19 Temmuz 2018 Perşembe
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Paşa'da metruk bina tehlikesi

Muharrem Şenol

26 Eylül 2017 tarihli yazısı

Burası Mehmet Ali Paşa. Doğu Kışla Gençlik Parkı’nın Yahya Kaptan güzergahına bakan bir sokağında bulunan metruk binadan çevre sakinleri şikayetçi. Mahalleli boş binanın içerisine gündüz vakitlerinde sokakta oynayan çocukların girebileceğine dikkat çekerek belediye yetkililerinden binayı güvenli hale getirmelerini talep ediyor.

METRUK BİNA 2

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SOKAĞIN GİRİŞİ ÇÖPLÜK OLMUŞ

Cengiz Sille Sokağın girişi akşam saatlerinde adeta çöplük oluyor. Çevre sakinleri özellikle akşamları oluşan bu çirkin manzaradan rahatsız olduklarını ve yetkililerin bu soruna çözüm bulması gerektiğini ifade ediyorlar. Sokağın girişinin iki kenarına da evsel atıklar yığılıyor. İzmit’in merkezinde yer alan bir sokakta bu görüntülerin oluşması vatandaşlara, esnafa rahatsızlık veriyor.

ÇÖP (1)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AVLU DUVARI MI AĞLAMA DUVARI MI?

Gölcük Merkez Kur’an Kursunun bulunduğu avlunun duvarı adeta yazı alanına çevrilmiş durumda. Birileri duvara “Ölümüne kardeşiz”, “Doğum Günün Kutlu Olsun”, “Manyak İkili” gibisinden yazılar yazmışlar. Duvarın üzerinde Gölcük Belediyesi’nin isminin ve logosunun olduğu tentelerin olması da enteresan. Çevrede ikamet eden vatandaşlar yazıların duvardan silinmesini talep ediyorlar. Alan Kur’an Kursu avlusu olmasının yanı sıra Gölcük Belediyesi tarafından STK’ların kermes stantları açması için de kullandırılıyor.

DUVAR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

YENİ CUMA’DAN ŞİKAYET VAR

Yeni Cuma Çay Bahçesi bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda ihale sonucunda el değiştirdi. Yeni Cuma Çay Bahçesi kentimizin en bilinen, sevilen mekanlarından bir tanesi. Günün hemen her saati havalar da iyiyse neredeyse tıklım tıklım. Fakat geçtiğimiz günlerde bir okurumuz Yeni Cuma Çay Bahçesi’nin bir fotoğrafını bizlere göndererek hizmetten memnun olmadığını bildirdi. Okurumuz her tarafın masalarla donatıldığını adeta parkın içine dahi geçmekte zorlanıldığını ifade etti.

YENİCUMA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

GÖLCÜK’TE OTOPARK SORUNU

Gölcük’ün tıpkı kentimizin diğer birçok ilçesinde olduğu gibi bir şehir içi trafik sorunu var. Gölcük merkeze otomobille girmek adeta bir işkence. Günün hemen her saati o kadar yoğunluk var ki sürekli trafik yüzünden gerginlikler, tartışmalar yaşanıyor. Hele acemiler de şehir içi trafiğine dahil olduysa seyreyleyin cümbüşü. Bu keşmekeşin yaşandığı noktaların başında da Yıkılan eski Gazi İlköğretim Okulu’nun otopark olarak kullanılan alanı geliyor. Bir süredir bu alan Gölcük halkına ücretsiz otopark görevi görüyor. Fakat giriş ve çıkışlarında birçok sorun yaşanıyor. Alanın nasıl değerlendirileceği de henüz bilinmezken Gölcüklüler şehir içi trafiğinin bir an önce rahatlatılmasını talep ediyorlar.

OTOPARK

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr