17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Parti'de başarının sırrı 365 gün çalışmak

Hayrullah Demiray

14 Ağustos 2012 tarihli yazısı

 

Ak Partinin başarısındaki sır aslında aşikâr çünkü bugüne kadar birçok zaman bu konuda yazılar yazdım ve birçok kişide yazılar yazıyor. AK Partinin başarısının bence nedenlerinden biri tüm teşkilatların yılın 365 gününü çalışarak geçirmeleridir.

Rakiplerini küçümsemeden çünkü rakipleri seçim dönemlerinden önce çalışmaya başlar seçimden sonra sonlandırırlar. Bu muhalefette kalan partilere hiç bir şey kazandırmıyor.

Üç dönemdir iktidarı elinde bulunduran AK Parti sürekli olarak kendini gündemde tutacak işlere imza atıyor. AK Parti dışındaki partilerin en çok eleştirdikleri konu iktidar partisinin medyada çok sık yer alması oluyor. Bence burada bir şey unutuluyor etkinlik fazla olunca dolayısıyla gazetecilerde buna yer vermek durumundalar.

AK Parti son dönemlerde bütün yaşanan olumsuzluklara rağmen AK Parti İl Başkanı’nın ve AK Parti içerisinde söz sahibi kişilerin kararlı tutumlarıyla il Kongresini bitirdi. Dolayısıyla AK Parti il Başkanı Mahmut CİVELEK seçilmiş il Başkanı oldu.

Bir anlamda Mahmut CİVELEK’e rahat bir nefes aldırdı ve dolayısıyla zaman zaman bazı çevreler tarafından yönetime aldığı kişiler eleştiri konusu yapıldı. Bence yanlış çünkü herkes kendi çalışabileceği ekip arkadaşlarını doğru ya da yanlış kendi seçme hakkı vardır.

İşte bu noktadan hareketle bakıldığında İl yönetimine aldığı İsimlerden bir tanesi de Tanıtım ve Medya’dan sorumlu İl Başkan yardımcısı Mehmet ÖZTÜRK’tür.

Bana göre çok isabetli bir karar. Çalışmalarını da takdirle izliyorum. Her an yapılan bütün çalışmalarla ilgili basını çok çabuk bir şekilde bilgilendiriyor bütün basınla iyi ilişkiler kuruyor ve yaptığı işi önemsiyor.

İşte Ak parti dur durak bilmeden seçimlere hazırlanıyor hem de iktidar da olmasına rağmen bunu yapıyor. Mahmut CİVELEK ve ekibine katılan yeni ve dinamik ekibiyle birlikte mutlaka eski deneyimli ekiple karma bir ekip olması belki de daha fazla başarıyı getirecek bunu zaman içerisinde göreceğiz.

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Basınına verilen iftar yemeğinin ardından gazeteci arkadaşlarımız deyim yerindeyse Mahmut CİVELEK i soru yağmuruna tuttular hepsini tebrik ediyorum çünkü sorulabilecek her şeyi hemen hemen sordular.

AK Parti’nin seçim sürecinde yaşayacağı durumun bir anlamda sinyallerini şimdiden almak istedik. Ama bu konuda son dakikaya kadar herkesin yeri garanti değil. Yerine bir başkası da talip değil. Kendisinin de Belediye Başkanlığı’ndan geldiğini ve bunun AK partide farklı şekilde davranıldığını aday olunmaması durumun da bile aynı şekilde çalışmaya devam edilir olduğunu vurguladı.

İşte buda aslında AK Parti’nin başarısının arkasında yatan gerçeklerden bir tanesi. Yani Mahmut CİVELEK ser verip sır vermiyor. Belediyeler konusunda kimlerin aday olacağına henüz karar vermedikleri şuandaki belediye başkanları görevlerinin başında ve çalışıyorlar ve aynı şekilde çalışmaya devam edecekler. Günü geldiğinde bu konuda hem kamuoyu hem partinin yetkili organları bir kara verecek yani kimsenin yeri garantide değil değişecek te değil bu konu da farklı bir süreç izleyecekleri sinyalini vermiş oldu.

İktidar Partisi iktidarda olmasına karşın farklı etkinliklerle tüm Kocaeli’deki basın mensuplarını bir arada buluşturuyor. Dolayısıyla kendinden de daha fazla söz ettiriyor.  Eskiden beri Gebze Kocaeli’den hep ayrı durmuştur. Oradaki gazetecileri bile Gölcük’e getirerek asında önemli bir şeyide başarmış oluyor.

Çünkü Gebze’de Kocaeli’nin büyük bir parçası bence buda önemli bir şey ve bu konuda Tanıtım ve Medya birim Başkanı Mehmet ÖZTÜRK ‘ü tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

 

Saygılarımla…

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem