18 Haziran 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

BİAŞ KANGREN OLMASIN

Hayrullah Demiray

27 Eylül 2011 tarihli yazısı

İnsanlarımızın faydasına olacak olan ve insanlarımızın bilgilendirilmesi gereken tüm konularda kamuoyunun aydınlatılması gereken tüm haberleri sizlerle paylaşacağız dedik ve bu bağlamda Cuma günü gelişen BİAŞ ile ilgili haberimiz Cumartesi günkü gazetemizde mevcuttu.

Cumartesi günkü yazımda da yazmıştım ama bugün sizlerle paylaşmak istediğim bir konu var. Buda söylediğinin birçoğunu inkâr eden ve şahsi şirket yönetmeyle devletin bir Kurumunu yönetmeyi birbirine karıştıran bir Genel Müdür’ün bir kurumu ancak bireysel ve kişisel davranışlarıyla bu kadar zor duruma soktuğunu görme fırsatımız olacak.

Düşünün bir gün evinizde oturup çoluk çocuğunuzla kahvaltı yapıyorsunuz, Alacağınız olan ve defalarca aramanıza rağmen telefonlarınıza cevap vermeyen biri sizi arıyor gelin görüşelim teklifiyle iyimser bir yaklaşım sergiliyor. Görüşmek için gittiğiniz de ise saatlerce bekletildiğiniz yetmiyormuş gibi birde işi vardı çıktı yanıtı alıyorsunuz. Tabiri yerindeyse sizi görüşmeye davet eden şahıs bir sonuca varmadan başka bir kapıdan tüyüyor(yani kaçıyor) siz olsanız ne yaparsınız?

Bu bir kişiye yapılan ya diğerleri, bu olaydan önce ve sonra oturup konuştuğum birçok kişi benzer şeyleri söylüyordu. Ama ben BİAŞ Genel Müdürü Yakup Çeker’i çok fazla tanımadığım için acaba diye düşündüm, daha sonra aranan telefonlara cevap vermediğini test ettim. Çünkü haberle ilgili bilgi almak istediğimizde cevap vermiyor, bizzat kanıtlıdır kafadan konuşmayı hiç sevmem.

Şimdi durum çok daha farklı noktalara ulaşmadan önlem alınmalı. Başiskele büyük bir ilçe ve bir kişinin bireysel hatalarından böyle bir durumda olması bu ilçede olan herkesi üzüyor.

Konuştuğumuz diğer alacağı olan insanlar biz Yakup Çeker’in şahsına değil ve Yakup Çeker’e güvendiğimizden değil, biz Başiskele Belediyesi ve Başkan Hüseyin Ayaz ‘a güvendik ondan dolayı BİAŞ her ne kadar ayrı çalışsa da Belediye’nin bir kuruluşu dur diyorlar.

Benim buradan bir önerim olacak Sayın Hüseyin Ayaz’a Tüm alacaklıları ve basın Mensuplarını da çağırsın bizlerde olaya şahit olalım. Buradaki insanların birçoğu da Başiskele’de ikamet eden ve Başiskele’nin gelişmesi ve değişmesine katkı sunabileceklerine yürekten inanıyorum. Bence Sayın Hüseyin Ayaz’ın da Başiskele’yi yaşanabilir bir ilçe haline getirmek en büyük arzusudur.

Onun için bu konular ile ilgili bir adım atılmalı ve konuşarak çözümlenmeli, geçtiğimiz aylarda da yazılarımızda ve haberlerimizde uyarmıştık. Bu iş kangren olmadan çözüme kavuşmalı, bizlerde yıllardır bu bölgenin havasını soluyoruz ve Başiskele’nin de güzel ve yaşanabilir bir ilçe olması için katkı sunabilirsek ne mutlu bizlere. Bizde iyi ve güzel işler yapılsın çevremizde olan olaylar önce halk olarak sonrada basın olarak bizleri de ilgilendiriyor.

Sayın Genel Müdür biliyoruz size akıl vermek bizim işimiz değil ama size de bir tavsiyem olsun, kime ne söyleyecekseniz yüzüne karşı söyleyin ve müsait olduğunuzda insanların telefonuna bir zahmet bakın.

Ben beni arayan tüm insanların telefonuna ya o an yada daha sonra dönerim, diyorum ki beni aramışsa mutlaka benimle bir işi vardır, yoksa insanlar sırf iş olsun diye birisinin numarasını çevirmez çünkü cep telefonları çıkalı mertlik bozuldu.?

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem