20 Ocak 2019 Pazar
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Karaosmanoğlu aba altından sopa gösterdi

Muharrem Şenol

19 Aralık 2017 tarihli yazısı

Geçtiğimiz hafta Balkan Türkleri’nin hakları için büyük mücadele vermiş bir isim olan Dr. Sadık Ahmet’in adı 41 Burda AVM ile Outlet Center arasındaki geçişi kolaylaştıracak olan üst geçide verildi. Üst geçidin açılış törenine Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet ve kent protokolü de katılım gösterdi. Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu üst geçidin yapımında emek vermediklerini iddia ettiği AVM yöneticilerine şakayla karışık göndermelerde bulundu. Karaosmanoğlu sözlerinin sonunda “Bu üst geçidin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu iki AVM’ye gelen vatandaşlar için büyük kolaylık sağlayacak olan üst geçide AVM yönetimleri pek destek vermedi açıkçası. Ama olsun biz zamanı gelince onlardan tatlı tatlı almasını biliriz. AVM’lerin yöneticileri de burada onlara da böyle bir gönderme yapmış olalım” dedi. Başkan Karaosmanoğlu’nun bu sözleri protokol üyeleri tarafından tebessümle karşılandı.

KARAOSMANOĞLU

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HÜR DAVA PARTİSİ (HÜDA PAR) İL BAŞKANLIĞI NE ZAMAN AÇILACAK?

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) İl Başkanlığı'nı Kartepe'den İzmit'e taşıdı. Kocaeli il Başkanlığı'nı Davut Taştekin'in yaptığı HÜDA PAR'ın İzmit'te yer alan yeni il binasında tadilat çalışmaları yapılıyordu. Bu konuyla ilgili 5 Ekim tarihinde haber yapmıştım. Haber yaptığım dönemde tadilat çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanmasının ardından basın mensupları ve partililere yeni binanın açılış tarihinin duyurulacağı ifade edilmişti. Aradan geçen yaklaşık 2 aya rağmen il binasının açılışı gerçekleşmedi. Birlik İş Hanı'nın bitişiğinde bulunan apartmanda faaliyet gösterecek olan HÜDA PAR Aralık 2012'de kurulmuş ve 2013 yılında da Kocaeli teşkilatını valiliğe dilekçe vererek resmen kurmuştu.

hüda

---------------------------------------------------------------------------------------------------------RÜZGAR ÇATIYI TERS DÖNDÜRDÜ

Geçtiğimiz hafta havalar ilimizde genel olarak mevsim normallerinin üzerindeki bir sıcaklıkla geçti. Fakat hafta başında çıkan rüzgar ve yağıştan bazı mekanlar nasiplerini aldı. Bu mekanlardan birisi de Fuar içinde kumpir satan işletme oldu. Mevsim itibariyle kapalı olan dükkanın çatısı rüzgardan dolayı ters döndü. Sezon itibariyle dükkanın kapalı olması belki de olası bir can kaybına ya da yaralanmanın olmamasına neden oldu. Fakat bu tarz işletmelerin yapıları daha sağlam olmalı. Özellikle fuar içindeki dükkanların çoğu benzer malzemeden inşa edilmiş durumda.

FUAR

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KÖFTECİ YUSUF’TA PORİSYON! HATASI

Outlet Center İzmit AVM bünyesinde hizmet veren mağazaların yöneticileri 12 Aralık Mağazacılar Günü vesilesiyle bir araya geldi. Programa çok sayıda mağaza çalışanı ve basın mensubu da katılım gösterdi. Kahvaltı etkinliği Köfteci Yusuf’ta gerçekleştirildi. Personelin güler yüzü, hizmeti ve kahvaltıya diyecek bir sözüm yok. Çalışan arkadaşların emeklerine sağlık. Bu programda Köfteci Yusuf’ta dikkat edeceğim tek sorun porisyonlarda. Evet, porsiyon değil, porisyon! Köfteci Yusuf gibi bir marka porsiyon fiyatlarının yazılı olduğu tabelada porsiyon kelimesini yanlış yazmış. Bu tabi ki büyütülecek bir problem değil. Fakat aylardır tabela bu şekilde duruyormuş. Köfteci Yusuf’un kurumsal kimliği açısından bu yazının düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yoksa görenler için eğlenceli açıkçası. 

PORSİYON

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BAŞKANLAR KUDÜS İÇİN BİR ARADA

Geçtiğimiz Cuma günü Körfez Kent Konseyi öncülüğünde 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Meydanı’nda Kudüs için bir miting düzenlendi. Törene Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı olmak üzere çok sayıda vatandaş ve STK temsilcisi katılım gösterdi. Fakat benim için katılım noktasında en ilgi çeken durum CHP İlçe Başkanı Mehmet Kaçar’ın mitinge gelmesi oldu. MHP İlçe Başkanı Zeki Gürsu ve AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt de programdaydılar. Fakat CHP’den de Kudüs mitingine katılım olması birlik söylemlerinin daha bir anlam kazanmasına sebep oldu. CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar önce MHP İlçe Başkanı Zeki Gürsu ile kol kola fotoğraf verdi. Sonrasında da protokolde AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt’le yan yana mitingi takip etti. Kaçar’ın Kudüs mitingine katılım gösterdiği noktada yine geçtiğimiz hafta İzmit’te yapılan Kudüs mitingine CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay veya İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın olmaması dikkatimi çekmişti. Kaçar Kudüs konusunda acaba il başkanıyla benzer düşünceleri paylaşmıyor mu sorusu da akıllara geliyor bu durumdan sonra.

BAŞKANLAR 2

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu