20 Mayıs 2019 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Mutluluk bu kamyonetin kasasında mı?

Muharrem Şenol

09 Ocak 2018 tarihli yazısı

Geçtiğimiz hafta içi AK Parti İzmit İlçe teşkilatının mahalle başkanlarını atadığı programa gidiyordum. O esnada AK Parti İl binasının yakınındaki boş alanda plastik ve karton atık dolu kamyonet dikkatimi çekti. Aracın arkasında bulunan bir yazı durumun ilginçliğini yansıtan cinstendi. Kamyonetin arkasında, “Bir avuç mutluluk” yazıyordu. Evet, kim bilir mutluluk heveslisi olanların aradığı bir avuç mutluluk belki atık dolu bir kamyonetin kasasındadır.

MUTLULUK

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

YETKİLİLER NE İŞ YAPAR?

Pazar Pazarı'nın kurulduğu caddede vatandaşlar kaldırıma otomobillerini park eden sürücülerden şikayetçi. “Trafikten sorumlu yetkililer ne iş yaparlar?” diyen çevre sakinleri, “Her gün trafiği yoğun olan Kozluk 1. yol Pazar Pazarı nedeni ile sık sık trafiği tıkanan cadde. Bu aracın sahibi aracını kaldırıma park etmiş. Yayalar için yapılan kaldırımımız, dünyayı ben yarattım düşüncesinde olanlar tarafından zaptedilmiştir” ifadeleriyle parklanma sorununun bir an önce giderilmesi için yetkilileri göreve çağırıyorlar.

KALDIRIMA-PARK-(1)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

PİRELLİ ANADOLU LİSESİ’NDEN VELİLER ŞİKAYETÇİ

Geçtiğimiz hafta içi gazetemize gelen bir mesajı sizlerle paylaşmak istiyorum. Pirelli Anadolu Lisesi’nde çocuğu eğitim gören bir veli okul idarecilerinin sert tutumundan rahatsız olduklarını belirterek şu mesajı gönderdi: İyi günler sizi rahatsız etmemin sebebi Pirelli Anadolu Lisesi’nin çocuklar üstünde çok fazla disiplin uygulanması. Bunlar lise öğrencisi, küpesine, kolundaki bilekliğe, giyilen lacivert pantolonun modeline kadar karışan bir idare var. Okul başından beri kaç öğrenci okul değiştirdi, kaç öğrenci “Nerden bu okula geldim okulu bırakasım var” diyor. Okul pantolonu haftada 5 gün giyiliyor. Oldu ki o gün söküldü, yırtıldı, alınamadı, giyilemedi. Bütün velilere mesaj yollayıp disiplin cezası uygulanacağını yazıyorlar.

PİRELLİ-ANADOLU-LİSESİ-(2)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YENİ CUMA’DA RESTORASYON SÜRÜYOR

Yaklaşık 4 ay önce restorasyon çalışmalarına başlanan ve 2 yıl boyunca ibadete kapalı olacak olan Yeni Cuma Camii’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Caminin çevresi kapatılırken çalışmalar için tahta iskeleler kuruldu.  2 yıllığına ibadete kapatılan ve komple tadilata giren cami, aslına uygun bir şekilde onarılarak tekrardan ibadete açılacak. Caminin kapalı olması dolayısıyla, yetkililer, cami yanında bulunan Yeni Cuma Parkı'na geçici olarak mescit inşa etmişlerdi. Cami ibadete açılana kadar, vatandaşlar yapılan geçici mescidi kullanacak.

YENİCUMA-(1)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tramvay güzergahı boyunca güvenlik amacıyla yerleştirilen ve yumurta adı verilen taşlar geçtiğimiz hafta içinde boyandı. Boyanan taşlar renkli bir görüntünü oluşmasına sebep olurken, bazı vatandaşlar taşların tek renk boyanmasını anlamadıklarını ifade etti. Vatandaşlar farklı farklı renklerle taşların boyanmasının daha güzel bir görüntünün oluşacağını belirtiyorlar. Ayrıca bu taşların güvenlik anlamında yeterli gelmemesinin düşünülmesi halinde Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından ferforje panellerden oluşan korkuluklardan kaplanması da gündemde.

YUMURTA-(9)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

VALİ AKSOY’DAN BİR İLK DAHA

Vali Hüseyin Aksoy ilimizde göreve başladığı tarihten itibaren alışık olduğumuz vali profilinden çok daha samimi bir yaklaşımla vatandaşlarla diyaloga giriyor. Vali Aksoy, Fethiye Caddesi’nde eşi Hülya Aksoy’la gezmesi, Eşme’de yol kenarında ayva satan vatandaşlardan ayva satın alması, çarşamba günlerini “Halk Günü” olarak değerlendirerek vatandaşların sıkıntılarını yüz yüze görüşerek dinlemesi takdir toplamıştı. Vali Hüseyin Aksoy yine ilimizde daha önce görev yapmış olan valilerin hiçbirisinin yapmadığı bir işe imza atıyor. Vali Aksoy 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle gazetecileri kahvaltı organizasyonunda bir araya getiriyor. Gazeteciler muhabirinden, genel yayın yönetmenine kadar Luxor Garden Otel’de bugün kahvaltıda buluşacak.VALİ

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem