23 Nisan 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bu kadar da yalakalık fazla artık…

Hayrullah Demiray

07 Eylül 2017 tarihli yazısı

Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurulduğu günden beri takip ediyorum. Ama son dönemlerde özellikle ve özellikle bazıları ne yapacağını şaşırmış. Kardeşim daha düne kadar heykellere karşıydınız. Fakat bugün birileri bir yerlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın heykelini dikmeye başladı ya da maketini yapmaya başladı. Yapmayın arkadaşlar, etmeyin. Ya nasıl bir mantıktır bu, anlamakta zorluk çekiyorum. Gerçekten de bu durumu kavramak, anlamak çok zor geliyor bana. Ben dün ne söylediysem bugün de aslında aynı şeyleri söylüyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu yapılanları tam olarak bildiğine inanmıyorum. Çünkü bu yapılanları görse ya da bu yapılanları duysa eminim tepki gösterecektir. Aksini düşünmek, hayal etmek bile istemiyorum.

 

Sonrada bir şey olduğu zaman neden böyle diye yakınır dururlar. Efendim daha düne kadar söylediğiniz her şeyin tersini yapmaya başlarsanız insanlarda tabii ki bunu eleştirecektir. Ne demek kardeşim heykelini ya da minyatürünü yapmak. Bu memlekette Tayyip Erdoğan'a insanlar neden oy veriyor? Düşüncesinden, görüşünden dolayı. İslami bir düşünceye sahip olduğundan dolayı. Bugüne kadar Kuran okumasını, şiir okumasını hep bazıları taklit etti ya da taklit etmek istedi. Fakat bunlar güzel şeyler. Öbür taraftan birileri de heykelini dikti. Bırakın kardeşim bu işleri kraldan çok kralcı olmak böyle. Bu deyimi kimse yanlış anlamasın. Recep Tayyip Erdoğan'dan daha çok birileri onun adına karar veriyor.

 

Onun adına bir şeyler yapmak istiyor ve bu ona zarar veriyor. Gölge etmeyin başka ihsan istemez diyesi geliyor insanın. Yapmayın beyler parti ilk kurulduğu günlere dönecekmiş. Böyle mi döneceksiniz. Cumhurbaşkanı bunu mu dedi size.  Öyle mi anladınız, aklınızı başınıza alın.  İnsanların aklıyla alay etmeyin. Yeter artık diyesi geliyor insanın. Yapmayın beyler etmeyin. Bu memlekete kötülük ediyorsunuz. Belki farkında değilsiniz, bir şey yaptığınızı zannediyorsunuz ama yapmayın yazıktır günahtır.

 

Bir tane minyatür var ortada, CHP’li arkadaşlar da bunu eleştirmiş. Evet, bence de eleştirsinler doğru da yapıyorlar. Daha düne kadar AK Parti karşı olduğu bütün her şeyin bugün tersini yapmak isterse birileri de elbette bunu eleştirecektir. Nasıl bir zihniyet, nasıl bir anlayıştır bilmiyorum. Evet, CHP her şeye olumsuz bakıyordu bugüne kadar ama bugün yapılanları bu şekilde eleştirmelerini doğru buluyorum.  Adalet ve Kalkınma Partisi bence kendine gelmelidir.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelecekte insanlar tarafından anılacaksa hizmetleri ile anılmalı. Maketi ile, heykeliyle, minyatürüyle değil beyler. Kim yapıyorsa yanlış yapıyor. İster belediye başkanı ister milletvekili ister bir başka görevli olsun. Kim yaparsa yapsın karşı çıkacağımı her zaman söylemek isterim. Kusura bakmasın kimse.

 

Adalet Ve Kalkınma Partisi’nin misyonundan, vizyonundan uzaklaşmayın beyler. Uzaklaşacağınız kadar uzaklaştınız. Daha uzaklaşmak istiyorsanız fizana kadar yolunuz var. Ama bizim aklımızda fikrimizle alay etmeyiniz. Bugüne kadar Recep Tayyip Erdoğan yüzünden sizlere destek veren insanlar da artık illallah diyor sizin bu yaptıklarınız yüzünden. Umarım bizlerin sesini sayın Cumhurbaşkanımız duyar. Bir dahaki seçimde de bu makamlara sizleri oturtturmaz yani bu kadar da yalakalık fazla artık…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi