18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Geçmişten günümüze

Hayrullah Demiray

13 Eylül 2011 tarihli yazısı

Kimimiz o günleri çok iyi anımsar, kimimiz hayal meyal hatırlar, kimimiz de hiç hatırlamayız. Şu bir gerçek ki o tarihten sonra dünyaya gelsek de o tarihten önce de hayata gelmiş olsak bile darbenin acısını mutlak hissetmişizdir.

 

12 Eylül 1980 Darbesinin 31. yıldönümündeyiz.

Kimimiz o günleri çok iyi anımsar, kimimiz hayal meyal hatırlar, kimimiz de hiç hatırlamayız. Şu bir gerçek ki o tarihten sonra dünya’ ya da gelsekte o tarihten önce de hayata gelmiş olsak bile darbenin acısını mutlak hissetmişizdir.

 

Bugün bazı şeyler silinmeye başlasa bile tam 31 yıl olmuş dile kolay öyle birkaç günde izlerinin silinmesini kimse beklemesin sihirli bir değnek kimsenin elinde mevcut değil.

 

Bu memlekette dünde cuntacılar vardı bugünde var yarında var olacak. Ama önemli olan devletin üstünde kendilerini gören derin devletin ortadan kaldırılması ve bu zihniyetin yok edilmesi. Bu zihniyet yok edilirken bazı çıkarcı çevreler kendisine vazife çıkarıp ta farklı bir güç odağı oluşturmaya da kalkmasın.

 

Diğer bir unsurda memlekette inanan insanların öcü gibi görülmesinden sırf inandığı için başını örten insanların bu memlekette aşağılanmaları azda olsa bugün yine devam etmektedir.

 

Demokrasi laiklik diyen bir zihniyet var ki o zihniyet kimsenin fikrine zikrine saygı göstermez ve hatta askerinde bu zihniyete saygı göstermemesi içinde ellerinden geleni yaparlar.

 

İşte bu zihniyet bu memlekette çetelerin ve darbecilerin yok olmasını asla istememesi gibi bir durumla karşı karşıya kaldığımızın göstergesi de bilmem farkında mısınız? asker bile artık asli görevine dönmüşken bir türlü CHP ‘nin bu tavrını ve duruşunu anlamak mümkün değil.

 

En son geçen haberlerde izledim askerin bu sene 29 Ekim Resepsiyonuna katılabileceği konuşulurken sayın sözde halkçı partinin yetkilileri başörtüsü açılımları yapan CHP katılmaya bilirmiş beyler bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye bir deyim var ya tam sizlik olsa gerek.

 

Bu memleket nerelerden hangi evrelerden geçti tek parti şef dönemlerinden tek adamlık ve asker cuntasından bu millete inanılmaz eziyetler  yapıldı. Doğu Anadolu, Güneydoğu da. Ha burada bir şey daha var sırf birileri AK Parti iktidarına yaranmak ve AK Partiyi farklı göstermek adına kraldan çok kralcı olanlar yok mu? Onlara da bir sözüm olacak bu millet eziyetten bıkmış sakın ha bu millete bulunduğunuz yerleri babanızın çiftliği gibi kullanıp insanları canlarından bezdirmeyin yani güçlü olan güçsüzü ezmeye kalkmasın.

 

Bugün insanlar darbelerden ezilmelerden bıktığı için Başbakan Tayyip Erdoğan ve onun nezdinde AK Partiye her dönemde desteğini arttırarak devam ettiriyor. Ülkenin ilerlemesine katkı sağlıyor. Bu yönde çalışan birçok insan var ama arada sırf kendi menfaatlerini düşünüp bu işi sekteye uğratmaya çalışan insanlara karşıda uyanık olmalıyız.

 

Uzun yıllar ülkemizin üzerinde bir kara bulut gibi gezen ve faaliyetlerini özellikle devlet kurumlarında sürdüren o gücü kullanarak Ergenekon yapılanması oluşturan ihanetçi güçlerin geldiği nokta orta da.Yine çıktı birileri ne demek Ergenekon yapılanması ve anında savunma mekanizması açılıverdi. Kim neden devlerin içinde devlet oluşturan bu güç odaklarını savunur.

 

Ama işin en acı tarafı da siyaseten bu güçlere verilen destektir. Biri Ergenekon diye bir gücün olmadığını bağıra çağıra haykırır, biri Ergenekon’dan yargılananları savunduğu yetmezmiş gibi yargılanmaması için mücadele edip meclis yolunu açar ve partisinden onlarca insanın hakkını gasp ederek Milletvekilliğine soyundurur.

 

İşte ihanetin başladığı süreci hep birlikte yaşadık. Şimdi bize düşen en önemli görev ülkemizin tüm insanlarına yaşama hakkı tanıyalım. Gelişmekte olan ve her geçen gün büyük bir güç olan ülkemizin değerlerine saygı duyalım. Herkesin bizde olduğu gibi insanlarımızın tüm imkânlarından yararlanmasını sağlayalım.

 

Şunu da unutmamak lazım insanların menfaatine olan tüm her şeye canı gönülden destek verilmeli bunu yapan kim olursa olsun bu ülkede şunu da unutmamak lazım Askerimiz ve Polisimiz milletimizin göz bebeğidir. Askerimizde asli görevi olan memleket savunmasına dönmüş ve kendi işini en güzel şekilde yapmaktadır. Son dönemlerde göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı da askerimizi kutlamak lazım çünkü atılan adımlara onlar da sessiz kalmıyor.

 

Onlarda bu halkın bir parçası olmanın gereklerini yerine getiriyor. 30 Ağustos Zafer Bayramında ki resepsiyon ve en son Gata Askeri Hastanesinin acilinin tüm vatandaşlara açılması bunlar başlangıç ve devamı gelecekte daha da güzel olacak.

 

Sivil kanatta eğitim özgürlüğü okullarımızda artık bu yıl sırf inancından dolayı başörtüsüyle okumak isteyen öğrenci kardeşlerimiz okullara o şekilde kayıt olabiliyor. Sorarım şimdi sizlere bundan kimler rahatsız oluyor. Halk siyasilerden ekmek aş istiyor ama ondan daha önemlisi onuruyla özgürce memleketinde ötekileştirilmeden yaşamak istiyor herkes üzerine düşeni alsın …

 

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem