20 Ocak 2019 Pazar
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kim bu liste sızdırıcılar?

Muharrem Şenol

28 Kasım 2017 tarihli yazısı

AK Parti kurumsallığıyla övünen bir siyasi parti. Diğer siyasi partilerin yapılanmalarına, etkinliklerine bakınca AK Parti'nin gerçekten böyle bir farkı olduğu aşikar. Fakat bu biraz da Beşiktaş şampiyon olunca, rakipler kötü olduğu için şampiyon oldular söylemleri gibi mi acaba? Yani diğerleri kurumsal olmadığı için mi AK Parti bu kadar kurumsal gözüküyor? AK Parti'nin kurumsallıkla övünmesini anlıyorum ama özellikle kongrelerde zaman zaman kurumsallıklarına zarar verebilecek olaylar da yaşanıyor. Herkesim malumu AK Parti 6. olağan kongre sürecine girdi. İlimizde de Gebze hariç bütün ilçelerin kongreleri tamamlandı. Bu kongrelerin bazılarına katılım gösterdim, ve listelerin basın mensuplarıyla paylaşımı noktasında bazı sıkıntılar yaşandığını gördüm. Kongreye gelmiş, emek veren basın mensupları orada dururken, dışarıdaki bazı gazetecilere listelerin servis edilmesi AK Parti kurumsallığına bence pek uymayan bir durum. Çünkü divana sunulmadan listeyi veremeyiz diyenler mi ya da başkaları mı, bu listeleri kongreye adımını dahi atmamış gazetecilere servis ediyor, bunu bilmiyorum. Bu noktada listeye ulaşan gazetecileri suçlamıyorum. Onlar habercilik refleksiyle işini yapıyor. Fakat kurumsal olduğunu iddia edip listelerin sızmasını engelleyemeyenler de işlerini yapıyor mu acaba?

AK-PARTİ-LOGO

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ceremesini çekecek miyiz?

Geçtiğimiz gün Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sait Ağdacı üyelerle bir araya geldi. Sait Ağdacı Ocak ayında yapılacak kongre öncesi üyelere 2 yıldır yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Fakat Ağdacı'nın asıl dikkatimi çeken konuşması  12 Ocak 2017 tarihinde Körfez'de yaşanan deniz kirliliği olayıyla alakalı söyledikleri oldu. Ağdacı bu kirliliğin ceremesini  tıpkı Çernobil Faciası'nın ardından Trabzon'da yaşananlar gibi yıllar sonra çekeceğimizi belirtti.  ÇMO Başkanı Sait Ağdacı deniz kirliliğine ilişkin "İzmit Körfezindeki kirlilik olayın yaşandığı gün nasılsa bugün de öyle. Karadeniz'de yaşanan Çernobil faciasının etkilerini yıllarca çekti, hala da çekiyor. Bizler de maalesef Körfezde yaşanan bu olayların ceremesini yıllar sonra çekeceğiz" dedi.

AĞDACI-(1)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DURAĞIN DELİK TAVANI TAMİR EDİLMELİ

Derince Yenikent'te bulunan Kazım Karabekir Caddesi üzerindeki otobüs durağının üst kısmında oluşan deliğin tamir edilmesi gerekiyor. Vatandaşlar aylardır durakta bu sıkıntının sürdüğünü belirtiyorlar. Özellikle yağmurlu havalarda durakta bekleyen vatandaşlar büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getiriyorlar. Kış mevsiminin de kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde yağışların etkisi gösterdiği zamanlarda durağı kullanacak vatandaşlar yine sıkıntı yaşayabilirler. Yetkililerin bir an önce Derince Yenikent'te Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan otobüs durağının üst kısmında oluşan deliği tamir ettirmeleri gerekiyor.

DERİNCE-(1)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GÖLCÜK'TE ÇÖP SORUNU

Gölcük Şehitler Mahallesi'nde bulunan Kocatepe Caddesi'nin girişine konulan çöp kutusu yeterli gelmiyor. Çevre sakinleri  daha büyük bir çöp kutusuna ihtiyaç olduğunu belirterek yetkilileri göreve davet ediyorlar. Çöp kutusunun kenarı adeta çöp yığını oluşmuş durumda. Mahalleli bu durumdan oldukça rahatsız. İSU'nun altyapı çalışmalarından dolayı o  bölgeye bu aralar çöp kamyonunun  da erişmesinin zor olduğunu düşünürsek bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerekiyor.

GÖLCÜK-ÇÖP

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İSU ŞİMDİ DE KOCATEPE CADDESİ'NDE

İSU birçok ilçede olduğu gibi Gölcük'te de yoğun bir altyapı çalışması içerisinde. Geçtiğimiz hafta Sokağın Sesi'nde Genç Osman Caddesi'ndeki çalışmaların hızlı bir şekilde yürütüldüğünü dile getirmiştik. Çalışmalar bu hafta Genç Osman Caddesi'nin kesiştiği cadde olan Kocatepe Caddesi'nde başladı. Sokağı girişi kazıldı ve araç trafiğine kapatıldı. Çevre sakinleri çalışmaların hızlı gitse bile bir an önce sona ermesini istiyor. Mahalleli ayrıca geçtiğimiz hafta sonunda çalışmaların bitmesine rağmen yolun asfaltlanıp, eski haline getirilmesi gerektiğini de belirtiyorlar.

KOCATEPE-CADDESİ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BUNLAR ALIŞIK OLMADIĞIMIZ GÖRÜNTÜLER

Vali Hüseyin Aksoy, dün eşi Hülya Aksoy ile birlikte Fethiye Caddesi’ni gezdi, Yürüyüş Yolu’nda yürüdü. Vali Aksoy bu hareketi ile vatandaşlar tarafından takdir topladı. Birkaç alışveriş mağazasına da uğrayan Aksoy ve eşi, korumaları olmadan valilik lojmanına kadar yürüyerek gitti. Aksoy, İzmit’te gezerken çekildiği iki fotoğraf karesini, “Bugün Hülya hanımla birlikte Yürüyüş Yolu ve Fethiye Caddesi’nde yürüyük” yazarak  sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Açıkçası geçtiğimiz akşam yapılan bu paylaşım sonrası herkes biraz şaşırdı. Bir valinin sözde değil gerçekten halkın arasında olduğunu görmek pek alışık olmadığımız bir durum açıkçası.

VALİ-AKSOY-(1)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu