19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Neden bu nefret?

Hayrullah Demiray

09 Ağustos 2012 tarihli yazısı

Son dönemler de yaşanan şiddet olaylarında göze çarpan farklı bir durum var.  Kimi zaman bir hastanede doktora kimi zaman bir polise yani devlet memuruna darp edildiğini görüyoruz. 

Ve bu durum linç girişimine kadar uzanıyor.

Sonrada bu insanlardan işlerini en iyi şekilde yapmalarını bekliyor. Doktor’dan sağlık polisten güvenlik sağlanması bekleniyor.

İşte bu görüntülerin yaşanması hem polisimizin çalışma motivasyonu açısından çok önemli ve aynı şekilde de Doktorlarımızın da çalışmalarını aksatacak ve onlarında çalışma şevklerini kıracak bir duruma gelmesi çok hoş olmuyor.

Polislerimizin bu tür şiddetlere maruz kalması toplum olarak bizlerin de suçu. Suçlu olan arkasında suçu bertaraf edecek ensesi kalın birini buldu mu devlet falan dinlenmez.

Şiddet gösteren suçlu ya da suçluların ise yüce Türk adaleti karşısında da suçsuz görülmeleri tüm çalışma şevkini azalttığı gibi işe saygıyı da yitiriyor.

Suçlu olduğu kanıtlanana kadar herkes masumdur sözü çok doğru ancak suç içerisinde iken gözaltında olan kişilerin birilerinin güçleri sayesinde Salı verilmeleri insanlar üzerinde yanlış örnek teşkil ediyor.

Ülkenin bekası için görev yapan polisimize karşı bu şekilde yapılanlardan sonra acaba nasıl iç huzurun sağlanması konusunda o insanlar bir şey yapabilecek, eğer ki polis durdurup kimseye bir şey soramayacaksa ya da sorduğunda tekme tokat karşısındakiler girişe bilecekse bu nasıl bir iştir diye doğrusu sormak isterim.

Hep sürekli eleştiririz polis her hangi bir şekilde vatandaşa ters davrandığı zaman işimize geldiğinde bazen de abartırız ama iş tersine olduğunda nedense pek sesimizi çıkarmayız hatta bazılarımız belki de oh çeker işte yanlış olan budur.

Bunların yaşanmasına elbette belki zaman zamanda polislerimizin tavrı da etkili oluyordu. Ama her ne olursa olsun her şey kanunlar çerçevesinde olmalı ve her şey ona göre dizayn edilmeli ve kanunlarda herkes için belli caydırıcılıklar olması gerekir.

Vatandaş üzerine düşeni yapması gerekir emniyet güçlerimiz de kendi üzerine düşeni yapması gerekir aksi takdir de iç huzursuzluğa neden olur.

Herkes üzerine düşen görev ve sorumluluğun bilincinde olmalı mutlak suretle insanlara toplum içerisinde yaşarlarken belli kanun ve kurallar çerçevesinde yaşam aşılanmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem