hengamesi başladı. Diğer gazeteden gelen muhabir arkadaşlarımızla birlikte protokol girişinden alınacağımız söylendi. Fakat o bölüme geçmemiz için de uzun bir kuyruğa girmemiz gerekiyordu. Kuyruğu yara yara zar zor, bir aramadan daha geçerek salonun giriş yapılan bölümüne varabildik. Sonrasında ise yeni bir kargaşayla karşılaştık. Cumhurbaşkanlığı görevlileri basın mensuplarının hangi kapıdan gireceğini bilmiyorlar. Bir o kapıdan bir bu kapıdan derken tribünlere çıkan kapıdan, vatandaşlarla birlikte bir izdiham daha yaşayarak girdik zorlukla. Program bitmeden salona girebildiğimiz için dua eder haldeydik. Sürekli arama, bir kargaşa ortamı, basın mensuplarının hangi kapıdan salona alınacağının doğru dürüst belirlenmemiş olması gibi saçmalıklar böyle bir programa yakışmadı. Salondaki programda ise  itiraz edebileceğim  nokta Cumhurbaşkanının konuşacağı kürsünün tam karşısına yerleştirilmemizdi. Cumhurbaşkanının kürsü fotoğrafını çekmemiz imkansızdı. Bu sorunu bu tarz programların hemen hepsinde yaşıyoruz ama basından güvenlik gerekçesiyle bu kadar çekinilmesi bana mantıksız geliyor. O salonda kürsünün yakınında bir yer ayarlanabilirdi diye düşünüyorum. Programın çıkışı girişe oranla daha kolaydı tabi ki. Fakat Arasta Park AVM’nin önüne doğru yaklaştığımızda bir kez daha şaşırdık. Çünkü çıkışta bir arama daha olduğunu öğrendik. Orada da çantalarımıza bakıldı. Üstümüz “Kabaca” arandı. 27 Ocak Cumartesi gününün özeti “Girişimiz olay, çıkışımız olay” olarak özetlenebilir. Ayrıca programa katılan vatandaşlar için tramvayın ücretsiz yapılması da dikkatimi çekti. Programa gelirken de tramvayı kullandık fakat ücretliydi. Bu durumda günün enteresanlıklarından biri olarak aklımda kaldı.

 

ARAMA (2)

 

 

ARAMA (3)

 

ARAMA (4)

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu