18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Vatandaş bu kez de çöpü kutuya atmıyor

12 Aralık 2017 tarihli yazısı

VATANDAŞ BU KEZ DE ÇÖPÜ KUTUYA ATMIYOR

Gölcük Şehitler Mahallesi'nde bulunan Kocatepe Caddesi'nin girişine konulan çöp kutusu yeterli gelmiyor diye geçtiğimiz haftalarda Sokağın Sesi'nde yazmıştım. Mahalleli, bulunan plastik çöp kutusunun değiştirilmesini talep ediyordu. Çöp kutusunun kenarı çöp yığını oluyordu. Çevre sakinleri de bu durumdan oldukça rahatsız oluyordu. Şimdi yetkililer tarafından plastik çöp kutusu kaldırılmış ve yerine üç adeta metal çöp kutusu konulmuş. Fakat bazı çevre sakinleri çöpü çöpe atacaklarına hala kutuların kenarına çöplerini atıyorlar.

ESKİYENİ

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Genç Osman Caddesi eski haline dönmeli!

Aynı başlıkla Sokağın Sesi'nde yine aynı konuyu dile getirmiştim. Fakat konuyla ilgili bir gelişme olmayınca aynı başlığı kullanıyorum. İSU Gölcük Şehitler Mahallesi'nde bulunan Genç Osman Caddesi'nde oldukça hızlı bir şekilde altyapı çalışmalarını tamamladı. Fakat çalışmaların sona ermesine rağmen hala kazılıp, kapatılan yol eski haline döndürülmedi. Mahalleli caddenin bir an önce eski haline getirilmesini yetkililerden talep ediyorlar.

GENÇ OSMAN CADDESİ

----------------------------------------------------------------------------------------------------

ENGELLİ PARK ALANLARINA DİKKAT!

Real AVM'nin otoparkı hafta sonları özellikle öğlen saatlerinde oldukça yoğun bir araç trafiğine sahne oluyor. Real AVM kapansa bile otoparkın çevresindeki mekanlara gitmek isteyen vatandaşlar hala Real AVM'nin bulunduğu otoparkı kullanıyorlar. Sürücülerin çoğu engelli park yeri olan alana saygı gösterip otomobillerini oraya bırakmıyorlar. Fakat herkes bir değil, bu fotoğrafta görüldüğü gibi bazı sürücülerde boş diye engelli park alanını işgal ediyorlar!

PARK

----------------------------------------------------------------------------------------------------

KONGREDE COŞKU ADIM ADIM AZALDI

CHP İzmit İlçe kongresi geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirildi. Mevcut başkan Mehmet Ümit Küçükkaya tekrar başkan seçildi. Kongre yoğun katılımla başladı. Gençlerin coşkusu dikkat çekti. Hasan Gemici Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye geçmiş dönemlerde milletvekilliği yapmış isimler de katılım gösterdi. Kongrenin divan başkanlığını  İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt yaptı. Aynı salonda geçtiğimiz aylarda AK Parti de İzmit ilçe kongresini gerçekleştirmişti. O kongreye Başbakan Binali Yıldırım katılmıştı. CHP İzmit ilçe örgütünün "Yerelde ve Genelde İktidar"şiarıyla hareket ettiği kongrede genel merkez düzeyinde katılım olmaması bence bir eksiklikti. Ayrıca salondaki coşkunun giderek artması beklenirken, coşku giderek azaldı. Konuşmalar başladıktan sonra salon yavaş yavaş boşalmaya başladı.

CHP KONGRE  

----------------------------------------------------------------------------------------------------

DR. SADIK AHMET ÜST GEÇİDİ AÇILIYOR

Dr. Sadık Ahmet Üst Geçidinin açılışı bugün gerçekleştirilecek.  41 Burda AVM ile Outlet Center arasındaki geçişi sağlayacak olan geçide ismi verilecek olan Dr. Sadık Ahmet Batı Trakya Türkleri için önemli bir yere sahip. Üst geçide Dr. Sadık Ahmet'in isminin verilmesi geçtiğimiz ay yapılan büyükşehir belediye meclisinde kararlaştırılmış. Peki kimdir Sadık Ahmet? Neden Batı Trakya Türkleri için bu kadar önemli? Dr. Sadık Ahmet, 7 Ocak 1947’de Gümülcine’nin Sirkeli Köyü’nde doğdu. 80’li yıllarda Batı Trakyalı Türklerin sorunlarını dünya kamuoyuna duyurma bağlamında adı sıkça duyulmaya başlanan Sadık Ahmet, 1985 yılında yine bu amaca hizmet için Batı Trakya çapında bir imza kampanyası başlattı. Demokrasi İnsan Hakları üyelerine Batı Trakya Türklerinin sorunlarını konu alan bir broşür dağıttı. 1990’da Batı Trakya Türklerine “Türk” diye hitap ettiği için  hapis cezasına mahkum edilmiş, ancak iki ay Selanik Dudullu hapishanesinde yattıktan sonra, geri kalan cezası para cezasına çevrilerek serbest bırakılmıştır.Batı Trakyalı Türklerin ilk partisi olan Dostluk, Eşitlik ve Barış Partisi’ni (DEB) kurmuştur.Batı Trakyalı Türkleri uluslararası arenada en iyi temsil eden kişi olmuştur.Sadık Ahmet,  1995’te Ankara’da düzenlenmiş olan “Balkan Ülkelerinde Toplum Hayatı Semineri”ne önemli katkılarda bulunmuştur.

ÜST GEÇİT

----------------------------------------------------------------------------------------------------

KUDÜS MİTİNGİNİN EN DEĞERLİ KATILIMCISI

Geçtiğimiz hafta Sabri Yalım Parkı'nda kentimizde faaliyet gösteren birçok STK'nın katılımıyla bir Kudüs Mitingi gerçekleştirildi. Programa geniş katılım oldu. Protokolün yanı sıra çok sayıda vatandaş parka akın etti. Özellikle annesinin kucağında elinde Türk bayrağıyla olan biteni seyreden bu kız çocuğu ilgimi çekti açıkçası. Elindeki Türk Bayrağını kaldırıp poz veren bu minik Kudüs Mitinginin en değerli katılımcısıydı bence.

MİNİK KUDÜS DESTEKÇİSİ

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem