21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

SEDAŞ'ta saçmalıklar bitmiyor

Hayrullah Demiray

16 Ağustos 2012 tarihli yazısı

SEDAŞ her an tartışılıyor. Özelleştikten sonra insanları resmen canından bezdirir hale geldi. Ama kimse bu hususta sesini çıkarmıyor. Deyim yerindeyse SEDAŞ'a devletin gücü yetmiyor. SEDAŞ kimseyi kale almıyor. Bu ilde kim varsa valisinden tutun, bakanına, iktidar partisinin il başkanına, Büyükşehir Belediye Başkanı ve milletvekillerine kadar herkes konuşuyor. Ama SEDAŞ kimseyi inatla kale bile almıyor. Buda ne demektir: Kimsenin gücü ya SEDAŞ’a yetmiyor yada SEDAŞ kimseyi takmıyor, iki kere iki dört bu kadar basit.

Kimse kusura bakmasın ama yöneticilerimiz ya da kanunlarımız bu konuda yetersiz kalıyor. İnsanları bazen canından bezdiriyorlar. Bir hafta içerisinde elektrik faturanızı ödemediniz mi hemen kesmek için hızlı hareket ediyor ve insanlardan haksız yere kayıp kaçak bedeli adı altından ücret kesiyor. İnsanları kaz gibi yolmakta çok maharetli olan SEDAŞ, oraya birkaç operatör koymuş, hesapta insanlara yardımcı olsunlar diye. Ama hepsi kusura bakmasınlar belki talimat öyle ama papağan gibi aynı şeyleri tekrar edip duruyorlar. Çünkü bizler alışkınız her konunun ardından temcit pilavı gibi aynı şeyleri söylemeye.

Nasıl ki her terör saldırısının ardından operasyon başlar hemen klasik sözler söylenir; elektriklerimiz gidincede SEDAŞ'ta olan operasyon yetkilileri de aynı şeyleri söylüyorlar. Ve bakın ben yaşadığım olayı sizlere kısaca anlatmak istiyorum. Saatlerce elektrikler kesik kalıyor doğaldır rüzgar oldu yağmur yağdı vs Amma velakin sonra da yaptığınız iş icabı Gazete anlık olması gereken ve her gün Okuyuculara ulaşması gereken ciddi bir iştir ve dolayısıyla orada bulunan arkadaşların belki görevi değil ama bunu bilirler. İşte bende bu vesileyle önceki gündüzden itibaren elektrik kesintisi oldu. Matbaanın olduğu Kartepe’de arkadaşlar defalarca aramış aynı klasik lafları söylemişler. Akşam on civarında hala elektrikler gelmeyince bende SEDAŞ'ı aradım ve aynı klasik cevabı aldım. Ardından oradan daha yetkili yani şuan çalışmanın başında olan mühendis yada kısım amirinin telefonunun istedim, ama aldığım cevap; ''Efendim biz maille ulaşıyoruz yetkili ekiplere''... Maazallah bir yerde elektrik kesintisinden dolayı bir yere ulaşmanız gerekirse mail çalışmazsa yandınız!!! Bunun üzerine ısrarım sonucu işinde ciddiyetini anlatınca bekletti biraz, ulaştı bir yerlere, sonra da dönüp zaman veremiyoruz deyip olayı kapattılar.

İşte saçmalık değil de nedir beyler? Bu elektrik anlık başka bir şeye benzemez bu iş maille idare edilecek bir iş değil! Aklınızı başınıza alın ve bu işe bir çözüm bulun. Biz yazmaktan bıktık, ama sizler çözümsüz kalmaktan bıkmadınız!

Ayda bu yayın kuruluşları sizlere milyarlarca para ödüyorlar. Her an elektrikle bizim işimiz, teknolojiyle. Sizler bizler gibi bütün kuruluşlara da önem vermelisiniz. Ve en önemlisi vatandaşı canından bezdirmeye sizin ne hakkınız var, soruyorum.

Bu konuda devlet erkanı ve hükümet yetkilileri bu konuya bir an önce çözüm bulmalılar. Deyim yerindeyse bu kadar bir kurum karşısında aciz duruma düşülmemişti.

Ha bizim medya kuruluşları da yeri geldiğinde şöyle gücümüz var böyle gücümüz var diye hava atarlar. İşte bu konuda bir birliktelik oluşturabildik mi aynı gün aynı manşeti atabildik mi? Koskoca bir hayır! Neden? Çünkü üç kişi hiçbir zaman bir araya gelemedikte ondan. İşte o zaman eleştirdiğimiz yöneticiler kadar bizler de suçluyuz. Kimse kusura bakmasın.

İğneyi kendimize çuvaldızı başkalarına batıralım.

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem