18 Ekim 2018 Perşembe
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hürriyet Caddesi'nde rögar tehlikesi

Muharrem Şenol

05 Aralık 2017 tarihli yazısı

İzmit’in en işlek caddelerin biri olan Hürriyet Caddesi üzerindeki rögar kapağı tehlikeli bir durumun oluşmasına sebep olabilir. Çevre sakinleri ve vatandaşlar rögar kapağının kenarındaki bozukluktan dolayı araçların ve yayaların sıkıntı yaşadıklarını ifade ettiler. Belediye yetkililerin bir an önce bu soruna çözüm bulmaları gerekiyor. Aksi takdirde yoldan geçen araçların bir kazaya sebebiyet vermeleri yada yayaların sakatlanmalarına neden olabilir.

RÖGAR KAPAĞI 2

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akar konuşurken Şeker telefonuna baktı

Türk Diyanet Sen Kocaeli Şube başkanı Numan Uysal tek aday olarak girdiği 3. Olağan genel kurulda yeniden başkan seçildi. Kocaeli Ticaret Odası’nın sosyal tesislerinde gerçekleştirilen kongreye Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, AK Parti Milletvekili İlyas Şeker ve CHP Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz gibi farkı kesimlerden çok sayıda davetli katılım gösterdi. Kongrede ilk olarak konuşan AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, işverenlerin de haklarının unutulmaması gerektiğini vurguladı. Şeker’in ardından söz alan CHP Milletvekili Haydar Akar ise yabancı firmaların Türkiye’yi ucuz iş gücü olarak görmesine değindi. Fakat Akar’ın konuştuğu esnada İlyas Şeker’in telefonuyla ilgilenmesi dikkatlerden kaçmadı. Kongrede ayrıca sendika üyeleri boyunlarına yeşil – siyah renklerde atkı taktılar.

VEKİLLER (2)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRAMVAY DURAKLARINDA ÇÖP YOK

Geçtiğimiz yaz ayında hizmete giren tramvayda eksiklikler yavaş yavaş gideriliyor. Duraklardaki aksaklıklar da gideriliyor. Farkı farklı sistemler entegre ediliyor. Fakat bir okurumuz gelen mesajda tramvay duraklarında çöp kutusunun bulunmamasının önemli bir sorun olduğunu dile getirdi. Biz de okurumuz aracılığıyla tramvay duraklarında çöp kutusu bulunmamasına Sokağın Sesi’nde yer vererek yetkilerin bu duruma el atmasını bekliyoruz.

durak

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BİR BALON MUTLULUK

Yenicuma Camii’nin arkasında karşıma çıkan iki minik boyunlarına doladıkları balonlarla neşeli bir şekilde dolaşıyorlardı. Çocuklar balonları çöpten aldıklarını söylediler. Muhtemelen bir işyerinin açılışının ardından işletme sahipleri süsleme balonlarını çöpe attılar. Ve çöpün kenarından geçen iki çocuk bu balonları gördü. Çocukların balonlarla oynaya oynaya sokaklarda gezmeleri görülmeye değerdi. Süsleme balonlarıyla bile eğlenebilen çocuklar bu balonları keşke çöpten bulmuş olmasalardı. Süsleme amacıyla kullanılan bu balonlar işletme sahipleri tarafından  çözülüp, ikili üçlü bir şekilde yürüyüş yolunda çocuklara dağıtılabilirdi.

BALON

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ELEKTRİK HATTI ÇALIŞMALAR

Yeni Cuma Camii’nin arkasında bulunan tramvay yolunun kenarında elektrik hattı çalışmaları yapılıyor. Çalışmalar kapsamında tramvay yolunun kenarı kazıldı. Kazma işleminin ardından oluşan çukur vatandaşlar için tehlike arz edebilir. Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde başlayan çalışmaların bir an önce sona ermesi bekleniyor.

TRAMVAY KENARI

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr