23 Temmuz 2019 Salı

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İlçelerine değer katan başkanlar

15 Aralık 2017 tarihli yazısı

Biz gazeteciler eleştirmeyi çok severiz.

Bu bizim fıtratımızda var.

Benim sadece en fazla dikkat ettiğim husus eleştiri ile hakareti birbirinden ayrılmasıdır.

Birileri beni bu konuda eleştirir.

Ne zamanki bende bir kurumun başkanı oldum ondan sonra eleştirirken daha fazla dikkat etmeye çalışıyorum.

Bir saatte biten bir organizasyonun hazırlık aşamasının aylarca önceden başladığını en yakından bilenlerdenim.

Mesela belediyeler bir çalışmaya başlarken belediye başkanı akşam yattığında düşündüğünü sabah uygular diye birşey yok.

Emin olun öncesinde fizibilitesi mutlaka yapılıyordur.

Zaten kanunlar buna izin vermez.

İbrahim başkan farkı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu mesela en fazla yürüyüşleri ile eleştirilir.

Siz biliyor musunuz şuanda o yapılan yürüyüşler sayesinde birçok evinden çıkmayan annelerimiz, kardeşlerimiz ve hatta babanelerimiz ile anneannelerimiz sosyal hayat ile buluşmaya başladılar.

Nagihan Malkoç’un önderliğinde 10 binlerce kadınımız yürüyüşlerin haricinde birçok aktivite ile de tanışmaya başladı.

Bu projeye İbrahim başkan onay vermeseydi, kim yapabilirdi.

Adam gibi adam Bayram

İbrahim başkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine yine çok önemli bir ismi getirdi. İlhan Bayram. İSU’da çığır açan hizmetlere imza atan Genel Sekreter Bayram’ın büyükşehir belediyesinde de aynrı başarıyı elde edeceğinden hiç şüphem yok.

İyi bir devlet adamı ve İbrahim başkanının yükünü de bana göre alarak rahatlatacağındanhiç şüphem yok.

Başlıkta dediğim gibi ilçelerine değer katan belediye başkanlarımızdan bahsetmek istiyorum.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Körfez Belediyesi Başkanı İsmail Baran ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’’ın ilçelerine çok büyük değer kattıklarını düşünüyorum.

Kıt kanaat imkanlar ile çok büyük işlere imza atıyorlar.

Sadece göstermelik olsun diye değil gerçekten yaptıkları projeler ile çeşitli kurumlardan da ödülleri belediyelerine kazandırıyorlar.

Eskiden parayı veren ödülyü alıyordu. Ancak Marmara Belediyeler Birliği’nin ve onun gibi kurumsallaşmış mercilerde bunu yapma şansınız yok.

Bu üç belediye başkanınında parasal noktada belediyelerine iyi bir mali disiplin getirdiğini görmemek için kör olmak lazım.

Tabi birileri bağırıp çağırıyor. Çünkü ilçelerinde para kazanan işadamları katkıyı en az seviyede tutmak isterken, onlar ise belediye sınırları içersinde yapılacak olan hizmetlerin kalitesini yükseltmek için herkesin elini taşın altına sokması için çabalıyorlar.

Mesela Başkan Üzülmez, ilçesindeki geçmiş dönemde yapılan temizlik ihalesini çok daha aşağı bir fiyata verdirerek, belediyeyi kara geçirmiştir.

Mesela Başkan Ayaz, 5 yılda ilçesinin geldiği nokta ortada. Sadece konutlaşma ile değil, marka okulları da ilçesine kazandırarak ilçesine değer katıyor. Ailesini de yakından bildiğimden 15 yıl önce ne durumda iseler şimdi de aynı noktada olduklarını biliyorum.

Mesela Başkan Baran, fazla ortalarda gözükmeden sessiz sedasız hizmetler yapmaya çalışıyor. Onunda mali disiplin noktasında ne kadar hassas olduğunu bilenlerdenim.

Son olarak Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, bana göre Batı yakası olarak tabir ettiğimiz Gebze Bölgesinin en güzel ve hızla gelişen ilçesi Darıca’dır. Belki spor faaliyetleri ile ön plana çıkıyor. Ancak emin olun ilçesine sosyal sorumluluk projeleriyle de önemli kazanımlar sağlıyor.

Bahsettiğim ilçelerde hiçmi sorun yok. Tabiki var. Kocaeli yılda 50 bin artı nüfus alırken ilçeleri de buna orantılı olarak hizmet ihtiyaçları doğuyor. Ama birilerini eleştirirken arkasını ve önünü de iyi düşünmek lazım.

Önümüzdeki hafta diğer belediye başkanlarımızı da ele alacağım.

Bırakalım kavgayı kentimizi hep birlikte yönetmek için sadece sorunları değil çözümlerini de sunalım ki, kenti yönetenlerinde önlerini ve ufuklarını açalım.

İyi haftalar. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem