18 Temmuz 2019 Perşembe

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Yıldız Entegre’den bir talep

23 Ekim 2017 tarihli yazısı

Suadiye Çepni Mahallesi, Çepni Caddesi’nde Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gibi bir okulu eğitime kazandıran Fehmi Yıldız’a öncelikle çok teşekkür ediyorum.

Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Halkla İlişkiler ile ilgili bölümleri de bünyesinde barındırması nedeniyle uzun süredir ziyaret etmek istediğim okulu geçtiğimiz hafta ziyaret ettim.

Okul Müdürü Halil Kaplan, Müdür Yardımcısı İbrahim Şen ve Gazetecilik Bölüm Şefi Şahnaz Civelek ile bir süre sohbet ettik.

Okulu gezebilir miyiz teklifimi de kabul ettiler. Sınıfları dolaştık. Gazetecilik, Radyo Televizyon Atölyesine de gidebilir miyiz dediğim de ise, ‘Henüz yok’ cevabı ile karşılaştım.

Biliyorum ki böylesi bir okulu yapan ve eğitime kazandıran hayırsever işadamı Fehmi Yıldız’ın bu durumdan haberi yoktur.

Sonra ilimizde bulunan diğer gazetecilikle alakalı meslek lisesinde de atölye olmadığını öğrendim.

Diğerleri değil ama en azından Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde böylesi bir atölyeyi yapmak Fehmi Yıldız’a yakışır.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak yeni dönemde ilk çalışmalarımızdan biri de bu olacak.

Mesleğimizin gelişmesi ve İletişim Fakültelerimize daha donanımlı meslektaşlarımızın yetişmesi için böylesi bir görevi üstlendik.

Bu konuda eksikliklerin giderilmesi için Başbakan Yardımcımız Fikri Işık’a , milletvekillerimize, Valimiz Hüseyin Aksoy’a, Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na ve Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’e  bu okullarımızdaki eksiklikleri içeren bir dosya da vermeye hazırlanıyoruz.

Kentimizdeki iletişim ile ilgili bölümlerde böylesi bir eksiklik asla kabul edilemez.

Tasarım için 10 tane bilgisayar almak, baskı yapabilecekleri ileri teknolojik bir fotokopi cihazı ve 25 tane fotoğraf makinesi ile kamera koymak o kadar zor olmasa gerek.

Bu imkanları öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sunduktan sonra kendi gazetesini, kendi radyosunu ve kendi televizyonlarını en azından internetten yayın yaparak bu çocuklarımızın gelişimine, dolayısıyla hep şikayet edilen mesleğimizin gelişimine katkı sağlanacağına inancım tamdır.

Hayırsever işadamımız Fehmi Yıldız’dan yakın bir zamanda randevu isteyip bir atölyede ne olması gerekiyor ise teknik altyapısını da kendisine sunacağımız bir dosyayı vermek isteyeceğiz.

Sonuçta Kocaeli’nin önemli bir firmasının adını taşıyan okulumuza da yakışanı bu olsa gerek.

 

---- 

Trafik sorunu çileden çıkarıyor 

Trafik çilesi ile ilgili olarak ben ve meslektaşlarım sayısız yazı yazdık. Mutlaka kent yöneticileri de bu konuda ciddi çalışmalar yapıyorlar. İnanın okulların açılmasıyla birlikte sadece öğlen saatlerinde trafik yok. Sabah ve akşam saatlerinde D-100’de uzun kuyruklar insanları çileden çıkarıyor.

Geçen hafta birkaç sefer Gebze’ye gittim. Gebze’de de trafik keşmekeş olmuş.

İnanın o kadar berbattı ki, biran evvel Gebze’deki çalışmanın hızlandırılarak bitirilmesi gerekiyor.

Başbakan Yardımcımız Fikri Işık da geçtiğimiz hafta mütahite bu konuda kızmıştı. Ne kadar kızsa az. Gebze’deki meslektaşlarımızın en fazla aldığı şikayetin başında trafik geliyor.

Bana göre ihale yönetmeliğinde değişiklik yapılması lazım. Müteahhit ihaleyi kazandıktan sonra sürem var diye kafasına göre çalışıyor. Teknoloji ilerledi. İnşaat teknolojisi de aldı başını gitti. 3 saatte kuruyan beton var. Bence ihale hazırlayıcılar tahmini sürelerle ilgili 1980‘lerin inşaat teknolojisine göre değil, yeni döneme göre bir uyarlama yaparak, süreleri de ona göre belirlemesi gerekiyor.

Gerekirse gece gündüz çalışılmalı ve vatandaşı direkt ilgilendiren projelerde daha hızlı hareket edilmeli.

Diğer taraftan Gebze-İzmit arasında otobanda ve D-100’de çoğu nokta karanlık altında. Acaba bu aydınlatmalara bakan hiç kimse yok mu?

Allah aşkına kaç kişi daha can verecek. Karayolları’nın biran evvel bu konuda harekete geçmesi gerekiyor. Zaten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi onların yapması gereken bir çok projeyi yapmak zorunda kalıyor. En azından aydınlatmalar konusunda bir hareket göstersinler.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem