26 Eylül 2018 Çarşamba
Global
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Tramvay yolunu denetleyen yok mu?

Muharrem Şenol

10 Ekim 2017 tarihli yazısı

Akçaray’ın çalışmaya başlaması henüz daha iki üç ay oldu ama, özellikle şehir içindeki bazı sürücüler bu hattın kullanım amacını sanki çok yanlış anlamış gibi. Geçtiğimiz haftalarda Balık Pazarı önünde karşılıklı iki hat arasına aracını park edip giden bir sürücü yüzünden, tramvaylar o noktada durmuş, trafik aksamıştı. Hatta sürücü bulunamayınca tam da Türkiye’ye özgü bir yöntemle çevredeki esnaf ve vatandaşlar aracı önce bir yöne, sonra diğer yöne iterek tramvayların yoluna devam etmesini sağlamıştı. Yine benzeri bir başka olay bu kez Yenişehir Mahallesi tramvay güzergahında yaşandı. Bu kez bir motosiklet sürücüsü, iki tramvay yolu arasına motosikletini bırakıp gitti. Durumu görüp whatsup ihbar hattımızla paylaşan bir vatandaş, olaya isyan etmiş. Anlaşılan bu konuda bazı sorumsuz sürücülerin rahatlığı üst seviyede. Allah korusun bir gün talihsiz bir kaza bile yaşanabilir. Ama kurallara uymayan bu sürücüler kadar, tramvay yollarını denetlemeyenlerin de kusuru yok mu?

MOTOSİKLET

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

PTT şubesi vatandaşları isyan ettirdi

PTT Baç Şubesi’nde işlem yaptıran vatandaşlar saatler boyunca sıra bekleyince isyan etti. Çevre sakinlerinin fatura ödeme gibi işlemlerde çoğunlukla tercih etmiş olduğu PTT Baç Şubesi’nde geçtiğimiz hafta tek gişenin çalıştırılmasından kaynaklanan sıkıntılar meydana geldi  Vatandaşlar, çoğunlukla şube içerisinde uzun bekleyiş sürdürürken bu duruma ek olarak cadde üzerinde dev kuyruklar oluşturmaya da başladılar. PTT Baç Şubesi’ni kullanan vatandaşlar, yetkililerin bir an önce gişeye destek verebilecek çalışanlar alınmasını istiyor.

PTT-BAÇ-

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------Üçyol’da trafik işkencesi

İzmit’te bitmeyen altyapı çalışmaları sürüyor. Üçyol mevkiinde yapılan yol çalışmaları trafiği adeta kilit noktasına getiriyor. Vatandaşlar çalışmalar yüzünden oluşan trafikte adeta isyan ediyorlar. Gazetemizin WhatsApp hattına trafik fotoğraflarını atarak şikayette bulunan vatandaşlar, “Trafik yüzünden gideceğimiz yere geç kalıyoruz. Üstelik araçlarda duraklara trafikten dolayı geç geliyor” ifadelerini kullandı. Yetkililerin buna bir çözüm bulmasını istiyorlar. Buradan duyuralım.

üç-yol-çalışma-(2)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------Tramvay duraklarına S.O.S

Olası tehdit, hırsızlık, kaza ve diğer şüpheli durumlar için tramvay duraklarına panik butonu yerleştirildi. Geçtiğimiz hafta duraklara yerleştirilmeye başlanan S.O.S kutusunun ahizesinin de olduğu görülüyor.

TRAMVAY-DURAKLARINA-S.O

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------Doğukışla’yı su bastı 

Doğukışla Gençlik Parkı’nı geçtiğimiz hafta çektiğim fotoğrafa bakarsak parkı adeta su basmıştı. Doğukışla Gençlik Parkı’nın tramvay duraklarının bulunduğu kısmın parka doğru bakan tarafından nereden geldiği belli olmayan bir su sızıntısı yüzünden küçük bir göl oluştu. Pazar günü yağan yağmurdan çok önce oluşan gölcüğün sebebini çevre sakinleri de merak ediyor.

DOĞU-KIŞLA-GENÇLİK-PARKI

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr