17 Aralık 2018 Pazartesi
Öztekin Kaşukci
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

“Bu Resmen Soygun”

Muharrem Şenol

07 Kasım 2017 tarihli yazısı

Dolphin AVM’nin sinemasına giden bir vatandaş başına gelenleri bizimle paylaştı.  8 liradan 2 bilet aldığını belirten okurumuz ardından kendisine patlamış mısır, içecek ve bir çikolatadan oluşan bir menünün de fatura edilerek toplam 40 lira ücret aldıklarını ifade etti.  İstemediğim halde kendisine menü verdiklerini belirten vatandaş, “Bu resmen soygun” değerlendirmesinde bulundu.

SİNEMA-(3)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

D-100 KENARINDAKİ KALDIRIM KARMA KARIŞIK

D100 Karayolunun Adapazarı’na giden istikametinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün bulunduğu mevkide yer alan durağında yanındaki kaldırım felaket durumda.  Kaldırım taşları bakım için mi sökülmüş ya da yeni döşenecek taşlar mı bilemiyorum. Fakat zeminin toprak olmasından dolayı yağışlı havaların o noktada çamurlanma yapacağı açık. Bu durumdan özellikle o bölgedeki müdürlüklerde çalışan vatandaşlar rahatsız. İşe gitmek için kullandıkları güzergahın zaman zaman çamurlandığını ve geçişlerde sıkıntı yaşadıklarını belirtiyorlar. Biz de yetkililere seslenerek gerekli çalışmanın bir an önce tamamlanmasını talep ediyoruz.

KALDIRIM

----------------------------------------------------------------------------------------------------

VALİLİK PERSONELİ DURAK İSTİYOR

Adapazarı istikametinden trenle gelen valilik personeli 42 Evler'de tren istasyonu bulunmamasından şikayetçi. Valilik çalışanları ordu evi mevkiine doğru olan tren garına kadar gitmek zorunda olduklarını ve işyerlerine gelmek için geri dönmek durumunda kaldıklarını belirtiyorlar. Eskiden 42 Evler mevkiinde istasyon bulunduğunu ve rahat ettiklerini belirten vatandaşlar yetkililerin bu konuyu çözüme kavuşturmalarını istiyorlar. Valilik personeli ayrıca valilik kampüsünde Vodafone GSM hatlarında zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını belirtiyorlar. Telefonların çekmediği zamanlarda zorluk yaşayan personel bu sorundan da dert yanıyor.

VALİLİK

----------------------------------------------------------------------------------------------------

BİLGİ EKRANINDA HATA

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün ev sahipliğinde Ramada Otel’de gerçekleştirilen Kasım ayı il başkanları toplantısının girişinde bulunan bilgi ekranında ev sahibi olarak ekranda “AK Parti İl Başkanlığı” yazıldığı görüldü. Böyle bir hatanın MHP’li yetkililerden mi yoksa Ramada Otel çalışanları tarafından mı yapıldığı henüz bilinmiyor. Ev sahibi MHP’lilerin de durumu fark edip müdahalede de bulunamamaları da dikkat  çekti.

RAMADA

----------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞEHİT MUSA’DA YASAK PARKLANMA

Karabaş Mahallesi’nde bulunan Şehit Musa Sokak’ta parklanma yasak olmasına rağmen sürücüler park ediyorlar. Sokak üzerinde bulunan cafelerin işletmeleri ve çevre sakinleri yapılan yasak parklanmalardan dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirtiyorlar. Esnaflar dükkanın önünün kapandığını belirterek , “Müşteri kaçıyor. Yasalara zaten yasak olan parklanmalar yüzünden birçok problem yaşıyoruz. Zaman zaman ters yöne giren araçlarda oluyor. Ve bu araçlar zaman zaman tartışmalara, kavgalara sebep oluyor” diye konuştular.

ŞEHİT-MUSA-(1)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

KYÖD’DEN BASINA AYIP

Geçtiğimiz günlerde muhabir arkadaşlarım KYÖD’ün 29 Ekim Cumhuriyet Balosu programını takip etmek için KYÖD Sosyal Tesisleri’ne gittiler. Arkadaşlarımız mutfağın hemen dibindeki masaya yerleştirilmelerine rağmen kendilerine garsonlar tarafından resmen yemek verilmediğini ifade ettiler. Basın mensupları durumu başkan Mehmet Toker’e iletti. Bazı arkadaşlarımız haberi tamamlamadan programı terk ettiler. Mesele başkana gittikten sonra basına yemek ikramı yapıldı. Arkadaşlarımız asıl sorunun yemek gelip gelmesi değil, yok sayılmaları olduğunu ifade ettiler. Aynı olayın bir benzeri de geçtiğimiz akşam AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın kongresinde yaşandı. Muhabirlere tek liste ile yapılan kongrede yönetim listesi bir türlü verilmedi. Saat 21.30’a kadar görev yapan basın emekçileri partililere tepki gösterdiler.

 

KYÖD

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu