25 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bir destek de sen ol!

14 Aralık 2017 tarihli yazısı

  Artık neredeyse herkesin evinde baktığı bir evcil hayvanı var. Bazılarımız sokakta bulup sahiplendik, bazılarımıza hediye olarak geldi, bazılarımızda pet shopların önünden geçerken vitrinde  görüp, beğenip aldı. Sonuçta bir canlıya sıcak yuvamızı açıp, aileden biri gibi görebildiysek ne mutlu bize.  Aileden biri gibi görebildiysek diyorum çünkü özellikle sanki kıyafet seçiyormuşuz gibi pet shopların vitrinlerinden görüntüsüne bakarak o daha güzel diye seçilen, karşısındaki kişinin yaşamı buna uygun mu, hayatını ona göre şekillendirebilir mi diye düşünmeden bir kutu pasta alır gibi bir kutunun içinde gelen yavru kedi ve köpeklerin sonu ilk günkü mutlulukları gibi değil, büyük bir hüsranla bitiyor.

  Ne yazık ki Umuttepe Kampüsü de cins olmaları bile onları sokağa atılmaktan kurtaramayan köpeklerle dolu. Üniversite açıkken gönüllü öğrenciler yemekhaneden artan yemekleri biriktirip köpeklere dağıtıyorlar, genellikle doyuyorlar. AMA! Okulun kapalı olduğu dönemde yiyecek hiçbir şeyleri kalmıyor. Özelliklede kış aylarında.

  Bu konuyla ilgili elimden ne gelir, nasıl yardım edebilirim diye düşünürken kendi mesleğim ile ilgili bir kampanya başlatmaya karar verdim. Spor yapmayı seviyor, istiyor ya da başlamayı düşünüyorsanız birde üstüne hayvanları seviyor, onlara yardım eli uzatmak istiyorsanız tam size göre bir önerim var.

  Kişisel spor eğitmenliği yaptığım kuruma, 1 paket mama ile gelip, benden 1 saatlik kişisel eğitmen desteği alabilir veya içerisinde yağ-kas, beden ölçümü gibi testlerin olduğu Fit Test paketi hizmetini ücretsiz temin edebilirsiniz. Hem sağlığınız için hem de sevimli dostlarımız için güzel bir başlangıç yapmaya ne dersiniz?

  Eğer cevabınız EVET! ise en kısa zamanda kardelencin@gmail.com adresine mail atıp bir randevu saati belirleyebilirsiniz.

  Çoğunlukla internette gördüğümüz, yardıma muhtaç insanlara, hayvanlara yardım eden kişiler için "Dünya dönüyorsa güzel insanların hatırına dönüyor." Diyoruz. O güzel insanlardan biri olabilmek umuduyla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem