19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Düşman çatlattılar

Hayrullah Demiray

10 Ağustos 2012 tarihli yazısı

 

Belediyelerin yol kaldırım ve parklar vs. yapma görevi var ama bunların yanında da sosyal belediyecilik anlamında da yapmaları gerekenler vardır.

Belediyelerde yaz aylarına münhasır çalışmalar devam etmekte olup bir taraftan asli görevleri olan belediyecilik alanında hizmetler yürütülürken bir taraftan da sosyal ve kültürel anlamda belediyecilik hizmetlerini yürütmeye devam ediyorlar.

Örneğin Başiskele’nin eskiden sahilinde oturulmazken bugün orada gerçekten hem görüntü anlamında hem de yaşamsal anlamda rahat bir ortam var. Artık birçok etkinlik bu alanlar da yapılıyor. Yıllar önce bunlar hayaldi ama bugün bunları yapanlara sonsuz teşekkür ediyoruz.

Önceki akşam Başiskele Belediyesi bu sahilde yaklaşık bin 500 kişiye iftar programı gerçekleştirdi. İftardan öncede sahildeki bir sitenin yanına yapılan park açılışı vardı. İnsanlar için yapılan her şeyi takdir edeceğimizi ve bunların her zaman örnek oluşturması için de destek vereceğimizi her zaman söylüyorum.Bu konuda Başiskele Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Ayaz ve ekibini kutluyorum. Aynı zamanda bu iftar programının gerçekleşmesine katkı sunan Başiskele’ de Liman A.Ş ye ve yöneticilerini de tebrik etmek gerekir. Böyle önemli günlerde ve önemli zamanlarda bu tür organizasyonlar bence önemli ve onlara da katkı sunmak her şeyden daha önemlidir.

Ramazanın bizlerde ayrı bir güzelliği var. Bu güzellikleri doyasıya yaşamak ve yaşatmak adına ve insanların bir birleriyle olan komşuluk ilişkilerinin daha da pekişmesi için yapılan bu tür organizasyonların daha fazla yapılabilmesi için vesile olmak ne kadar güzel. Ben teşvik olsun diye de bu tür organizasyonları halkla paylaşmak gerekir diye düşünüyorum.

Diğer taraftan insanların kaynaşmasına vesile olduğu için çok önemli. Sürekli olarak birileri bazı yapılanları gölgelemek istiyor. Fakat birilerinin arasının bozulmasından menfaat sağlamak isteyen kişilerin yapmış olduğu entrikaların hiçbir işe yaramadığını gözlemledim. Çünkü sürekli AK Parti İl Başkanı Mahmut CiVELEK ile Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin AYAZ arasında sorun olduğunu söyleyenler bence yanılmış olmalı.

Önceki akşamki manzara, derler ya düşman çatlattılar diye aynı o cinstendi. Bence bizlerin esas bakması gereken konu, halka yapılan hizmetler doğru ve yerinde demi olup olmadığıdır. Yoksa kim kimle iyi kim kimle kötü diye değil.  Etik olarak böyle bir şeyi doğru bulmuyorum.

Yeri geldiği zaman, Belediye’nin yapmış olduğu hizmetlerde aksama, eksiklik görüyorsam en çok ben eleştiriyorum. Kimin bir yanlışı varsa ona asla göz yummuyorum ama yapılan doğru şeyleri de görmezden gelmiyorum.

İşte bu noktada toplumların daha iyi ilişkiler kurabilmesi adına yapılan bu tür organizasyonlara destek vermek gerekir. Yaşadığımız bölgelerinde daha iyi hizmet alabilmesi için insanları kışkırtıp aralarını açıp bundan medet ummak yerine yapılan doğrulara doğru, yanlışlara da yanlış diyebilmeliyiz. Deyim yerindeyse her şeye değişik gözle bakmamak gerekir.

Maksat üzüm yemek olmalı bağcıyı dövmek değil. Çünkü derdimiz ilçemiz ve şehirlerimiz adına neler yapılabilir olmalı, onun mücadelesini vermemiz gerekir diye düşünüyorum.

Başiskele’nin eksikleri yok mu? Elbette var ama bunlar zaman içerisinde doğru ve yerinde eleştirilerle mutlaka giderilecektir.

Ben olayın biraz da bu yönüne bakmak istiyorum. Turizm alanında da gelişme göstermesi gerekir. Ayrıca yapılan otellerde çalışacak insan sayısı önemli. Yalnız burada bir şey unutulmamalı: Bu insanlar alınırken önceliğin Başiskele’de ikamet edenlerde olması gerekir.

Bu nedenle yapılan bu tarz şeyleri önemsiyorum son günlerde. Çünkü burada yapıla bilecek her türlü olumlu adımları bugüne kadar hep destekledik bundan sonrada destekleyeceğiz ama önemli olan yapılan hizmetlerde halkın yararına olanları seçe bilmek ve onları takdir edip zararlı olanları yere bilmek. Bence bu organizasyonda akıllarda kalan bir şey daha vardı Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve Başsikele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın arasında ki diyalog.

 

Saygılarımla…

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem