16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Elinde belgesi olan paylaşsın

Hayrullah Demiray

12 Eylül 2017 tarihli yazısı

Son dönemlerde özellikle Kocaeli AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’la ilgili bazı iddialar gündeme geliyor. Bizler de bu iddiaları zaman zaman AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan'a soruyoruz aldığınız cevapları da buralarda haberlerimizde yayınlıyoruz. Elbette bir partinin il başkanı mutlaka eleştirilmelidir, yanlış yapıyorsa o yanlışları söylenmelidir.

 

Bu işin iktidarı, muhalefeti yok. İktidar da yapsa aynı. Yanlış yanlıştır. Muhalefet de yapsa aynı yanlış yanlıştır. Burada özellikle bir şeyi vurgulamak isterim. Şemsettin Ceyhan il başkanı olduktan sonra il başkanları ile ilgili toplantılar yapmaya başladı. İlde farklı bir üslup, farklı bir etki oluşmaya başladı.  Zaman zaman bu toplantılarda bir şeyler olmuyor diye eleştirenler de oluyor. Bizim de bu konuda eleştirdiğimiz yönleri mutlaka vardır ama diğer yandan baktığınızda bu kentin buna ihtiyacı olduğunu görüyorsunuz. Çünkü insanlar artık her konuda çok gergin. Bu gerginliğin üstüne bir de siyasi gerginlik eklendiği zaman bunun kimseye faydası olmuyor.

 

Onun için de bu yapılan toplantıları önemsiyorum. Bütün il başkanları bu toplantılara katılıyor, o toplantılardan sonra vali bey, büyükşehir belediye başkanı ziyaret ediliyor. Özellikle son dönemlerde referandum süreci öncesinde başlayan gerginlik bir şekilde giderilmiş oluyor. Yani kent açısından bunu özellikle önemsediğimi ifade etmek isterim.

 

Gelelim diğer ticari konulara. Elbette bir insan ticaret yapmalı. Haksız kazanç ya da bulunduğu makamı kullanarak bunu yapıyorsa bunu tabii ki herkes eleştirmeli. Ama il başkanı oldu diye de ticaret yapmayacak anlamına gelmez. Kimsede bunu beklememeli, o zaman ortaya şu çıkar birisi milletvekili oldu oda ticaret yapmasın. İnsanlar geçimlerini bir şekilde, yaptıkları ticaretle sağlamalı. Yoksa ortaya absürt bir durum çıkar. Ki bu daha kötü. Şimdi eleştirilen konuya gelelim. Kamu kurumlarına iş yapmış deniyor. 2015 yılında il başkanı olduktan sonra ısrarla Kocaeli'deki kurumlara iş yapmadığını her defasında ifade ediyor Şemsettin Ceyhan.

 

Elbette bizlerde hem Şemsettin Bey'in hem de diğer iddia sahiplerinin iddialarını gündemimize alıyoruz. Ama kimseye de haksızlık yapılmasına asla müsaade etmeyiz.  Birileri yalan haber yaptıracak ya da birilerini karalayacaksa bunu bizim üzerimizden asla yapamaz. Kocaeli'de basın zaman zaman bazı konularda sınıfta kalıyor.Bazı konularda da gerçekten yapılması gerekeni yapıyor. Biz de işte yapılması gerekeni yapan kurum olmak istiyoruz. Kimse kimseyi bizim üzerimizden karalayamaz. Biz de kimseyi atlatma çabasına girmeden, doğru tarafsız ve objektif bir şekilde olayları yansıtırız.

 

Şimdi buradan tekrar söylüyorum eğer birisi 2015 yılından 2017 yılına kadar yani içinde bulunduğumuz yıl itibariyle AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan'ı Kocaeli’deki kurumlarla yaptığı işlerin belgesini, bilgisini bizzat getirdiği taktirde ben buradan bunu yayınlarım.  Aksi taktirde insanların sadece söylemleriyle kulaktan dolma bilgilerle asla bunu yapmamalıyız.  Nitekim bu sadece AK Parti il başkanı için geçerli değil.  Diğer il başkanları, diğer kişiler için de geçerli. Yani kimseden korkumuz asla yok, olmazda. Demem o ki bu kentte dedikodu kültürü fazla gelişmiş buna da herkes zaman zaman alet oluyor. Bu hastalığımızdan vazgeçmek zorundayız.

 

Kentte huzur istiyorsak bunu bu şekilde yapmalıyız. Efendim şu şöyle dedi, bu bunu yapmıştı gibi ifadeler gerçekten koca koca insanların yapacağı şeyler değil. Ama maalesef bu kültür nedense çok yerleşmiş. Herkes birbirinin arkasından iş çevirmeyi seviyor. Tabi bunda siyasetçilerin payı yok mu elbetteki var. Onların bu konuda suçları yok mu elbetteki var, onları da eleştirmek durumundayız. Şimdi buradan bu konuda iddiası olan, bilgisi olan belgesi olanlara çağrı  yapmak istiyorum. Madem elinizde bir şey var, onları neden paylaşmıyorsunuz ? Ya da neden paylaşamıyorsunuz? 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem