24 Haziran 2019 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Elinize ne geçti?

Muharrem Şenol

23 Ocak 2018 tarihli yazısı

Körfez’de bir otobüs durağı eline bir kutu sprey boya geçiren bir magandanın saldırısına uğradı adeta. Durağın içine “Durakta otobüs beklemek kolay. Ben onu her gün bekliyorum” yazdı. Yazıyı öyle bir yazdı ki durakta büyük bir görüntü kirliliği oluştu. Bu duruma Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da sessiz kalmadı. Başkan Baran, “Halkımızın güvenli ve sağlıklı bir şekilde ulaşımlarını sağlaması için yaptığımız durağa bu şekilde zarar vererek elinize ne geçti? Bu gibi durumlarda belediyemizi ve emniyetimizi arayarak şikayetlerinizi iletebilirsiniz” şeklinde bu duruma sosyal medya hesabından tepkisini gösterdi.

DURAK (1)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRAMVAY DURAKLARINDA TABELALAR TAMAM

Tramvay hizmete gireli yaklaşık 6 ay oldu. Fakat tramvay duraklarının eksikleri zaman içerisinde yavaş yavaş hallediliyor. Aynı durum tramvay yolu içinde geçerli. Örneğin tramvay yolunun kenarındaki yumurtalar daha geçen haftalarda boyandı. Tramvay duraklarında uzun süredir asılı olan fakat çalışır durumda olmayan elektronik tabelalarda çalışmalar tamamlandı. Elektronik tabelalar geçtiğimiz haftadan itibaren çalışıyor. Tabelada tramvayın durağa geleceği zaman, tarih, saat ve sıcaklık derecesi yer alıyor. Tramvay duraklarının en belirgin sorunlarından birisi ise hala devam ediyor. Duraklarda hala çöp kutusunun bulunmaması vatandaşları rahatsız ediyor.

TRAMVAY  (1)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

USTA GAZETECİYİ ANACAĞIZ

Geçtiğimiz hafta kentimizdeki gazeteciler adına oldukça yoğun geçti. 16 Ocak Basın Onur Günü vesilesiyle bir dizi program oldukça yoğun bir şekilde Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde hayata geçirildi. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi yine çok önemli bir etkinlik hayata geçirilecek. Yarın Uğur Mumcu Parkı’nda 24 Ocak 1993 tarihinde suikaste kurban giden araştırmacı gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’yu anacağız. Saat 12.30’da başlayacak Uğur Mumcu Anma Etkinliği Kocaeli Barosu, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Eğitim İş Sendikası Kocaeli Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve İzmitiz Platformu tarafından gerçekleştirilecek. 

UĞUR MUMCU

------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÇETİN EMEÇ ÜST GEÇİDİ DÖKÜLÜYOR

Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan Çetin Emeç Üst Geçidinin durumu adeta içler acısı. Metal malzemeden inşa edilmiş olanüst geçidin her tarafı pas içinde, çürümüş ve delik- deşik. Çevre sakinleri bu durumun tehlike arz ettiğini ifade ederken konunun bir an önce çözüme kavuşması gerektiğini belirtiyorlar. Büyükşehir Belediyesi acilen harekete geçmeli ve üst geçit acil olarak onarıma almalı. Aksi takdirde üst geçitte her an istenmeyen bir durumla karşılaşılabilir.

ÜST GEÇİT (5)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MAHALLELİDEN ŞİKAYET VAR

28 Haziran Mahallesi’nde bulunan Asri mezarlık yollu olarak bilinen Atalay Sokak’ta inşa edilen duvarın kenarı felaket durumda. Yolun kenarı adeta çamur deryası durumunda. Çevre sakinleri inşa edilen duvarın kenarının da uygun bir şekilde onarılması gerektiğini belirterek yetkilileri göreve davet ediyorlar.

ASRİ MEZARLIK YOLU (2)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OTOBÜS SEFERLERİNİN SIKLAŞTIRILMALI

Bayındırlık Kalıcı Konutları ve Kent Konut Kalıcı Konutlarında ikamet eden birkaç öğrenci arkadaşımız geçtiğimiz günlerde bana ulaşarak yaşadıkları bazı sıkıntıları paylaştılar. Öğrencilerin yoğunlukta yaşadığı kalıcı konutlara otobüs seferlerinin daha da arttırılması gerektiği belirtiliyor. Ayrıca esnafın çarşıdaki dükkanlara oranla ürünleri daha pahalıya sattıklarını söylüyorlar. Öğrencilerin üzerinden sadece kar etmeyi amaçlayan bir esnaflık anlayışının kimseye faydası yok. Gurbette okuyan bu insanlara otobüsçülerimizden, esnafımıza her kesimin elinden geldiğince destek olması gerekirken, bu insanların böyle bir tutuma maruz kalması hiç hoş değil.

OTOBÜS

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GRAFİKERLERLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM

16 Ocak Salı günü Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Basın Onur Günü programı kapsamında gerçekleştirilen gazeteciler yarışmasında Mizanpaj dalında gazetemizin grafikerleri Mustafa birinci olurken Sevda ikinci oldu. Mustafa ödül törenine katılamadığı için ödülünü gazetemizin köşe yazarlarından Galip Ataman’ın elinden aldı. Grafiker arkadaşlarımı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

ÖDÜL

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem