20 Ocak 2019 Pazar
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Demir korkuluklar korku saçıyor

Muharrem Şenol

26 Aralık 2017 tarihli yazısı

Yenimahalle’de yıkılan cezaevi yerine yapılmakta  “Nuh Çimento Eğitim Kampüsü” inşaatının önünden geçen yaya yolunun, kenarındaki korkuluk demirlerinin büyük kısmı hasar almış durumda. Korkuluk demirlerinin bir kısmı parçalanmış ve kullanılamaz hale gelmiş. Çevre sakinleri tarafından korkuluk demirlerinin kimliği belirsiz kişilerce çalınarak hurda olarak satıldığı iddia ediliyor.  Yaya yolunu kullanan öğrenciler, velileri ve vatandaşlar korkuluk demirlerinin eksikliklerinden dolayı tedirgin oluyorlar. Karayolu ile sıfır noktada bulunan duvar üzerinde korkuluğun olmaması ise ağır sonuçlar doğurabilir. Vatandaşlar ayrıca yağışlar oluştuğunda yaya yolunun sular altında kaldığını belirterek yürümekte zorlandıklarını ifade ediyorlar. Özellikle eksik olan demir korkulukların yerine bir an önce yenilerinin takılması ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerekiyor.

YAYA-YOLU-(1)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ALT GEÇİDİN BAKIMA İHTİYACI VAR

Sekapark Otel’in bulunduğu tarafa geçişi sağlayan alt geçide bakım yapılması gerekiyor.  Işıklandırmasında problem olmayan geçitte oluşan su birikintileri alt geçidi kullanan vatandaşları rahatsız ediyor. İşe gitmek için ya da Seka Sahili’ni gezmek için alt geçidi kullanmak durumunda kalan vatandaşlar kokudan da rahatsız olduklarını dile getiriyorlar. Belediye yetkililerinin bu alt geçide en kısa sürede gerekli bakımın yapılması için harekete geçmeleri gerekiyor.

ALT-GEÇİT

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SCHENKİ İZMİT’E YAYILIYOR

14 Kasım’da yayınlanan Sokağın Sesi’nde “Kim bu Schenki” başlığıyla şehrin belirli bölgelerindeki grafitilerden bahsetmiştim. İlk yazdığım dönemde özellikle, yapımı süren kent meydanı projesinin çevresinde bolca rastlanan Schenki imzalı grafitiler şimdi şehrin farklı noktalarına da yayılıyor. Schenki kapatılan Carrefour’un kenarındaki yolun kenarına, yine kapatılan Real AVM’nin duvarına da imzasını atmayı ihmal etmemiş. Bakalım kentimizin duvarlarındaki bu Schenki rüzgarı ne kadar daha devam edecek. Belediye yetkililerinin de henüz bu grafitilerin üzerini kapatma derdine düşmemesi de acaba Schenki belediyeden mi? Sorularını da akıllara getirmiyor değil. Kim bilir belki bir gün Schenki’yi bulur ve röportaj yaparım. 

SCHENKİ-(3)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

DURMUŞOĞLU’NDAN SELFİE

10 Aralık tarihinde gerçekleştirilen kongrede güven tazeleyerek yeniden başkanlık görevine gelen Sami Durmuşoğlu ve yönetim kurulu üyeleri tanışma ve kaynaşma kahvaltısında bir araya geldi. Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Hoşgör Restaurant’ta buluştular. Programda konuşan Başkan Sami Durmuşoğlu, “Bizler tecrübe ve gençliği bir araya getirdiğimiz bu yeni yönetim ile önce 41 sonra 61 diyerek çıktığımız bu yolda, geçmişte Kocaeli Trabzonlular Derneğinde görev almış kıymetli büyüklerimizi her zaman başımız üstünde tutarak onlardan aldığımız güç ve şevk ile koşturmaya, mücadele etmeye, Kocaelimizde farklılık yaratmaya istekli genç kardeşlerimiz ile bambaşka bir dernek kültürü bambaşka bir birliktelik oluşturduk. Dernek binamızın da en kısa sürede hizmete açtıktan sonra daha da hızlı koşacak daha da istekli proje ve çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi. Programda oluşturulan komisyonlardaki görev dağılımı da paylaşıldı. Bakalım bu dönemde merakla beklenen dernek binası projesi hayata geçecek mi? Bekleyip, göreceğiz. Başkan Sami Durmuşoğlu programın ardından yönetim kurulu üyeleriyle selfie yapmayı da ihmal etmedi.

SELFİE

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AÇILIŞTA KILIÇDAROĞLU İZDİHAMI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz hafta sonu ilimize geldi. Kılıçdaroğlu önce Gölcük’te STK temsilcileri ve muhtarla bir araya geldi. Ardından da Posco işçilerini ziyaret edip sonrasında Kocaeli Ticaret Odası’nda iş adamlarıyla buluştu. Bu program sonrasında ise birkaç ay önce  Feridun Özbay Caddesi’nde kullanıma giren yeni il binasının açılış törenine katılım gösterdi. Yeni il binasının bulunduğu sokağa kalabalık sığmadı. Havanın yağışlı olmasından ötürü onlarca partili genel başkanını yağmur altında dinledi. CHP’nin yeni il binasın iç tasarımı, kullanım alanları hemen hemen herkesin beğenisini kazandı. Fakat böyle kalabalık programlar için işlevsel manada sıkıntılar yaşanabilir. Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından hemen il binasına çıktı.  Kalabalıkta genel başkanlarını daha yakından görmek için peşinden binaya girmek istedi. Bu esnada kargaşa hakim oldu. Bazı partililerin içeri alınmayınca kapılara vurduğu söylendi.  İl binası açılırken de partinin daha geniş alanları kullanabileceği bir binanın tercih edilebileceği konuşuluyordu. Dikkatimi çeken bir detay da yoğun güvenlik önlemleri alınmasına rağmen basına geçmiş programlara oranda daha rahat çalışma imkanı verilmiş olmasıydı.

KALABALIK-(1)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu