18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Mimar Sinan Köprüsü’nde durum değişmedi

03 Ekim 2017 tarihli yazısı

22 Ağustos tarihinde yayınlanan Sokağın Sesi’nde “Mimar Sinan Köprüsü pas olup aktı” diye yazmıştım ve köprü de yaşanan sıkıntıyı dile getirmiştim. Yağan yağmur sonrasında köprünü deniz tarafına doğru olan çıkışında var olan paslanma yağışla birlikte aşağıya sızıyor ve küçük bir gölün oluşmasına sebebiyet veriyordu. Yetkililer vatandaşların taleplerine sessiz kalarak yağmur yağdığında yine aynı manzaranın oluşmasına neden oluyor. İşte aşağıdaki fotoğraf bunun kanıtıdır. Bu fotoğraf geçtiğimiz cumartesi günü çekildi. Köprünün sızıntı yapan kısımlarına gerekli bakımın yapılması gerekiyor.

 

Geçtiğimiz cumartesi günü çekilen fotoğraf

MİMAR-SİNAN

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Başiskele – Gölcük yolu üzerinde bulunan bir durak oldukça ilgimi çekti. Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen otobüs durağı yola paralel bir şekilde yer alması gerekirken yolu karşıdan görecek şekilde konumlandırılmış. Durağı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Durak böyle konumlandığı için vatandaşlar pek kullanmıyor açıkçası. Bu durumun neden ortaya çıktığını çevre sakinleri de merak ediyor. Bu garip durak uzun zamandır dikkatimi çekiyordu, fotoğrafını çekme fırsatını bir türlü bulamamıştım. Kardeşim, meslektaşım Arif Bulut sağ olsun fotoğrafı gönderdi. Kendisine telefondan teşekkür ettim bir de Sokağın Sesi’nden teşekkür etmek istedim.

DURAK-(1)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YOKUŞA PARK EDEN ARAÇLARA BİR ÇÖZÜM BULUNMALI

Gölcük Eski Garajlar mevkiinden Şehitler Mahallesi’ne uzanan yokuşta sürekli trafik problemi yaşanıyor. Özellikle ticari taksilerin de sıklıkla kullandığı yokuşta sürücüler yol verip vermeme konusu yüzünden gerginlik yaşayabiliyorlar. Fakat 172. Sokak’ta yer alan yokuşta yaşanan bu sıkıntının en büyük nedeni olan parklanma konusuna kimse ses çıkarmıyor. Çevre sakinleri durumdan rahatsız. Yokuşa park eden araçlar diğer araçların geçişi için büyük engel çıkarıyorlar. Bu sokakta parklanma yapanlara ya ceza verilmeli ya da yokuş trafiğe kapatılmalı ki sıkıntılar sona ersin.

GÖLCÜK-SOKAK

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MANZARA KATİLİ BAZ İSTASYONLARI

Arızlı’da bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’nun karşısının bulunan boş araziden baktığınızda eşsiz körfez manzarası, seyrine doyum olmaz cinsten. Fakat bu seyrin güzelliğini bozan bazı etkenler var. Bunların tek ve en önemlisi baz istasyonlarının varlığı. Devasa boyuttaki baz istasyonları güzelim manzaranın heba olmasına neden oluyor.

BAZ-İSTASYONU--(5)Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem