20 Nisan 2019 Cumartesi
Sabitzade
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İnsanlığı Hamam Tellakları kurtaracak

Yücel Alpay Demir

06 Aralık 2017 tarihli yazısı

Çocuğa şiddete hayır!

Kadına şiddete hayır!

Erkeğe şiddete hayır!

Kediye şiddete hayır!

Köpeğe şiddete hayır!

İş yerinde şiddete hayır!

Doğaya şiddete hayır!

Sahada şiddete hayır!

Tribünde şiddete hayır!

Öğrenciye şiddete hayır!

Öğretmene şiddete hayır!

Doktora şiddete hayır!

Psikolojik şiddete hayır!

Cinsel şiddete hayır!

Yaşlılara şiddete hayır!

Kreş çocuklarına şiddete hayır!

Töre şiddetine hayır!

Ekonomik şiddete hayır!

İdeolojik şiddete hayır!

***

İnsan olan herkes şiddetin her türlüsüne karşıdır derler! şiddeti yapanlar da insan olduğuna göre , düz mantık ile düşünürseksanırım bazı insanların pek çoğunun insan olmadığını da söyleyebiliriz.

***

Medeni bir ülkede yaşıyor ve medeni kanunlar ile yönetiliyoruz! ülkemizdeki şiddet oranları gelişmiş ülkelerdeki kitap okuma oranlarıyla, ülkemizdeki kitap okuma oranı da gelişmiş ülkelerdeki suç oranlarıylabenzerlik gösterdiğine göre, medeni bir ülke de yaşayan medeni insanlar olduğumuzu söylemek ne kadar caiz bilemedim!

***

Yüce Allah’ın “tüm inananlara” hoşgörüyü adaleti merhameti tahammülü emrettiğine, hayvanseverliği ve merhameti ile tanınmış “kuşu ölen bir çocuğa baş sağlığına bile giden”bir peygamberin ümmeti olduğu iddia edilen bir coğrafyada şiddet bu kadar fazla! “fazladan da fazla” iken! Müslüman ülke tabiri ne kadar eftalbilemedim.

Şaka maka bende az değilim hani “caiz,eftal” falan derken kariyerimin önü açık “kimlere mesaj veriyorsam” müthiş dini jargon sahibi olmuşum. Allah sonumu hayretsin inşallah!

***

Biri kediyi yerden yere vurmuş katletmiş!,öbürü kendisini istemeyen kızı zorla kaçırmış tecavüz etmiş!, diğeri boşanmak isteyen karısını ve çocuklarını kurşunlamış!, öteki öğrencisinin kulağını koparmış, beriki öğretmene okulda meydan dayağı atmış!, şuradaki doktora kafa atmış! “her akşam ana haberlerde daha neler neler var”Bunu yapan yaratıkların cinsi ne “insan”, dini ne “İslam”

Gel de inan!

***

Ülkemiz maalesefbu durumda iken, bu durumun sorumluluğu ve vebali din adamlarına, öğretmenlere, akademisyenlere ve siyasetçilere düşecek değil ya!onlar rahat olsunlar, maaşlarını ve ek gelirlerini afiyet ile yesinler, sakın öz eleştiri yapmasınlar, aman kendilerine pay çıkartmasınlar, yüce Allah bize bunların hesabını soracak bilgimizin, mesleğimizin ve sorumluluğumuzun gereğini layıkı ile yaparsak kötüye gidiş inşallah durur diye dertlenmesinler!dertsiz başlarına dert açmasınlar, dünyalık şeylerle ilgilensinler mesleki gelişim kurslar seminer’ leremeklilik planları , Alanya da Antalya da otelli motel’ li etkinlikler çalıştaylarbuluştaylarkonuştaylaryatıştaylarorganize etsinler

***

Çünkü insanlığı kurtarma görevi artık onlara değil! hamam tellaklarına düşüyor, ve inanıyorum ki inşallah en kısa zamanda ülkemizdeki tüm hamam tellakları bu milli ve manevi görev için bir araya gelecek mükemmel bir şekilde organize olacak“beden ve ruh temizliği günleri kapsamında” hepimizi yıkayıp tertemiz püri pak yapacaklar.

***

Allah onlardan razı olsun.

Bir nevi iç-dış yıkama!

Selam ve dua ile.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi