17 Haziran 2019 Pazartesi
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ölümsüzlük mümkün!

Yücel Alpay Demir

22 Kasım 2017 tarihli yazısı

Hepiniz birer Türk Bayrağı'sınız! Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.

***

Bölünme kabul etmeyiz!  Kutsal bir bütün halinde büyük Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz.

***

Milli kalkınmamızı gerçekleştirmek, her Türk ferdinin hürriyetini, huzurunu ve refahını sağlayabilmek için, birlik ve beraberliği yeniden tesis etmek zorundayız.

Vatandaşlarımız arasında parti, mezhep, ırk ve bölge farkı gözetmeksizin karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bağlar dokuyacağız.

***

Kendinizi küçük görmeyiniz! Sizler büyük kuvvetlisiniz, vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız, kuvvet birlikteliktedir, ülkemizin gücü ve geleceği birlik beraberliktedir.

***

Ülküsüz fikirsiz insan, çamurdan farkı olmayan bir varlıktır.

***

İslamiyet’i ele alıp Türklüğü inkar etmek ihanettir! Bunun tersi de aynı derecede gaflet ve ihanettir.

***

İnsanlar; yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül ederler. Fakat adaletsizliğe, hor görülmeye ve aşağılanmaya asla müsaade etmezler.

***

Türk töresinin bir diğer şartı da haddini bilmektir. Haddini bilmek; ne kendinizi dev aynasında göreceksiniz, ne de herkese yukarıdan bakacaksınız.

***

Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır, hiç bir fikir kaba kuvvetle ezilemez.

***

Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur, ruhsuz beden ceset olur.

***

Fikir, iman, ülkü aşkı, insanları güçlü yapan bunlardır.

***

Bazı sözde Türk aydınları(!) Batı'ya sığınmayı, özenmeyi bir ideal olarak benimsenmiştir. Milletimiz için bundan daha korkunç felaket düşünülemez.

***

Ben Türk Milletini sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, Allah’tan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum!

Türklük şuur ve gururuna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, Allah yoluna çağırıyorum.

Evet saygıdeğer okuyucu! 50 önce söyledikleri hala geçerliliğini koruyan, Müslümanlığı, Türkçülüğü, Atatürkçülüğü ve ilericiliği anlaşılır bir üslup ile yorumlayan.

Her türlü ithal zararlı fikir ile mücadele eden , Milli ve Yerli olanı savunan.

Geleceğimize ışık tutan nitelikli, vasıflı, adaletli, ahlaklı ve kanmayan nesiller yetiştirmek için Ülkü Ocaklarını kuran, Türk siyasi hayatında “mevzu bahis vatan ise gerisi teferruattır” sözünün muhatabı, Başbuğ Alparslan Türkeş’in 25 Kasım Cumartesi günü doğumunun 100. yılı.

Adaletli, merhametli ve asaletli liderimiz Alparslan Türkeş’in 100. yaş günü.

25 Kasım Cumartesi günü saat 14.00 ‘da Başbuğumuzun şahsen yazdığı veya Başbuğumuz hakkında yazılan kitapları okuyup rahmet ile anacağız, vaktiniz ve niyetiniz var ise sizi de Türk Ocağımıza bekleriz.

Lütfen yukarıdaki sözleri bir daha okuyun! İnanın her okuyuşunuzda onun kalitesini, onun farkını ve ona neden Başbuğ dediğimizi anlayacaksınız.

Bence ölümsüzlük mümkün! Çünkü fikirleri ölmeyen insanlar ölmez.

Başbuğlar ölmez.

Selam ve dua ile.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem