18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Biaş'da İşler Yaş

Hayrullah Demiray

25 Eylül 2011 tarihli yazısı

Kimi insanlar devletin parasıyla hava atmayı sever.

Biaş’ta her ne kadar Başiskele Belediyesi’nin yan kuruluşu da olsa kendi yönetim kurulu olan ve Yakup Çekerin genel müdürlüğünü yaptığı bir işletme.

Bu konuda geçtiğimiz aylara da kendisiyle görüşüp birkaç sorumuz olmuştu.

Konuşmada hava atarak bir hastane mevzuu, birde bir muhtarla ilgili bir konu var. Başkada kimseye borcumuz yok demişti.

Hastane olayı konusundada söylediklerini her ne kadar inkar etse de biz kendi kulaklarımızla duymadığımız ve görmediğimiz hiçbir haberi yayınlamayız bununda bilinmesini isteriz.

Bugün Biaş’a gittiğimizde birde ne görelim.

İcra memurları kapıya dayanmış ve önce genel müdür Yakup Çeker’in bilgisayarına el koydular, daha sonrada diğer malzemelere.

Bizzat olaya şahit oldum.

Sayın genel müdür makamında yoktular.

Halkın paralarıyla hava atmak kolay, bence o kurumlara hem sizleri oturtan insanlara karşı hem de bu halka karşı sorumluluğunuzu yerine getirmelisiniz.

Bazen öyle hatalar yapılıyor ki bunların yaptıklarını çocuklar bile yapmıyor. Bilemiyorum olayın içyüzü ve detaylarını ama bildiğim tek şey var.

Sadece müdür olmak demek söylediklerinizle ilgili bir üstünüz yada birileri size bir şey söylediğinde her şeyi inkar etmek demek değil, sorumluluk almak ve o sorumluluğu taşımak yoksa Belediye başkanı parayı getirsin bende alacaklılara dağıtayım demekle olmaz .

Sizin siyasi kariyeriniz olmayabilir, siyasetçi değilseniz ve o kurumu idare edemiyorsanız ne vatandaşı nede bağlı olduğunuz belediyeyi sıkıntıya sokmazsınız ve o koltukta da oturmazsınız.

En doğru yoldur bir işi yapamıyorsanız o işi yapanlara bırakırsınız. “Benim Genel Müdür olma gibi bir derdim olduğundan değil ben zaten işimin başındayım ama bari Başiskele’nin bana ihtiyacı var“ diyordunuz ya, görünüyor ki Başiskele halkının hakkını arayacak ve bu halkın kaynaklarını kendi çıkarları dışında kullanacak birilerine ihtiyacı var.

Bizler tarafsız ve objektif haberciliğimizi yapıp sizlere bilgi veriyoruz. Biaş olmasın Biyaş sayın çeker bu iş yaş

Saygılarımla yorum sizlerin…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem