23 Temmuz 2019 Salı
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Karaosmanoğlu ve Doğan 31 Mart 2019’a kadar başkan

Galip Ataman

23 Ekim 2017 tarihli yazısı

AK Parti 14 Ağustos 2001 tarihinde kuruldu.

3 Kasım 2002, 22 Temmuz 2007, 12 Haziran 2011, 7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015 Milletvekili seçimlerinde muhalefet oylarını ikiye katladı.

28 Mart 2004, 29 Mart 2009, 30 Mart 2014 Belediye Başkanlığı seçimlerinde İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli başta olmak üzere yerel yönetimlerin büyük

çoğunluğunu aldı.

10 Ağustos 2014 tarihinde ilk kez yapılan ve halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanlığı koltuğuna AK Parti adayı oturdu.

21 Ekim 2007, 12 Eylül 2010 ve 16 Nisan 2017 Anayasa Değişiklikleri kabul edildi.

AK Parti aralıksız, tek başına 15 yıl iktidarda kalarak rekor kırarken asker ve sivil müdahalelere karşı direnmek zorunda kaldı.

23 Mayıs 2003, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök genç subayların tedirgin olduğunu söyleyerek AK Parti iktidarını uyardı.

27 Nisan 2007, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt , “Cumhuriyetin temel değerlerine sözde değil özde bağlı” cumhurbaşkanı istediklerini belirterek siyasi literatüre “e- muhtıra” olarak geçen uyarıda bulundu.

14 Mart 2008, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, AK Parti’nin kapatılması için dava açtı.

17/25 Aralık 2013, FETÖ tarafından AK Parti’ye siyasi darbe girişiminde bulunuldu.

15 Temmuz 2016, FETÖ Silahlı Terör Örgütünün kalkıştığı darbe girişimi sonuçsuz kaldı.

AK Parti iktidar olduğu günden buyana PKK başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile içte ve dışta mücadele etmek zorunda kaldı.

15 yıl tek başına iktidarda olmak AK Parti’yi yıprattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dediği gibi AK Parti kadrolarında “metal yorgunluğu” başladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart 2019’da Belediye Başkanı, 3 Kasım 2019’da milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri ile siyasi yaşamının “en zor” sınavını verecek.

15 yılda girdiği 5 milletvekili, 3 belediye başkanı, 3 referandum ve Cumhurbaşkanı seçimlerini kazanan AK Parti’yi 2019’da “devam mı tamam mı sınavı” bekliyor.

Bir başka deyişle, Cumhuriyetin 100. yılı 2023’e hazırlanan AK Parti için 2019 seçimleri “ölüm-kalım mücadelesi” olacak.

DOĞANKARAOSMANOĞLU

 

2019’UN TEKRARI YOK

Siyasette elde ettiği başarılar ile performansını ve karizmasını herkese kabul ettiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan Anayasa Referandum sonuçlarını en iyi okuyan lider oldu.

Kamuoyu yüzde 51.4 “evet” nu tartışırken Erdoğan yüzde 48.6 “hayır” oyunun nedenlerini ve sonuçlarını anlamaya çalışıyor.

Son 2 yılda 20’ye yakın il, 200 kadar ilçe başkanı, çok sayıda milletvekili ve belediye başkanını değiştiren AK Parti seçimi şansa bırakmak istemiyor.

Muhalefetin “demokrasi” söylemleri, niyet okuyan açıklamaları sonrası görev değişikliği istenen isimlerin direnişine rağmen Erdoğan siyasi, hukuki ve Ar-Ge Başkanlıklarının hazırladığı raporlar doğrultusunda 2019 seçimleri öncesi partisini yenileme konusunda kararlı.

Aksaray Ağrı Hakkari, Şırnak, Muş, Konya, Karabük il başkanları istifa etti.

Sırada Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antalya, Balıkesir, Kayseri, Kocaeli, Sakarya, Afyon, Bolu il başkanları olduğu konuşuluyor.

“İstanbul kaybedilirse Türkiye kaybedilir” gerçeğini gören Erdoğan belediyelerde bayrak değişimine İstanbul’dan başladı.

İstanbul’da Kadir Topbaş istifa etti. Ankara’da Melih Gökçek, Bursa’da Recep Altepe, Balıkesir’de Ahmet Edip Uğur direniyor.

İbrahim Karaosmanoğlu’nun da aralarında olduğu Fatma Şahin (Gaziantep), Mehmet Erkoç (Kahramanmaraş) başkanlarının da istifalarının isteneceği iddia ediliyor.

İlimizde istediklerini elde edemeyen gazeteciler ise İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan başta olmak üzere listenin kabarık olduğunu yazıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yazılanlara, dedikodulara, iftiralar göre değil İbrahim Karaosmanoğlu ve Nevzat Doğan’ın performansına göre karar verecek.

İbrahim Başkan 2004 yılından buyana Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sadakatini, AK Parti’ye aidiyet duygusunu fazlasıyla kanıtladı.

Başkan Doğan ise 3 Kasım 2002’de milletvekili, 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014

tarihlerinde İzmit Belediye Başkanı seçildiğinden buyana dürüstlüğü, ilkeli ve dik duruşu, “Tarih, Turizm, Kültür” başta olmak üzere her alanda hayata geçirdiği projeleri, performansı, başarıları ile İzmitlilerin gönlünde taht kurdu.

Her yıl Fransa’nın Strasbourg kentinde yapılan Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler ve Bölgesel Yönetimler Asamblesine “demokrasi elçisi” olarak katılarak Türkiye’yi savundu, Türkiye aleyhi görüşlere şiddetle karşı çıktı.

Sonuç; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılı yapılacak Cumhurbaşkanı, Milletvekili ve Belediye Başkanlığı seçimlerine hazırlanırken, AK Parti’nin yeni kadrosunu belirlerken gazetecilerin dedikodu ve niyet okuyan haberlerine bakacağını sananlar aldanıyor.

Ankara kulislerini anlatan “kuşum”, özel haber verecek il başkanı dostlarım yok.

Ama AK Parti’de yaşananları, olacakları en iyi yorumlayan bilgi birikimine ve doğru tahminlerde bulunan bir öngörüm var.

Bakmayın siz CHP’liler ile beklentilerini elde edemeyen gazetecilerin İbrahim Karaosmanoğlu ile Nevzat Doğan’ın “istifaları istenecekler” listesinde olduğunu yazmalarına.

İbrahim Karaosmanoğlu da Nevzat Doğan’da 31 Mart 2019 tarihine kadar ilk günkü heyecanla görevlerine devam edecekler.

Hiç kimse boşuna avucunu ovuşturmasın, iştahını kabartmasın.

Bu beylere; İbrahim Karaosmanoğlu ve Nevzat Doğan’dan haber de ekmek de yok. Başka kapıya!

***************

REKTÖR PROF. DR. HÜLAGÜ TES’İN “HAKARETLERİNİ” HAK ETMİYOR

 

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, 3 yıl önce bugünlerde

“Herkesi kucaklayacağım, herkese eşit mesafede olacağım, adil davranacağım, üniversitede sosyal barışı sağlayacağım” açıklamaları ile dikkat çekmişti.

Naif ve duygusal bir kişiliğe sahip Sadettin hocanın 3 yıllık yönetiminde geriye dönüp baktığımızda; kadrosunu oluşturamamaktan, zaman zaman önyargılı davranmaktan kaynaklanan hatalar yaptığını kendisi de kabul ediyor.

Kişisel kavgası olan bazı hocalar dışında siyasi görüş, sendika üyeliği, mezhep ayırımcılığı yapmadan herkesi kucakladığı ve eşit mesafede olduğu, adil davrandığı da bir gerçektir.

Sadettin hoca zaman zaman hata da yapsa, yanlış kararlar da alsa genel başkan İsmail Koncuk başta olmak üzere Türk Eğitim Sen ve MHP yöneticilerinin “tehdit ve hakaret” içeren açıklamalarını hak etmemiştir.

İşte basında yer alan koro halindeki cümlelerden bazıları, Koskoca profesörlük ünvanın var, rektör olmuşsun ama yaptığına bak… Rektör Hülagü’nün Meral Akşener oluşumuna ciddi destek verdiğini biliyoruz… Ülkücülere savaş açmış… Sabrımızın taşacağı o günü bekliyoruz... Kimseye haksız hukuksuz soruşturmalarla kurban vereceğimiz arkadaşımız yoktur… Tüm demokratik tepkilerimizi göstereceğiz…”

Hızlarını alamamışlar, “Bu saçma soruşturmayı derhal geri çekin” talimatı vermişler.

Türk Eğitim Sen ve MHP yöneticilerini öfkelendirecek, “savaş naraları” attıracak Sadettin hoca ne yapmış?

Karamürsel eski ülkü ocakları başkanı olan, TES Kocaeli Üniversite temsilciliği yapan Mehmet Çeliköz hakkında soruşturma başlatmış!

Neden? Kocaeli Üniversitesi’nde memur olarak çalışan Mehmet Çeliköz, 27 Eylül’de Türk Eğitim Sen 1 No’lu Şube Sekreteri Feyzullah Divli’nin sendika binasında düzenlenen basın açıklamasına katılmış.

Ne var bunda diyenler çıkabilir. Geliniz, Kocaeli Üniversitesi yönetimini eleştiren o açıklamaya göz atalım, “3 yıllık döneminde yeni rektör ehliyet, liyakat ve devlete - millete sadakat yerine yandaşlık, yalakalık ve siyasi sadakat yolunu sürdürmüştür. Kimin kiminle iş tuttuğunun ve kimin kimi gammazladığının borsa işlemleri gibi anlık değiştiği üniversitemizde eğitim adına koca bir yalan rüzgarı esmeye devam etmektedir… Türk Eğitim Sen olarak söz söyleyenlerin sözlerinin altını doldurmasını bekliyoruz. Yoksa biz onların dillerinin altlarındaki baklayı çıkarmayı biliriz. Bakalım, FETÖ’yle mi mücadele ediliyor yoksa bazı FETÖ’cüler özellikle mi korunuyor? Bakalım, üniversiteden kimler sürekli tatlı işler alıyorlar? Hangi cemaat FETÖ’nün yerini almak için ekip kuruyor? Rektörlükle Genel Sekreterlik niye ayrı taraflara doğru koşuyorlar? KOÜ nasıl heba ediliyor…”

Bugün Rektör Hülagü’yü eleştirenler, tehdit edenler, yalakalıkla suçlayanlar, FETÖ ile mücadele edilmediğini iddia edenler geçen sene bugünlerde Mehmet Çeliköz’ün okuduğu basın açıklamasında, Sadettin Hülagü Rektörümüzden Allah razı olsun… Buradan Türk Eğitim Sen Genel Merkezimiz ve Kocaeli 1 Nolu Şubemiz gibi TES KOÜ Temsilciliği olarak da bir kez daha Sayın Rektörümüze teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz” demişti.

ÇELİKÖZ

 

TES’İN UNUTTUKLARI

Türk Eğitim Sen genel başkanından temsilcisine, MHP il başkan yardımcısından ülkücülere kadar herkesin Sadettin hocayı hedef alan, dün övgüyle bahsedip bugün tehdit ve hakaret içeren açıklamalarını üzülerek okudum.

Demek ki başkasına dokunulunca iyi, Türk Eğitim Sen temsilcisine dokunulunca kötü olunuyormuş!

Hepsini anlıyorum da, TES genel Başkanı Koncuk’un, “Sn Hülagü, hakkında bir başka sendika başkanının da açıklaması var, ona da soruşturma açtın mı? Yoksa adamına göre mi, soruşturma açıyorsun?” açıklamasını anlayamadım.

Belli ki TES’in Kocaeli şube ve KOÜ temsilcisi Sayın Koncuk’u yanlış bilgilendirmiş.

Hakkuında soruşturma açılmadığı iddia edilen Eğitim Bir Sen 2. Nolu Şube Başkanı Yard. Doç. Dr. Abdülvahap Akıncı hakkında “inceleme ve soruşturma” açıldı.

Abdülvahap hocanın İktisadi İdari ve Bilimler Fakültesi’ndeki görevlendirilmesi iptal edilerek kadrosunun bulunduğu Karamürsel Gazanfer Bilge Meslek Yüksekokuluna gönderildi.

Başka? Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten nefretini “put” diyerek ifade eden, 2. Abdülhamid Han’dan övgü ile bahseden Karamürsel Gazanfer Bilge MYO sekreteri ve Eğitim Bir Sen KOÜ önceki temsilcisi Nuri Ustacık hakkında soruşturma açtı ve “kınama” cezası verdi.

Belli ki TES’liler, AK Partili ve Eğitim Bir Sen üyesi rektör yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır’ın “Eşi Türk Eğitim Sen üyesi olan Sema Ayçiçek’in Personel Daire Başkanlığına atanmasına tepki göstererek rektör yardımcılığından istifa ettiğini de bilmiyorlar.

Bu beyler Sadettin hocanın fakülte, yüksekokul, enstitü ve meslek yüksekokullarına her siyasi görüşten, değişik sendikalara üye olan, farklı mezheplere inanan yönetici atadığından da habersizler. 

**************

KADIN SAĞLIĞI VE EĞİTİMİ PROJESİ

 

Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, bugün “Kadın Sağlığı ve Eğitimi Projesi” tanıtımı için basının karşısına geçecek.

Muğla, Mersin, Samsun ve Diyarbakır’da yüz binlerce kadına ulaşarak yarattığı farkındalık ile örnek “Kadın Sağlığı ve Eğitimi Projesi” ile Kocaeli’nde neler yapacaklarını anlatacak.

Bayan Aksoy, önceki illerde olduğu gibi eşi Vali Hüseyin Aksoy’un öncülüğünde Kocaeli’nde de “Kadın Sağlığı ve Eğitimi” projesini halk sağlığı, milli eğitim, aile ve sosyal politikalar, gençlik spor müdürlükleri başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, muhtarlar, sivil toplum örgütleri, medya gönüllüleri ile birlikte hayata geçirmeyi amaçlıyor.

Sosyal sorumluluk kapsamında “Kadın Sağlığı ve Eğitimi” projesine bugün start verecek olan Hülya Aksoy, kırsal kesimde ve varoşlarda yaşayanlar başta olmak üzere 19-65 yaş arası tüm kadınları; kadına şiddet, sigaranın zararları, menopoz, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, obezite, beslenme, anne sütünün yararları gibi konularda bilgilendirmeyi hedefliyor.

Kadınların yanı sıra, vatandaşa hasta olduktan sonra değil hasta olmadan önce ulaşmak, imamları, muhtarları, usta öğreticileri, pazarcıları, şoförleri, kolluk kuvvetlerine “ilk yardım” eğitimi vermek istiyor. 

VALİAKSOIR

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem