18 Haziran 2019 Salı
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Eğitim Bir Sen, bir 'gol' de müdür atamalarında yedi

Galip Ataman

11 Eylül 2017 tarihli yazısı

egitimbirsen

Günümüzde bürokrasiden siyasete, dış politikadan ekonomiye her alanda yapılan atama ve görevlendirmelerde “ehliyet, liyakat, devlete sadakat” yerini “itaat ve biat” aldı.

Bu uygulamayı en çok milli eğitim ve okul müdür atamalarında görüyoruz.

eğitim iş

 

Eğitim kalitesinin arttırılması konusunda sorumluluk almayan, başarı çıtasının yükseltilmesi için elini taşın altına koymayan “eğitim sendikaları” sıra müdür atamalarına geldi mi çalmadık kapı bırakmıyor.

Hükümet yanlısı Eğitim Bir Sen, milliyetçilerin temsilcisi Türk Eğitim Sen, solcuların sesi Eğitim Sen, CHP ile kol kola Eğitim İş daha fazla üyesini müdür yaptırabilmek için yarışıyor.

eğitim sen

Türkiye’nin her yerinde Eğitim Bir Sen üyelerinin haksız ve yanlı puanlar ile müdür yapıldığını okuyoruz.

Allah’tan Kocaeli il müdürü Fehmi Rasim Çelik kararlı durdu ve taviz vermedi de müdür atamalarının olmasa da büyük bölümü “ehliyet, liyakat, devlete sadakat” kuralına göre atandı.

Bakmayın siz Türk Eğitim Sen ve Eğitim İş sendikaları yöneticilerinin eleştirilerine.

Son yapılan 59 okula yapılan atamalarda Eğitim Bir Sen, önerdiği isimleri istedikleri yere müdür yaptıramayarak unutamayacağı bir “gol” yedi.

TURK_EGITIM_SEN

Eğitim Bir Sen sadece bugün milli eğitimde değil geçtiğimiz aylarda Kocaeli Üniversitesi’nde de “gol” yemiş, istediğini elde edememişti!

Listeyi incelediğimizde; en yüksek puanı (61.24) Derince Şükrü Aracı İlkokul müdürlüğüne atanan Ali Osman Hasanoğlu, en düşük puanı (44.60) Derince Kız İmam Hatip Lisesine atanan Meral Şahin Günkut’un almış.

logo_Meb

 

59 OKUL VE ATANAN MÜDÜRLER

İZMİT (8): Hamza Karaoğlu Muammer Dereli Fen Lisesi, Emirşah Torun Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi, Gökhan Dumrul 50. Yıl Cumhuriyet OO, Halil Kocatürk Ford Otosan OO, İsmail Karakaya Ulubatlı Hasan OO, Hakan Sarıca Mimar Sinan İmam Hatip OO, Habip Özbek Akmeşe İO, Nesrin Çoban Yeni Turan Anaokulu.

DERİNCE (8); Ali Osman Hasanoğlu Şükrü Aracı İO, Pirali Demir Necip Fazıl AL, Kader Yılmaz Seka Çocuk Dostlar MTAL, Rumeysa Şen Hayme Anaokulu, Fatma Çelik Özel Uygulama Merkezi, Halil Aydın Şehit Serdar Gökbayrak İmam Hatip OO, Mustafa Sinan Aktaş Sırrı Paşa OO, Meral Şahin Günkut Derince Kız İmam Hatip Lisesi.

KÖRFEZ (4); Sedat Dönmez Ahmet Taner Kışlalı İO, M. Bahri Toksagül, Rıfat Ilgaz İO, Mustafa Öz Kirazlıyalı Tevfik Fikret İO, Murat Kaya Hereke Kışladüzü İO.

GÖLCÜK (5); Mehmet Çetin Rheinland Pfalz İO, Emine Köse Farabi MTAL, Muhammet Çiftçi Hamidiye İO, Tutku Aykaç İmam Hatip OO, Serap Kuşağlı İkiz Garnizon Anaokulu.

KARAMÜRSEL (4); İbrahim Altun Karamürsel Anadolu İmam Hatip Lisesi, Arif Ayyıldız Amiral Karamürsel İO, Arzu Bozkurt Uçan Balon Anaokulu, Tuğba Sezer Karamürsel Anaokulu.

GEBZE (7); Aycan Çamlıbel Çolakoğlu MTAL, Muharrem Karakoç Ali Nuri Çolakoğlu MTAL, Ayşegül Turan Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Abdülmecit Dedeoğlu Balçık İO, Gayrettepe Rotary İO Zakir Cantenur Bayrak Şükran Kayabay Anaokulu, Aliye Demir Gebze Anaokulu, Mustafa İşlek RAM

ÇAYIROVA (5); Özer Güngören Şehit Özcan Küçükçolak AL, Zeki Tuncer Çayırova Kız İmam Hatip Lisesi, Salih Çeğil Akşemsettin İmam Hatip OO, Durali Aydoğmuş Şekerpınar İmam Hatip OO, Sevinç Can Şekerpınar TOKİ Anaokulu.

DİLOVASI (5); Selami Tuğlacı Dilovası MTAL, Mustafa Aykut Mehmet Zeki Obtan İO, Alper Tuncel Akşemsettin İO, Kemal Şahin Çerkeşli Nuh Çimento İO, Hasan Tekin Dilovası İO.

DARICA (2); Ekrem Becerikli İMKB Darıca MTAL, Fatma Karaca Menekşe Anaokulu.

KARTEPE (4); Sezai Şahin Sarımeşe İO, Menduh Kışkan Suadiye Barbaros OO, Remzi Levent Zambak Ali Güner OO, Emine Atar Esma Ay Anaokulu.

KANDIRA(4); Abdurrahman Yağcı Kandıra Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ömer Şişkin Akçaova İO, Emre Alan Kırkarmut Şehit Ahsen Budak İO, Zafer Azaklı Öğretmenevi.

BAŞİSKELE (2); Nuray Perk Doğantepe İO, Nurten Turpçu Aktaş Sevgi Anaokulu.

 

 

 

****************

 

FETÖ ‘MAĞDURU’

SAYISI BİNİ GEÇTİ

15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY silahlı terör örgütü amacına ulaşamadı.

Demokrasiyi ve milli egemenliği hedef alan, TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Genel Kurmay Başkanlığı ve kamu binalarını bombalayan hainler istediklerini elde edemedi.

Terörist başı yurt dışında olsa da, Türkiye’deki elebaşları yurt dışına kaçsa da FETÖ’ye yardım eden, destek veren, birlikte hareket eden asker-polis, öğretmen-sivil, savcı-hakim yüzbinlerce kişi gözaltına alındı.

Meslekten ihraç edilen, tutuklanan, adli kontrol şartı ile serbest bırakılanların sayısı 100 bini geçti.

FETÖ/PDY terör örgütü ile aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olmadığını, Bylock kullanmadığını söyleyerek “mağdur” edildiklerini iddia edenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “At izi it izine karıştı” özeleştirisi, sorumlu bakanların “FETÖ mağdurları sabırlı olsunlar devlet yanlış yapmaz, yaparsa düzeltilir” açıklamaları ardından başlatılan çalışmaların sonuna gelindi.

erdogan_dan_feto_operasyonlari_yorumu_at_izi_it_izine_karisti_h19089_beb54  

 

KOCAELİ’DEN 1.020 DİLEKÇE

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki hükümet tutuklu da olsa, meslekten ihraç da edilse, açığa da alınsa “mağdur” olduğunu iddia edenlerin durumlarını düzenlemek konmuşunda kararlı.

CHP başta olmak üzere muhalefetin mağdur olduklarını iddia edenlerin samimiyetlerini incelemek üzere kurulan  “Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu” çalışmalara başladı.

Küçük bir hatırlatma; 12.7.2017 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan komisyonun 17 Temmuz’da almaya başladığı dilekçe verme süresi 14 Eylül’de sona erecek.

Türkiye genelinde “FETÖ mağduru” olduğunu iddia eden yaklaşık 200 bin kişiden bu ana kadar dilekçe vererek itiraz edenlerin sayısının 100 bini bulduğu belirtiliyor.

Kocaeli’nde bu sayının, 3’ü tüzel kişi (kapatılan kurum) olmak üzere bin 20 civarında olduğu öğrenildi.

60 günlük süre içinde elektronik ortamda yapılan itirazların, verilen dilekçelerinin tamamlanmasının ardından çıkacak sonucu; başta “mağdur” olduğunu iddia edenler, aileleri, siyasi partiler olmak üzere herkes merak ediyor.

mahkem

Umarım; Yapılacak adil bir inceleme sonrası FETÖ/PDY terör örgütü ile aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olmadığı belirlenen kamu görevlileri “pardon” denilerek görevlerine iade edilir.

Geç de olsa demokrasiye, milli iradeye bomba atan, halka kurşun sıkan FETÖ/PDY silahlı terör örgüt elebaşları ile masumlar ayıklanarak yanlıştan dönülür.

CHP’liler son günlerde dillerine pelesenk ettiği, ağızlarından düşürmediği “Hak, Hukuk, Adalet” sloganından vazgeçer!

Son olarak, FETÖ/PDY örgütü ile aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olduğu iddiası ile haklarında dava açılan zanlılardan 50’si hakkında Kocaeli Mahkemelerince verilen mahkumiyet kararları İstanbul Bölge Adliye Mahkemesince onandığı bilgisini de paylaşmak istiyorum.

 

 

********************

BAŞSAVCI KURT’TAN

ADALET VE FETÖ MESAJI

Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt Kocaeli’ne, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe girişiminin hemen ardından 28 Temmuz 2016’da atandı.

Sayın Başsavcının o tarihten buyana FETÖ/PDY silahlı terör örgütü başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile hukuk sınırları içinde verdiği mücadeleyi, aldığı kararları izliyorum.

başsavcı m ali kurt

Hukukun üstünlüğüne vurgu yapan, adaletin gecikmeden adil dağıtılmasına özen gösteren Sayın Kurt’un avukatların öne çıktığı 2017-2018 Adli Yıl Açılında yaptığı açıklamayı paylaşmak istiyorum.

FETÖ ile mücadelenin devam edeceğine dikkat çekerken,Yargı teşkilatı olarak, FETÖ/PDY başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle hukuk sınırları içinde sonuna kadar mücadele etme kararlılığımız devam etmektedir Terörle mücadelenin çok farklı bir boyutunu yaşıyoruz, çok zorlu bir süreç. Alışageldiğimiz örgüt yapısının çok dışında bir yapıyla mücadele ediyoruz. Yargı sistemi bir yıl içerisinde dünya tarihinde bir daha yaşanacağını zannetmeyeceğimiz biçimde çok büyük bir terör kovuşturmasıyla karşı karşıya kaldı. Bütün ülkede de burada da temel bir hedefimiz var; haklıyı haksızı ayırt etmek, suçluyu suçsuzu ayırt etmek noktasında hukukun evrensel kurallarını uygulayıp, olabildiğince az hata yaparak süreci sağlıklı bir şekilde götürmek. Bütün hedefimiz olabildiğince az hata yaparak süreci sağlıklı bir şekilde götürmek’’ dedi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Adli Yıl Açılışında başka hangi mesajları verdi, “Hukukun karşısında herkes eşittir. Hak sahibine hakkını geciktirmeden en kısa sürede teslim edebilmenin verdiği iç huzuru biz adalet mensuplarının tek hedefi ve amacı olmalıdır Yargının bağımsız, tarafsız ve adil olması kişilerin kendini güvende hissetmesini sağlayacağı gibi sosyal barışın, güven ve huzurun da teminatı olacaktır. Devlet hukuka saygılı olduğu, hukuk da insanları özgürleştirdiği oranda meşrulaşır ve güç kazanır. Hukukun üstünlüğüne yaslanan bir devlette, hiç kimse hukukun ne üstünde ne de altındadır, yalnızca içindedir. Hukukun üstünlüğü ve demokratik hukuk devleti ilkelerinin gerçekleştirilmesine hizmet eden, adaletin doğru ve makul süre içerisinde tecellisi için çalışıyoruz.”

 

 

***********

BEKİR HOCANIN YERİNE

PROF. DR. BURCU CANDAN

prof. dr. burcu candan

Kocaeli Üniversitesi rektör yardımcılarından Prof. Dr. Bekir Çakır, personel daire başkanlığına Semra Ayçiçek’in atamasını istememiş Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile karşı karşıya gelmişti.

Bekir hoca“ya ben ya o” diyerek atamaya açıkça tavır almış, isteği yerine getirilmeyince de istifa etmişti.

Sadettin hocanın, Bekir Çakır’dan boşalan rektör yardımcılığına siyasi olmayan, sosyal yönü ağır basan Prof. Dr. Burcu Candan’ın getireceği konuşuluyor.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi hocası olan, bir süredir Hereke Meslek Yüksekokul müdürlüğünü yürüten Burcu hocanın ataması gerçekleşirse Kocaeli Üniversitesi’nin “gülen yüzü” olacağı, üniversite-kent ile ilişkilerinin güçlendireceği belirtiliyor.

Rektörlük ve genel sekreterlikte tüm yardımcıların erkek olduğu dikkate alındığında bayan bir yöneticinin görevlendirilmesi doğru olur.

 

 

*********************

PROF. DR. MUZAFFER ELMAS

ÖSYM BAŞKANI OLUYOR

SAÜ-Rektörü-Muzaffer-ELMAS-728x410

8 Ağustos’ta açıklanan 2017 LYS yerleştirme sonuçlarında yapılan hata sonucu bin 110 adayın yerleştirmesinin değişmesi sonrası gözler ÖSYM’ye çevrilmişti.

Üniversite yerleştirme sonuçlarında yapılan hata milletvekillerince TBMM’ye taşınırken kamuoyunda büyük tepki almıştı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, sonuçlardan etkilenen öğrenci ve velilerinden özür dileyerek istifa etmişti.

Duruma el koyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’tan ÖSYM Başkanlığına, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Muzaffer Elmas’ın getirilmesini istedi.

Adı son zamanlarda başarıları, performansı, dürüstlüğü, yarattığı farkındalıkla öne çıkan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Muzaffer Elmas ile ilgili kararın önümüzdeki günlerde YÖK Genel Kurulunda alınarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onanması bekleniyor.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ÖSYM Başkanlığına onlarca rektör, on binlerce profesör arasında Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı tebrik ediyor, başarılı olacağına inanıyorum.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem