22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

“Partimin ve liderimin emrindeyim”

Galip Ataman

29 Aralık 2017 tarihli yazısı

Bugünkü yazımı yazarken İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan 2017 yıl sonu ziyaretine geldi.

Nevzat Doğan’ı, Derince Sopalı’daki SSK Hastanesi başhekim yardımcısı olduğu 1990’lı yıllarda tanıdım.

Milletvekili seçildiği 2002, İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu 2009 yılından buyana takip ediyorum.

Gerek bürokrat gerek siyasetçi olarak aldığı doğru kararları hep sahiplendim, kamuoyu ile paylaştım.

İzmit Belediyesi’nin “delikli kuruşunun” hesabını sorarken siyaseten eleştirenlere karşı verdiği mücadeleyi takdir ettim.

En çok da taviz vermeyen yanını, dik duruşunu, gerçek dışı dedikodu haberleri yapan, kişilik haklarına saldıran, hakaret eden habercilere karşı verdiği kavgayı beğendim ve destekledim.

5 yılı milletvekilliği, 10 yılı belediye başkanlığı olmak üzere toplam 15 yılı dolu dolu yaşayan, halkın takdirini alarak girdiği tüm seçimleri kazanan, verdiği sözü tutan, yapamayacağı sözü vermeyen Nevzat Başkan bana öyle geliyor ki Mart 2019 öncesi İzmitlilere teşekkür ederek İzmit Belediye Başkanlığına nokta koyacak.

Bürokraside ve siyasette kendisini yetiştiren, bulunduğu koltuklara ilkeli, heyecanlı, çalışkan, özverili gençlerin gelmesini isteyen Nevzat Doğan bundan sonra ne yapacak sorusuna verdiği “Partimin ve liderimin emrindeyim” cevabı dikkat çekiciydi.

2017’nin son gününde keyifliydi, “15 yıllık deneyimlerimi ve bilgi birikimimi paylaşmak istiyorum” derken heyecanlıydı.

“Akmeşe’ye doğal gaz getiremez. Sözünü tutamaz, yapamaz, beceremez, başaramaz” diyenlere bugün Akmeşe’de doğal meşalesini yakarak cevap vermeye hazırlanırken mutlu idi.

Başkan Doğan çok önemsediği projelerin başında gelen “Tarih Koridoru” projesini anlatırken neler çektiğini, Anıtlar Kurulundan projeyi hayata geçirmek için hangi zorlukları aştığını anlatırken o günleri yaşar gibiydi.

O süreç geride kaldığına göre önümüzdeki sürece bakmak gerekiyordu.

Nevzat Başkanın keyif alarak anlattığı bir diğer proje, Perşembe ve Cumartesi pazarlarının birleştirilmesi ve Doğu Kışla’da kapalı pazar yeri hayalinin gerçekleştirilmesi idi.

Halkevindeki dükkanların 2018’in ilk günlerinde yıkılarak yerine İzmit’e yakışır kent meydanı ve yeşil alan projesi yapılacak olması da Başkan Doğan’ı hayali idi.

Gecikmeli de olsa geçtiğimiz günlerde hizmete giren Kocaeli Devlet Hastanesinin projesinin milletvekilliği döneminde takipçiliğini yapmış olması da Nevzat Doğan’ın önemsediği projelerdendi.

İzmit’i marka şehir yaptıklarını anlatırken yürüyüş yolu için hazırladıkları örnek projeyi büyükşehir belediyesi ile önümüzdeki aylarda hayata geçireceklerini söyledi.

NEVZAT-DOĞAN-GALİP

 

***************

2017’DE DE “HABERDE ÖNCÜ

YORUMDA GÜÇLÜ” OLDUK

 

Geride bıraktığımız yıla “güle güle” derken yaşananları değerlendirmek, yeni yıla “hoş geldin” derken beklentileri sıralamak adettendir.

Geride bırakmaya hazırlandığımız yılın son yazısında2017’de iz bırakan kişi ve olaylar ile 2018’den beklentileri paylaşacağım.

Üççeyrek asra sığan yaşamımda yarım asrı geçen gazetecilikte, hala ilk günkü heyecan ile “manşet atar gibi” yazdığımız yazılardan bahsedeceğim.

Dedikodu üretmediğimizi, şantaj ve tehditle haber yapmadığımızı, masa başında “kes-kopyala-yapıştır” gazeteciliği yapmadığımızı yazacağım.

Yazıma; 2017’de aramızdan ayrılan değerli dostum, değişik gazetelerde yıllarca birlikte çalıştığım Erkan Nigiz başta olmak üzere aramızdan ayrılan tüm gazetecilere ve yaşama veda edişini hala kabul edemediğim Ahmet Küçükörs’e Allah’tan rahmet dileyerek başlayacağım.

Kamuoyunu ilgilendiren, kamu yararı olan her haberi araştırmak, bilgi ve belgelere ulaşmak, toplumu bilgilendirmek, aydınlatmak, yetkililerin dikkatini çekmek, bunu yaparken 7/24 aralıksız çalışmak kolay iş değil.

Ne mutlu bana ve“Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi”mutfağında yarış halinde özveri ile çalıştığımız arkadaşlara.

Onun içindir ki önceki yıllarda olduğu gibi 2017’de de yine “Haberde Öncü, Yorumda Güçlü” olduk, önümüzdeki yıllarda da olmaya devam edeceğiz.

 

Değerli okurlar,

Çoğu gazetelerin ve gazetecilerin yaptığı gibi neye ve hangi kritere göre belirlendiğini bilmediğim 2017’nin en iyilerini seçmeyeceğim.

Diğer gazetelerin “Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi” haberlerini çoğu kez noktasına virgülüne dokunmadan manşetlerine taşıyarak “emek hırsızlığı” yaptıklarını da yazmayacağım.

Hiç mütevazi olmaya gerek yok. Kamuoyunun yakından bildiği gibi “eğitim, sağlık, ulaşım, siyaset” başta olmak üzere toplumu yakından ilgilendiren haberlerin ilk kez “Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi”nde gündeme taşındığına dikkat çekeceğim.

Örnek mi?

Ekmek, su, ulaşım zammı.

Kocaelispor’un borçlarına karşılık KEV arsasının Kent Konut’a 15 milyon liraya satılacağı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaelispor borçlarına karşılık değişik tarihlerde 850 bin Euro, 3 milyon 859 bin lira +KDV, 4 milyon lira, arsa karşılığı 15 milyon 100 bin lira, 23 milyon 923 bin lira vergi, 3 milyon 300 bin lira sigorta karşılığı olmak üzere yaptığı ödemeler.

Milli eğitim il müdürü Fehmi Rasim Çelik’in eğitim kalitesini arttırmak ve başarı çıtasını yukarılara çıkarmak için öğretmenlerin motivasyonundan okul ve derslik yapımına kadar eğitimin her yerde konuşulduğu haberler.

Okul müdür atamaları ile hizmet içi eğitimleri, TEOG ve LYS şampiyonları.

Kocaeli ve Gebze Teknik Üniversitelerindeki projeler, başarılar, ödüller.

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün kalkıştığı darbe girişimimin birinci yıldönümünde çıkardığımız “15 Temmuz Destanı Dergisi” ile tarihe ışık tutan röportajlar, yorumlar, görüşler.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı nedeniyle Kocaeli eğitiminin bugün geldiği yeri anlatan, en yetkili yöneticilerin açıklamalarına yer verilen “Eğitim Eki”.

Fazlasını merak eden, okumak isteyen “Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi” arşivine girer görür.

 

Değerli okurlar,

2017’de Türkiye’nin en önemli olayı, 2019’da yapılacak belediye başkanlığı, milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi ile “Cumhurbaşkanlığı Sistemine” geçilmesine olanak sağlayan 16 Nisan’da yapılan referandum.

2017 yılı Kocaeli için her alanda değişimin adresi oldu.

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, her kabine değişiminde görev alanı değişse de koltuğunu korudu.

Vali Hüseyin Aksoy Kocaeli’ne geldi, Vali Hasan Basri Güzeloğlu Diyarbakır’a gitti.

Büyükşehir Belediyesi genel sekreterliğine İlhan Bayram atandı, Tahir Büyükakın Bilecik Valisi oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile “metal yorgunu” gerekçesiyle bazı AK Partili belediye ve il başkanları istifa etmek zorunda kalırken Kocaeli’nde de değişiklik olacak iddiaların aksine il ve belediye başkanları görevini sürdürmeye devam etti.

Kocaeli’nde dikkat çeken en önemli olayların başında; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yılların özlemi “tramvay” projesi geliyor.

Son 25 yıldır yapılan seçimlerde tüm siyasi partilerin adaylarının verdiği konforlu, güvenli, seri ve ucuz  “tramvay” projesini hayata geçirmek Başkan Karaosmanoğlu’na nasip oldu.

Vali Hüseyin Aksoy’un “gönül elçisi” eşi Hülya hanımefendinin kadınları toplumda güçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla start verdiği “Kadın Sağlığı ve Eğitim Projesi” kısa sürede büyük ilgi görerek ilk sıralardaki yerini aldı.

2018 yılının ülkemize, şehrimize hayırlar getirmesi dileğiyle tüm okurların yeni yılını sağlık, huzur ve mutluluk dileklerimle kutluyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi