19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gazetecilik mesleğini yapmak ve 17 Ağustos

Hayrullah Demiray

19 Ağustos 2012 tarihli yazısı

 

Gazetecilik belli ilkeleri ve etik kuralları olan bence özverili ve uzun soluklu bir iştir. Gazetecilik sırf kısa zaman içerisinde zengin olma ya da bir şeyler elde etme yeri değildir. Bence gazetecilik belli kurallara bağlı kalarak kamuoyunun aydınlatılması ve kamuoyuna yarar sağlayacak işlerin yapılmasına yardımcı olmaktır.

 

Gazetecilik magazin demek değildir. Gazeteciliğe gerçekten gönül vermiş ve gazeteciliği belli etik kuralları çerçevesinde yapan, yapmaya çalışan ve kendisini de bu iş içerisinde insanlara hizmet etmeye amaçlamış insanlara sonsuz saygı duyuyorum.

 

Gazeteciliği etik kuralları çerçevesinde yürütmeyi kendimize has kurallarla bir yol çizdik. Bu yolculukta elbette birileri çelme takmak isteyecektir. Elbette birileri aşağılara çekmek isteyecektir. Bizler bunların hiç birine aldırış etmeden sadece ve sadece okurlarımızdan aldığımız güç ve destekle her geçen gün daha güzel bir gazete sizlere sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

 

İşte bu nedenle kendimizi dev aynasında görmüyor, yükseklere ulaşmak için her gün gece gündüz sadece çalışıyoruz. Maksadımız okurlarımıza daha kaliteli bir gazete sunmak, herkesin içinde kendini bulabileceği bir gazete yapmak, onurlu ve de bir o kadar alnı açık kafası dik durmaktır. Her şeye rağmen yaptığımız işe saygı duyuyoruz. Ne kimsenin sırtına basıyoruz ne de birilerinin peşine takılıyoruz. Olan biteni sizlere en doğru bir şekilde sunuyoruz. Kararlılıkla y aptığımız her haberin arkasında duruyoruz.

 

Kalemimizi deyim yerindeyse silah yerine kullanmıyoruz ya da farklı amaçlar için asla bildiğimizden taviz vermiyoruz. Bildiğimiz doğru neyse ne yapmamız gerekiyorsa onu yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Israrla ve inatla birilerinin bizleri aşağı çekmesine aldırış dahi etmiyoruz. Önümüze koyduğumuz hedeflerimizi güçlü bir şekilde gerçekleştirmek için her gece gündüz çalışıyor ve yarınlarda bu gazetenin zirvede olması için adımlar atmaya devam ediyoruz.

 

İşte bundan dolayıdır ki her daim her şey aslında insana saygıdan geçer. Bu güne kadar her daim insanlara hep saygı gösterdik ve okurlarımızdan gelen istekleri mutlaka dikkate aldık. Onlara değer verdiğimizi gösterdik ve bundan sonrada o yolda ilerlemeye devam edeceğiz.

 

Ben bu meslekte kimseye bilmişlik asla taslamıyorum. Uzun yıllar radyo televizyon yayınları konusunda çeşitli kurumlarda görev aldım ve bu işe başlayalı sadece iki yıl oldu. Geçmişte bu konuda 17 Ağustos 1999 depreminde kaybettiğim ağabeyim, büyüğüm Hüseyin DEMİRAY’ dan çok şey öğrendim. Onun hatırası benim için her şeyden önemliydi ve onun hatırasını ona yakışır bir şekilde devam ettirmek için bu mesleği de seçtiğimi öncelikle her zaman belirttim. Bugün bir kez daha vurgulamak isterim. Bu mesleğin gerçekten geçmişte olan inceliğini ev misyonunun devam ettirilmesi gerektiğine ve eski saygınlığı ile devam etmesi inancını taşıyan insanlardan biriyim. O nedenle her şeye bakışımız biraz daha farklı ve özel olsun istiyoruz.

 

Yaptığımız işi öncelikle bir kamu hizmeti olarak görüyoruz ve bu nedenle de insanların faydasına olabilecek her konuda gayret gösteriyoruz. Gerginliği arttıracak dedikoduya sebep olacak birçok şeyden de uzak duruyoruz ve insanlara her şeyden önce saygı gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz.

 

İşte bu vesileyle bu mesleği seçmemdeki en büyük etken olan Hüseyin DEMİRAY ve aile fertlerini, 17 Ağustos 1999 depreminde kaybettiğimiz tüm kardeşlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor, mekanları cennet olsun diyorum.

 

Saygılarımla…           

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem