20 Mayıs 2019 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kim bu Schenki?

Muharrem Şenol

14 Kasım 2017 tarihli yazısı

Son günlerde İzmit merkezde duvarlarda, banklarda birçok yerde Schenki imzalı bir grafiti görüyorum. Özellikle yapımı süren kent meydanı projesinin çevresinde bolca rastlanan Schenki imzalı grafitiler vatandaşın ilgisini çekiyor. Yaklaşık 1 aydır var olan yazılara belediye yetkilileri de müdahale etmiyorlar.

ŞENKİ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Demokrasi şölenini kimler çirkin bir zemine taşıdı?

Türk Eğitim Sen 1 Nolu Şube Başkanlığı 6. Olağan Kongresi geçtiğimiz Pazar günü KOTO Beytü-l Kebap Restoran’da gerçekleşti. Kongrede mevcut başkan Yaşar Şanlı, yeniden aday oldu. 4 bin üyeyi temsilen 135 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu seçimde mevcut Başkan Yaşar Şanlı, tek başına girdiği seçimde güven tazeledi. Fakat kongre öncesi aday olduğunu açıklayan Türk Eğitim Sen Kartepe Şube Başkanı Levent Zanbak’ın adaylıktan çekilmesi kafalarda soru işareti bıraktı. Zanbak sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla adaylıktan neden çekildiğini açıkladı. Levent Zanbak mesajında, “Adaylığımızı açıkladığımız günden bugüne kadar gerek bize yapılan çirkin yakıştırmalar, gerekse de bize destek veren çok değerli delegelerimiz üzerinde baskılar kurularak demokrasi şölenimizin çirkin bir zemine taşındığını görmüş bulunmaktayız. Yola çıktığımız arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda, sendikamızın zarar gördüğü, kutuplaşmaların ortaya çıktığı ve çıkış amacımıza uygun bir demokrasi şöleninin yaşanamayacağını üzülerek görmüş bulunmaktayız. Sendikamızın daha fazla yıpranmaması İçin üzerimize düşen fedakarlığı yaparak adaylıktan çekiliyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜRK-EĞİTİM-SEN

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONGREMİZ HAYIRLI OLSUN

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin olağan genel kurulu geçtiğimiz cumartesi günü fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirildi. Kongrede tek aday mevcut başkan Çetin Gürol oldu. Genel kurulda tüzük tadilatı yapıldı. Cemiyetin 13 kişilik yönetim kurulu 18’e çıkarıldı. Çetin abi yönetime girmemi talep ettiğinde, meslektaşlarıma katkım olacağımı düşündüğümden dolayı kabul ettim. Ve böylece 18 kişilik yönetim kurulunda yer aldım. Muhabir arkadaşlarımdan da hep olumlu tepkiler aldım. Hemen hemen hepsi tebrik mesajı gönderdiler, aradılar. Meslektaşlarıma tebrik ve iyi dilek mesajlarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Elimden geldiğince meslektaşlarımın da sesi olma yönünde çalışmalar yapacağım İnşallah.

 

İŞTE KOGACE’NİN 18 KİŞİLİK YENİ  YÖNETİMİ

Çetin Gürol, Hakan Süer, Levent Altun, Nebiye Azak, Erol Kaçmaz, Zeynep Kübra Özçiçek, Emre Tuncay, İsa Turan, Cennet Caylan, Kadriye Karademir, Şengül Oymak, Cem Şakoğlu, Yunus Kahraman, Muharrem Şenol, Ayşegül Kalaycı, Ahmet Akçaalan, Ulaş Tekin, Nurşah Şahin

KOGACE

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

NUMAN GÜLŞAH’IN İZMİT SEVGİSİ

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) İl Temsilcisi olan Numan Gülşah ilimizin tanınan, sevilen ve en renkli simalarından birisi. Numan abi geçtiğimiz Heykel’de gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk’ü anma programına da katılım gösterdi. Resmi törenin ardından Numan Gülşah Kültür Tepesi’nde bulunan şelalenin önünde tek başına selfie çekildi. Numan Gülşah’ın bu fotoğrafını görenler onun İzmit sevgisine bir kez daha hayran olmaktan kendini alamadı.

NUMAN-GÜLŞAH

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

YÜRÜYEN MERDİVEN ALTINA BEYOĞLU KAFE

Mimar Sinan Köprüsü’nün Yenicuma Camisi tarafından bakan kısmına kısa süre sonra şık bir çay bahçesi ve kafeteryaya dönüşecek. Kafeterya inşaatı tüm hızıyla sürerken kafenin iskeleti oluşturuldu.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Ali Murat Köşeli, Uğur Mumcu Parkı’nı da içine alan bölgeyi kapsayan alan için çok şık bir proje hazırlattı. 10 yıl süreyle bölgeyi çay bahçesi ve kafeterya olarak işletecek olan Ali Murat Köşeli örneği İstanbul Galata Kulesi altında bulunan Beyoğlu Tramvayı görselinde bir kafe yapacak. İhaleye tek istekli olarak katılan BMT Kafe Hizmetleri Şirketi adına işletmeci Ali Murat Köşeli, aylık 10.500 TL’ye Uğur Mumcu Büstü’nün de yer aldığı park alanını 10 yıllığına kiralamıştı. Belde A.Ş’de 29 Haziran’da gerçekleşen bu ihalenin ardından Ali Murat Köşeli, gerekli prosedürleri tamamladı, burada uygulanacak projeyi hazırlattı.

MİMAR-SİNAN-KAFE

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

DSP’NİN ÖNÜNE ASFALT YOL

Halkevi mevkiinde bulunan DSP İl binasının önünde bir süredir devam eden çalışmalar geçtiğimiz hafta itibariyle sona erdi. Eskiden asfalt olmayan yol asfaltlandı. Bakımı yapındı. Çevre sakinleri ve vatandaşlar oluşan tozdan dolayı rahatsız duyduklarını belirtiyorlardı. Şimdi ise asfaltlanan yol ile rahat ettiklerini ifade eden vatandaşlar büyükşehir belediye yetkililerine teşekkürlerini iletti. Ayrıca yolun iyileştirilmesi için büyükşehir yetkililerini DSP’li yöneticilerin durumdan haberdar ettikleri öğrenildi.

DSP-ÖNÜ

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem