20 Nisan 2019 Cumartesi
Sabitzade
Çetin Gürol

Çetin Gürol

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Türk Dünyasını Kocaeli’de buluşturacağız

Çetin Gürol

11 Aralık 2017 tarihli yazısı

Malumunuz 16 Ocak yaklaşıyor.

İzmit Av Köşkünde 16 Ocak 1923’te Ulu Önder Gazi Mustafa Atatürk, hayatında ilk ve tek basın toplantısını gerçekleştirdiği tarihtir.

Meslek büyüklerimiz tarafından tespit edilen bu önemli toplantıyı her yıl Basın Onur Günü olarak kutluyoruz.

Bu benim başkanlığımdaki yönetim kurulu tarafından 4. sünü gerçekleştireceğimiz etkinlik olacak.

Her yıl üstüne koyarak Basın Onur Gününü Türkiye çapında duyurulması için çaba sarf ediyoruz.

Bu yıl Cemiyet başkanlarımızın yanı sıra Türk Dünyası’ndan da meslektaşlarımızı ve akademik kadroları kentimizde ağırlayacağız.

Türk basınının sorunlarını, meslektaşlarımızın yaşadığı sosyal, ekonomik ve çalışma şartlarındaki sıkıntıları, çözümleri, gazete ve televizyonlarımızın sorunları ve çözümleri konusunda ciddi bir çalışmaya ev sahipliği yapacağız.

Türk Dünyası Gazetecileri Kocaeli Zirvesinde buluşturacağız.

Ben ve ekibim bunları yaparken sadece biz yapalım, ön planda olalım anlayışında olmadık.

Kocaeli hepimizin. Birileri gibi sadece basın açıklamaları, kınamalar ve bildiriler yaparak günü kurtarmak yerine tarafsız bir şekilde çuvaldız kime batacaksa batacak ama ortaya sonuca dair bir kılavuz ortaya çıkacak. Kocaeli Valimiz Hüseyin Aksoy’a da bu projemizden bahsettik ve eğitime önem veren valimizde bize destek verdi.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin öncülüğünde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun himayesinde gerçekleştireceğimiz 14-16 Ocak Kocaeli Zirvesine, Kocaeli Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, yönetim kurulu üyeleri ve Milli Eğitim Müdürümüz Fehmi Rasim Çelik destek veriyor.

Özel bir teşekkürü de benim manevi babam gibi gördüğüm Galip Ataman hocama etmek istiyorum. Bizim yaptığımız çalışmalarda hiçbir menfaati olmadığı halde ne zaman destek istesem koşulsuz destek vermesi nedeniyle hocama minnettarım.

Bu yıl Gazetecilik Yarışmalarımızda 5 daldan 7 dala çıkardık. İletişim Lisesi öğrencilerimiz içinde iki katagori açtık. Amacımız Gazeteciler Cemiyetimiz, İletişim Fakültemiz ve İletişim Lisesi öğrencilerimizle ortak çalışmalar yapmak.

Bu hafta cemiyet olarak yeni bir çalışmaya daha imza attık.

Gazetelerimizin yanı sıra internet haber sitelerimizi tek tek inceledik. Sonuçta burada bir emek vardı ve emeğin karşılığının verilmesi ve desteklenmesi için de taleplerimizi yazılı hale getirdik. Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizin düzenli olarak ilanlardan faydalandırılması yönünde talebimiz oldu.

Buradaki amacımız emek hırsızlarına karşı emek veren meslektaşlarımıza sahip çıkmak. Umarım yeni yaptığımız çalışma ile meslektaşlarımıza katkı sağlanacak.

Kriterlere göre hizmet veren yeni kuruluşları da bu listeye ekleteceğimiz gibi kriterlere uygun çalışmayan yani hiç personel çalıştırmadan haber çalanlara karşı da düşüm yapılmasını isteyeceğiz.

16 Ocak’ta bir çok süprizimiz olacak.

Lütfen kimse tam netleşmeden bizim ağzımızdan duymadan sokaktaki dedikodulara itibar etmesinler.

Bu arada geçen hafta işi gücü bırakıp kendi alanının dışına çıkan bir zata buradan cevap vermek istiyorum. İsmini yazmıyorum çünkü benim neznimde artık yok hükmünde.

Galip Ataman hocamın bir yazısı sonrasında hepimize gazetecilik öğretmeye kalkan bu zata sadece tek bir şey söylüyorum. Sen asli işini yap. Öğrenci yetiştir. Bize sakın ayar vermeye kalkma. Sonra o ayarın altında sen kalırsın.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi