20 Nisan 2019 Cumartesi
Ebru Maral Minareci

Ebru Maral Minareci

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Aşk denen şeyi...

Ebru Maral Minareci

27 Ocak 2018 tarihli yazısı

Aşk elle tutulan gözle görülen bir şey olmamasına rağmen hemen hemen herkes varlığına inanmış ve bu duygunun soyut olarak yaşanmasına rağmen fiziksel hareketlere de yansıdığını söylemiştir. Evet uzmanlar da bu kanıda zaten.Aşk ile sevgiyi birbirine karıştırmamak lazım. Aşık olmak herkesin başına gelmeyebilir. O çok farklı ve ince bir çizgidir. Aşkı anlatmak gerekir ise,kimisi onu görünce ya da sesini duyunca kalbimde kuşlar çırpınıyor içim heyecanla doluyor diye anlatır,kimisi içinde müthiş bir huzur ve mutluluğun oluştuğunu kimi de yemeden içmeden kesilip avuçlarının terlediğini söyler. Yani aşağı yukarı aşk insanlarda benzer tepkilere neden olur. En acısı da aşkın bitmesi ya da aşık olduğunuz kişinin hayatınızdan gitmesidir. İşte o zaman da genelde terk edilen ve acı çeken bayan ise kendini çikolataya vurur erkek ise alkole. Bayan ise ağlar ,arkadaşları ile dertleşerek atlatır,erkek ise içine atar ağlayamaz anlatamaz sadece içi titrer. Erkek başka arayışlarda bulur teselliyi ,bayan içine kapanır,kalbini mühürler. En ilginç olan şey ise bir süre sonra erkek perişan olup acıyı ve kaybedişi daha derin yaşarken,kadın artık başka bir hayata adapte olmuş çoktan acıları tüketmiş durumdadır. Aşk böyle bir şeydir işte. Çok büyük aşkla evlenen çiftler de var tabi. Onların büyük aşkı da bir süre sonra yerini sevgiye,sonra da alışkanlığa bırakır. Yani aşk sonsuz değildir.Tükenir ve biter.Başlangıçta sevgi kelimeleri,iltifatlar,mutluluk oyunları varken,zamanla gülücükler yerini tebessüme bırakır. İltifatlar tükenir,hakaretler başlar. Hatta maalesef bazı eşler arasında şiddet de görülür.Hani derler ya aşk diye bir şey yoktur diye aslında buna katılmamak mümkün değil çünkü devamı olmayan bir şey hiç olmamış gibidir.

 

Özellikle birlikte olan çiftler ve eşler için naçizane önerim,aranızdaki sevgiyi yok etmemek için en önemli nokta saygıdır. Saygının azalması ya da bitmesi aşkı da sevgiyi de bitirir. Size zarar da verir. Sözlü ya da fiziksel olarak. O yüzden karşılıklı anlayış,saygı ve sinirliyken eşinizden uzaklaşmak sakinleşince konuşmak yapılabilecek en güzel ve en pratik işlevlerdir.
Ancak aşkın ya da sevginin özü  böyle korunacaktır.
Aşk her zaman anlaşmak demek de değildir.Birbiriyle aslında hiç de anlaşamayacak çiftler aşık olabiliyor. Hani zıt kutuplar birbirini çeker olayı. Sonrasında aşkın azaldığı yerini sevgiye hatta alışkanlığa bıraktığı zamanlarda aslında anlaşamayan ve birbirine uymayan çiftler olduğu o zaman su üzerine çıkıyor. Sadece aşk değil mantık da olmalı birlikteliklerde. Ama aşkta da mantık yok değil mi?
Aşkınızı bulursanız doyasıya yaşayın çünkü siz o aşkı bulan nadir insanlardansınız. Bırakın seyrine akıp gitsin hayat. Sonrasını sonra düşünürsünüz.
 
Aşk dene şey var mı yok mu bilinmez ama yakaladıysanız bu tutkuyu yakasına sarılın ve bırakmayın ...
Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi