12 Aralık 2018 Çarşamba
Öztekin Kaşukci
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kartepe’ye yakışmayan görüntüler

Muharrem Şenol

02 Ocak 2018 tarihli yazısı

Kartepe Kaymakamlığına bağlanan yolların hali içler acısı. Yollar adeta çamur deryası olmuş durumda. Toplu taşıma araçları, otomobiller ve yayalar yol üzerinde güçlükle ilerleyebiliyor. Kooperatif üyeleri yola mıcır serilmesini isterken vatandaşlar da bu işe bir çözüm bulunması gerektiğini belirtiyorlar. Son dönemde yaptığı yatırımlarla ve projelerle adından sıkça bahsettiren Kartepe’ye bu manzara yakışmıyor. 

YOL-(2)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ARA SOKAKLAR BAKIM İSTİYOR

Burası Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde bulunan bir ara sokak.  Sokağın yeterince dar olmasına rağmen sokakta bir TIR olmak üzere iki araç bulunuyor. Üstelik yağan yağmur sonrası sokakta küçük bir göl de meydana gelmiş. Çevre sakinleri ve sürücüler dar ara sokaklardaki altyapının düzeltilmesi gerektiğini belirterek parklanma sorununun da giderilmesini istediklerini dile getiriyorlar.

ARA-SOKAK-(2)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

GEREKLİ TEDBİRLER ALINMALI!

Kandıralı İsmail Hakkı Buruş geçtiğimiz hafta Akçaova bölgesinde karşılaştığı manzarıyı sosyal medya hesabından paylaşarak şu mesajı yayınladı: Bugün yolda karşılaştığım ceylan araba çarpması sonucu ölmüş, keza her gün yollardayım kedi köpek vs çok canlı öldüğüne şahit oluyoruz... Yaban hayatını o kadar çok işgal ettik ki hayvanların yaşayacağı alanları işgal ettik biz sürücüler insanlar biraz dikkatli olsak ve Karayolları da bir tek insanlar için değil diğer canlılar içinde uygun alt geçitler yapsa iyi olmaz mı, uzaya yol falan yapılsın demiyorum yolların belli bölümüne en azından, çal bölgesinden geçerken hayvanlara çarpmayalım diye zikzaklar çiziyor sürücüler tüm canlılar için tedbir alınsa iyi olacak...

CEYLAN-(1)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

BAŞKAN DOĞAN AYVANIN FAYDALARINI ARAŞTIRDI

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan geçtiğimiz hafta yeni yıl dileklerini iletmek için gazeteleri ziyaret etti. Bizim gazeteye ziyaret geldi. Gazeteye çıkmadan önce alt katta bulunan Çay Dünyası’na uğradı. Dükkanın sahibi Mehmet abi, vatandaşlar ve orada bulunan gazetecilerle sohbet etti. Başkan Doğan’a Mehmet abi tarafından Pamukova ayvası ikram edildi. Başkan Mehmet abiye ayvanın faydalarını sordu. Başkan Doğan, Mehmet abiden tatmin edici bir cevap alamayınca muhabir arkadaşım Çiğdem’e dönüp “İnternetten bak bakalım, ayvanın faydaları nelermiş” dedi. Sonra ayvanın faydalarını okudu. Ardından da basın mensuplarına “Hepimiz bu dünyaya ayvayı yemeye gelmişiz” diye de espriyi patlattı.

BAŞKAN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 HEP YEŞİL YANAN TRAFİK LAMBASI

Geçtiğimiz hafta içi TV 262’de çalışan Ahmet Sancar kardeşimle Kocaeli Ticaret Odası’ndaki bir habere gidiyorduk. Vaktimiz olduğu için yürüyerek gitmeye karar verdik. Kocaeli Ticaret Odası’nın çaprazında bulunan ışıklarda beklemeye başladık. Kırmızı ışık yansında bizde karşıya geçelim diye. Fakat ne gezer, trafik lambası sadece yeşil yanıyor. Trafik lambası kırmızıya bir türlü dönmeyince bizde yolun müsait olmasını bekleyip öyle geçtik, karşıya. Yaklaşık 6-7 dakika bekledik karşıya geçmek için. Üstelik Kocaeli Ticaret Odası’nın da çok yakınındaydık. Binayı görüyoruz, ama binaya bir türlü varamıyoruz. Allah’tan acelemiz yoktu. Yoksa haber için bazen o pek önemsemediğimiz 6-7 dakika büyük zaman dilimleridir. Bu ışıklara bir çare bulunması gerekiyor. Yetkililer bir an önce elinden geleni yapmalı.

TRAFİK-LAMBASI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

AYDIN BAŞKAN BAŞIN SAĞ OLSUN

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün Bursa’da kanser tedavisi gören abisi Cevdet Ünlü geçtiğimiz cumartesi günü vefat etti. Cevdet Ünlü’nün cenazesi Eşme Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze törenine AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, BBP İl Başkanı Serhat Duyar’ın yanı sıra STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Ben de Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Hayrullah Demiray’la birlikte cenazedeydim. Başkana taziye dileklerimizi iletmiştik ama bir de Sokağın Sesi’nden taziye dileklerimi iletmek istedim. Aydın Başkan başın sağ olsun.

TAZİYE

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu