18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İki güzel adam

19 Eylül 2017 tarihli yazısı

Onlar için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun prensleri de deniyor.

Bizim toplumumuzda başarıların önü maalesef birisinin adamları denerek kesilmek isteniyor. Böylesi yaklaşımlar tüm alanlarda var. Sosyal medya çılgınlığı sonrasında herkes mesajlarını oradan vermekte ve yüzüne söyleyemediklerini buradan gönderme yaparak iletmeye çalışmakta.

Delikanlılıktan ödün vermeyen bu klavye kahramanları bu iki kardeşimiz için de çakma hesaplardan zaman zaman yazıp çiziyor ve yaptıkları güzellikleri kötüleyerek heyecanlarını yitirmelerini istiyorlar.

Ama güneş balçıkla sıvanmaz.

Şimdi kim bu iki güzel adam diyebilirsiniz.

Antikkapı A.Ş.’nin Genel Müdürü İslam Yücel ile Ulaşım A.Ş.Genel Müdürü Yasın Özlü.

Bu kardeşlerimi AK Parti’nin kuruluşundan bu yana tanıyorum. İkisi de adam gibi adamdırlar.

Bugüne kadar aldıkları tüm görevleri layıkıyla yapmışlar ve onun için de Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun her zaman bir üst görev ile ödüllendirdiği kişilerdir.

Eğer bu iki kardeşimiz başarılı olmasaydı o görevlere gelme şansları da yoktu.

Mesela gidin Antikkapı’nın yeniliklerine bakın. Her geçen gün yeni mekanlar ve hizmet alanları açarak toplumun tüm kesimlerine hizmet vermekte, büyürken de kalitesinden ödün vermiyorlar.

Tipik belediye şirketi mantığıyla değil, özel sektörde nasıl insan odaklı çalışma yapılıyor ise aynı mantıkta hareket ediyorlar.

bir

Yine Yasin Özlü kardeşimde ulaşımda çığır açtı. Belediye otobüsü şoförleri daha kibar ve bir o kadarda trafik kurallarına uyan hale getirildi. Kimse yanlış anlamasın. Olması gerekeni yapıyorlar.

Tabi ki kurallara uyacaklar.

Ama dünü ve bugünü de yaşayan olarak değişim ve dönüşümü çok net görüyoruz.

Yine gidin Şehirlerarası Otogara bir bakın. Havaalanı gibi hizmet veriliyor. Otobüslerin sefer saatleri, geliş ve gidiş peronlarına kadar hepsi yapılmış.

İşte iki genç kardeşimiz aldıkları bayrağı her zaman daha yukarı çıkararak gurur kaynağı olmuşlardır.

Onun için başkanı prensleri sözleri ve yazıları itibar görmemekte, ianesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözü de bu kardeşlerimize uymaktadır.

Ben her iki kardeşimizi de kutluyorum.

 

----- 

 

Bize dair

Tabi hayat çok hızlı ilerliyor. Doğum gibi ölümde hak. Geçtiğimiz hafta Erkan Nigiz büyüğümüzü kaybetmenin acısını yaşadık. Ateş düştüğü yeri daha fazla yakıyor. Nigiz ailesi çok ama çok üzüldü. Bizlerde çok üzüldük. Takdiri ilahi diyerek, Erkan Nigiz büyüğümüzün mekanı cennet olsun diliyorum. Zaman hızla ilerliyor dedik ve bu akşam Fevziye camiinde akşam namazına müteakip Erkan Nigiz abimizin okuması yapılacak. Tüm dostları oraya bekliyoruz.

Uzun zamandır muhabir kardeşlerimiz müzede mangal yapalım tekliflerinde ya bizim zamanımız ya da onların zamanları uymamıştı. Önceki akşam spontane bir araya geldik. 30 kardeşimiz ile hem yedik hem de sohbet ettik. Eksikliklerimiz varsa onları dinledik. Bizde anlatacaklarımızı aktardık. Pırıl pırıl genç kardeşlerimiz Kocaeli kamuoyunu bilgilendirmek için inanın yüreklerini ortaya koyuyorlar. Bazıları gibi yazmadıklarından değil akıttıkları terden para kazanıyorlar. Onlarla gurur duyuyorum.

iki

Dediğim gibi yoğun geçen günler içinde sevgili Engin Şahin’e 2 kişi saldırma girişiminde bulunmuştu. Konu yargıya intikal etti. Birileri bizim kınamamızdan rahatsız olmuş. Biz iki satır yazı yazdı diye birilerine kuyruğumuzu kıstıracak da değiliz. Biz sokaktan geldik. Ben marangoz Mustafa’nın oğluyum. Nereden geldiğimi de biliyorum. Ekmeğimi kazandığım hiç kimseye ihanet etmedim. Her zaman Allah razı olsun dedim. Ama bizleri konu ederken bir öncesine bir sonrasına da baksınlar. Biz kentin her noktasına, şehir dışına gitmeye devam edeceğiz. Biz kentimizin adını, üyelerimizin menfaatini, yerlere düşürülmeye çalışılan mesleğimiz için çalışmalar yapmaya da devam edeceğiz. Bu da böyle biline.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem