17 Temmuz 2018 Salı
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Perşembe pazarı mevkii’nde trafik gerginliği

Muharrem Şenol

12 Eylül 2017 tarihli yazısı

 

İzmit Perşembe Pazarı’nın bulunduğu kavşakta trafik keşmekeşi trafik ışıklarının düzenlenmesiyle bir nebze düzeldi. Fakat sorun tamamen bitmiş değil. Işıklar zaman zaman vatandaşların kafalarını karıştırıyor. Karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar önce yolun orta kısmındaki bölümde bekliyor ardından bir kez daha bekleyip karşıya geçiyor. Bu kadar yoğun trafik ışığı olunca insanların kırmızı ışığa da pek riayet ettikleri de yok açıkçası. Bu noktada şoförlerle yayalar arasında da zaman zaman gerginlikler meydana geliyor. Kırmızı ışık yanmasına rağmen karşıdan karşıya geçme çabasında olan vatandaşlar sürücülerin sinirlendiriyor. Perşembe Pazarı mevkiindeki bu trafik sorununa çare bulunması lazım. Yoksa o bölgeden yakın zamanda bolca kavga haberleri gelebilir.

TRAFİK

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

81 mi, 88 mi?

Geçtiğimiz hafta Arızlı’da bulunan KYK İl Müdürlüğüne çıktım. Fakat çıkmak için yaklaşık 1 saat boyunca şoförlerin ya soruyu yanlış anlamasından ya da bilmeden cevap vermesinden dolayı Cumhuriyet Parkı’nda bekledim. Bir şoför “88 numara geçer oradan” dedi. 88 numaralı hattın şoförü ise “Biz oradan geçmeyiz orası 81 numaranın güzergahı” dedi. 81 numaralı hat yanaştı durağa. Sordum şoföre, “Arızlı konutlarının oraya çıkıyor musunuz” şoför, “Yok sen 88 numaraya bineceksin” cevabını verdi. Ve bu durum 81 ve 88 numaralı hatların arasında yaklaşık 1 saat boyunca mekik dokumama sebep oldu. En nihayetinde Arızlı konutlarının “Gerçekten” nerede olduğunu bilen bir 81 numaralı hat şoförü sayesinde işkence sona erdi.  Arızlı’ya çıkacaksanız 81 numaralı hattı kullanabilirsiniz, kesin bilgi. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Durakta durmaya üşenen şoförler

750 Numaralı Karamürsel – Umuttepe hattında daha önce de yaşanan olaylardan birisini dile getireceğim. Şoförler duraklarda durma konusunda bazen pek istekli olmuyorlar sanırım. Geçtiğimiz hafta Mimar Sinan Köprüsü’nün altındaki durakta 18.00’da Umuttepe’den kalkan otobüsü durakta 5-6 kişi ile bekliyorduk. Fakat şoför bey durağa doğru dürüst yanaşmadan basıp gitti. Vatandaşlarda arkasından tepki gösterdiler tabi ki. Bu durum vatandaşların anlattığına göre zaman zaman yaşanıyormuş. Benimle birlikte durakta bekleyen ve otobüsü kaçıran bir amca, “Geçenlerde de Değirmendere’de durağa yanaşmadan, geçip gitti” dedi. Buradan Ulaşım Park yetkililerine sesleniyorum. 750 hattında  “Gizli Yolcu Uygulaması” var ibaresini yazmışsınız ama uygulama pek hayata geçmiyor sanırım. Şoförlerin yolcuları mağdur etmemesi için gerekli uyarılar yapılıp önlemler alınmalı.

DURAK

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Rögar kapağı bir haftadır tamir edilemedi

Derince’de ikamet eden bir okurumuz İzmit İsmet Paşa Stadı’nın yanından geçtiği esnada çektiği bir fotoğrafı bizlerle paylaştı. Okurumuz stadın yanındaki yolun ortasında rögar kapağının çevresinin yapılacak çalışma için koruma altına altına alındığını yalnız bu durumun bir haftadır sürdüğünü ifade etti. Bir rögar kapağının tamiri sanırım bir hafta sürmez. Vatandaş stadın yanındaki yolda bir haftadır duran rögar kapağının bir an önce tamir edilmesini talep ediyor.

STAT YANI

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi YEDİ İKLİM Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Efe Tur Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr