23 Temmuz 2019 Salı

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Annesinin cenazesine katılmadı İzmit'e geldi

25 Aralık 2017 tarihli yazısı

Evet yanlış okumadınız; annesinin cenazesine katılması gerekirken İzmit'te gazeteciler ile daha önce programladığı toplantıya katılmak. 

Öncelikle empati yapalım. Annemiz vefat etse ve bize telefon veya telgraf gelse biz ne yaparız. 

Daha önceden planladığımız programımı devam ettiririz, yoksa 9 ay bizi bedeninde taşıyan annemizin cenazesine mi katılırız. 

Açık yüreklilikle söyleyeyim ki böylesi bir kararı almak ve annemizin cenazesi yerine başka bir programa katılmak yürek ister. 

İşte bu yürekli lider Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. 

15 Ocak 1923'te annesi, annemiz Zübeyde hanımın vefat haberi trende iken telgraf ile öğrenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, annesinin münasip bir şekilde defnedilmesi için telgraf çektirir. 

İzmit'te dönemin en önemli gazetecileriyle Cumhuriyet rejimine geçiş ile ilgili 16 Ocak 1923'te (Kasr-ı Humayun) Av Köşkünde önemli bir toplantı gerçekleştirdi. 

Yazılmamak kaydı ile sadece halka anlatılması için yapılan toplantıyı annesinin cenazesine katılmaktan daha önemli gören bir lider. 

Belki de bu toplantı olmasaydı, şuanda Cumhuriyet rejiminde yaşamıyorduk.

İşte böylesi bir toplantının ev sahipliğini yapan kentimizde, her yıl bizlerde Basın Onur Günü olarak kutluyoruz. 

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde gerçekleşen törenlerimizi toplumun tüm kesimlerine yayarak, kentimizin tanıtımına katkı sağlamak için bu yıl çok daha kapsamlı program için kolları sıvadık. 

Kocaeli Valimiz Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörümüz Prof, Dr. Sadettin Hülagü hocamızın himayelerinde Türk Dünyası Gazetecileri Kocaeli Zirvesinde birbirinden değerli konuklarımızı kentimizde ağırlayacağız. 

Yine Milli Eğitim İl Müdürümüz Fehmi Rasim Çelik'in büyük katkısı ile Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Çetin, Gazetecilik Bölüm Şefi Şahnaz Civelek'in heyecanlarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. 

Yıldız Entegre Endüstri Meslek Lisesi Gazetecilik Bölümü içinde olmayan ve büyük bir eksiklik olan Haber Atölyesi ve Stüdyo'yu da bu yılki etkinlikler kapsamında açacağız. 

Bu süreçte yaşadığım bürokrasi ve heyecansız olan ilgisiz ilgiler ile ilgili 16 Ocak törenleri sonrasında tek tek yazacağım. 

Bu yıl 14-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz etkinliklere Ulusal basından da önemli isimler katılacak. 

İlk davetimizi geçtiğimiz aylarda Sabah Gazetesi Yazarı duayyen büyüğümüz Yavuz Donat ve Sabah Ankara Genel Yayın Yönetmeni Osman Altınışık'a yapmıştık. 

Yine geçen hafta Habertürk Televizyonu Genel Müdürü ve Ana Haber Anchormeni Veyis Ateş'i Kocaeli'ye davet ettik. 

Bu manada ziyaretlerimizi ve temaslarımızı sürdürüyoruz. 

Bu yıl 4.cüsünü gerçekleştireceğimiz Gazetecilik Yarışmamızı İletişim Lisesi öğrencilerimizi de dahil ettik. 

Umudumuz ve beklentilerimiz ile ilgili de 16 Ocak 2018 tarihinde hepsinin giderileceği bir etkinlik tertiplediğimizi söyleyebilirim. 

İsimsiz kahramanlara şimdiden teşekkür ediyorum. 

İyi haftalar.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem