26 Eylül 2018 Çarşamba
Global
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

O fotoğraf İzmit’te çekilmiş

Muharrem Şenol

16 Ocak 2018 tarihli yazısı

Geçtiğimiz gün Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ve Büyükşehir Belediyesi ortaklığında hazırlanan 16 Ocak Basın Onur Günü programları hazırlıklarında yer aldım. Çalıştay programının yapılacağı Luxor Garden Otel’in girişine kurulan stantta yer alan dergileri inceliyordum. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti tarafından 2015 yılında “Cemiyet” adıyla hazırlanan bir gazete ilgimi çekti. Gazetenin arka kapağındaki bilgiler ise daha bir ilgimi çekti. Çünkü arka kapakta Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaca ünlü Time dergisine kapak olan fotoğrafı ve o fotoğrafın İzmit’teki basın toplantısında çekildiği yazıyordu. Bunu bilmemek, bu kentte gazetecilik yapan birisi olarak beni hayıflandırdı açıkçası. O meşhur fotoğrafın İzmit’te çekilmiş olması tarihi açıdan oldukça önemli. Bunun da meslektaşlarımıza ve vatandaşlara daha iyi duyurulması gerektiğini düşünüyorum.

TİME

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

“HAKLARIMIZA SAYGI GÖSTERELİM”

2019 yerel seçimlerinde Gölcük’te bağımsız aday olduğunu geçtiğimiz aylarda açıklayan Ezgin Aydın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gölcük çarşıda karşılaştığı bir duruma yer verdi.  Düşüncesiz bir sürücünün engelli vatandaşların da kullandığı yaya kaldırımının önünü kapatması üzerine Ezgin Aydın mesajında, “Lütfen artık birbirimizin hakkını gözetmeyi öğrenelim. Çarşıda araç bırakacak park yeri kısıtlı, fakat bu bahanelerin hiç birisi kaldırım yaya ve engelli yolunu kapatma hakkını size vermez.  Yetkililere sesleniyorum lütfen şu çarşıya inin ve bir bakının eksik ve kusurlu olan şeyleri anında göreceksiniz, koltukta oturmakla sorunlar öğrenilmez ve çözüme ulaşılmaz.  Her gün Amiral Sağlam Caddesi üzerinde zabıta ve trafik polisi ekipleri nöbet tutuyorlar. Fakat orada nöbet tutmakla çözüm olmaz. Biraz gezinin gördüğünüz yanlışları uyarın, illa ceza keseceksiniz diye bir kaide yok. Uyarıda işe yarar. Biz bu memlekette beraber yaşıyoruz ve birbirimizin haklarına saygı gösterelim. Başkasının yaşamını kısıtlamaya kimsenin hakkı yoktur” ifadelerine yerdi.

GÖLCÜK

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BASIN ONUR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!

Bugün 16 Ocak Basın Onur Günü. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk ve tek basın toplantısını İzmit’te yapmasının 94. Yıldönümü. Bu önemli güne ilişkin Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti tarafından kapsamlı bir program hayata geçiriliyor. Geçtiğimiz gün 70 akademisyenin katıldığı Türk Dünyası Gazeteciler Zirvesi  Luxor Garden Otel’de gerçekleştirildi.  Geniş katılımın olduğu programda gazetecilerin sorunları ele alındı, çözüm önerileri gündeme getirildi. İlimizde ilk defa böyle bir çalıştay gerçekleştirildi. Umarım mesleğimize ve meslektaşlarımıza katkı verecek çalışmalar ortaya çıkar.

GAZETECİLER

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OTOGAR ÇEVRESİ FELAKET DURUMDA!

Otogar terminalinin çevresinde uzun süredir çalışmalar sürüyor. Çalışmalardan ötürü yollar, kaldırımlar oldukça kötü durumda. Otogarı, ya da çevredeki otelleri kullanmak durumunda kalan vatandaşlar oldukça güç bir durumda hareket etmek zorunda kalıyorlar. Yolların adeta çamur durumda olduğu bölümler mevcut. Bakımsız kaldırımlardan dolayı vatandaşlar karşıdan karşıya geçmeye dahi zorlanıyorlar. Özellikle otogarın arka bölümü adeta felaket durumda. Yetkililerin bu duruma bir an önce el atması gerekiyor.

KALDIRIM

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr