19 Temmuz 2019 Cuma
Ebru Maral Minareci

Ebru Maral Minareci

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Özgürlük

Ebru Maral Minareci

19 Eylül 2017 tarihli yazısı

İnsanın doğasında var özgürlük.Dilediğini yapma isteği.

Dağlara tırmanıp bulutları yakalamak,derin denizlere dalıp palyaço balıklarıyla birlikte yüzmek.Rüzgarın kanadından tutup savrulmak diyar diyar.

Derin bir nefes alıp yosun kokusuyla ,mavi bir yelkenliyle yaşamak hayatı.

Sormadan sorgulamadan ve sorgulanmadan.Doyasıya çıplaklığıyla yaşamak.İlk insan dünyaya geldiğinde ne üzerinde kıyafet,ne elinde ekmek ne de cebinde para vardı.Özgürdü.

Hiç bir şeye bağımlı olmadan yaşadı.Keşfetti,üretti,değiştirdi ve geliştirdi.Hayatı şekillendirdi.

Bunları yaparken de özgürdü.Fikren,zihnen,bedenen.Kurallar tabi ki olmalı yoksa yaşam karmaşık çizgilerin ortasında sıkışıp kalır.

Denge kurulamaz.İyi yönde yaşanılan özgürce duygular kötü yöne de sarkacaktır muhakkak.

İşte o zaman dur denilesi bir olgu çıkacak kural diye karşımıza.Olmalı mı evet olmalı.

O zaman da özgürlük limiti aşılır.Ama benim bahsettiğim özgürlük başka bir şey.Mesela içinizden şarkı söylemek geliyor ise söyleyin.

Tatil yapmak istiyorsanız programlayın kendinizi ve yapın.Yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız yapın.60 yaşında ve kırmızı rengi çok seviyorsanız o kırmızıdan bir elbise alın ve onu giyin.Elma şekeri yemek istiyorsanız tam da sokağın ortasında yiyin.

Yani içinizde ki çocuğu özgür bırakın.Düşüncelerinizi korkmadan paylaşın.Yenilenmek, yenilemek gerekiyorsa hayatınızda yapın.

Önce kendinizi rahat bırakın sonra çevrenizin iplerini elinizden salın dünyaya.Kontrol etmek ya da edilmek değil özgürlük bu sizi daha da yorar.

İş güç ev falan derken ömür akıp gidiyor ellerimizden.En azından bulduğunuz küçük fırsatlarda özgürlüğün tadını çıkarın.
Güçlü bir derin nefes alın ve söz verin kendinize.Bundan sonra içinizde ki o yaramaz ruhun sesine kulak vereceksiniz.O ses size mutluluk verecek...
Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem