16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Birileri bu işi sulandırıyor

Hayrullah Demiray

05 Eylül 2017 tarihli yazısı

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra ülkede FETÖ terör örgütü ile mücadeleye başlandı. Lakin kafama takılan bir şey var. Bunu daha önce de birkaç kez dile getirdim. Bu FETÖ, davaları sulandırıyor. Bunu nereden çıkardın diye bir soru sorabilirsiniz.  Operasyonlarda hala FETÖ ile mücadele eden polislerimiz, savcılarımız bir şekilde ya devre dışı bırakılıyor ya devre dışı bırakılmak isteniyor ya da yapılan operasyonlar sonucu olay nihayete erdirilemiyor. Yani birileri bir yerlerden, yine adamı olan işini yürütüyor. Polis çalışıp savcıların önüne getiriyor, savcılar da elinden geleni yapıyor ama son aşamada mahkemeden birçok kişi serbest bırakılıyor. Elbette insanlar haksız yere suçlanmasın, suçlu değillerse ceza almasınlar ama bugün baktığınızda ülkemizde gerçek anlamda FETÖ ile tam anlamıyla mücadele edilebiliyor mu derseniz bana göre edilmiyor ya da edilmek istemiyor.  Birileri bunu sulandırıyor.

 

Gerçekten de ülkemiz üzerinde oynanan oyunları hepimiz daha net görüyoruz. Ama bizim de kafamız karıştı artık.  Neyin doğru neyin yanlış olduğunu artık anlayamıyoruz. Hükümet FETÖ ile mücadele ettiğini söylüyor. Amma velâkin pazardaki teyzeyi Bylock kullanıcısı olarak alıyorsun, bilmem kimi alıyorsun ama damatları, kardeşleri alamıyoruz.  Ya da aldıktan sonra serbest bırakıyorsun. Bu nasıl iştir diye soruyor vatandaş.  Ben de soruyorum aynı soruyu. Bu nasıl bir iştir?  Ya da bu işin sonucu nereye doğru gidiyor. Bu konuda bir şeyler yapılacak mı? Gerektiği şekilde bu insanlar hak ettikleri cezayı bulabilecekler mi?  Ya da bulacaklar mı? Baktığımız zaman zaten bu hain örgütün elebaşları, üst kademesi ve bu işleri planlayanların birçoğu zaten kaçak durumda.  Dünyanın birçok ülkesinde ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşıyorlar. Hatta aldığımız bilgi ve duyumlara göre oralarda çalışıyorlar, işlerini yürütüyorlar. Ekranlarda bile bunlara şahit oluyoruz.  Zaman zaman bazı televizyon kanallarında bunlar yayınlanıyor. Bizlerde bunları izliyoruz.  Nasıl oluyor da dünyanın birçok ülkesinde ülkemizde bunları yapanlar, hain darbe kalkışmasına karışanlar, onları planlayanlar ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşabiliyor.  Hani biz dünya ülkesiydik, hani dünyada sözü geçen bir ülkeydik, ne oldu bize?  Biz neden bazı şeyleri beceremiyoruz? Ya da başaramıyoruz diye sormak isterim.

 

Daha düne kadar bu yapıyla iç içe olan ve çocukları bu yapının içinde olan birçok yönetici hala içimizde dolaşıyor. Daha düne kadar bu yapılanmaya toz kondurmayanlar, onlarla birlikte hareket edenler bazı makamlarda durmaya devam ediyor.  Kimse onlara ne hikmetse dokunmuyor ya da dokunamıyor. Şimdi biz bunları sorgulamayalım mı? Ya da bunlara sesimizi çıkarmayalım mı? Bununla ilgili bir şey söylemeyelim de gerçek anlamda bu hain yapıyla mücadele edilmesini istemeyelim mi? Bunları istedik diye birileri bizleri suçlayabilir ama kimse kusura bakmasın daha düne kadar yan yana, omuz omuza birlikte bir şeyleri planlayanlar ya da bir şeyleri birlikte yapanların bugün ortaya çıkarılmasını istemek herkes gibi bizim de hakkımız.

 

Bu yapının yüzünden zarar gören insanların bunu içtenlikle hükümetten ve devletten istemeye hakları var. Bizim de var. Bizlerde diyoruz ki bu işle adam gibi mücadele edilecek mi? Yoksa bu iş sulandırılmaya devam edecek.  İşte bu işin hakkıyla üstesinden gelinmezse yarın bir gün büyük sıkıntılar baş gösterecek.  Bugün hala bu yapı gibi bazıları işine devam ediyor.  Devlet de bu konuda herhangi bir şey yapmıyor.  Bu şarlatan gibi birkaç şarlatan daha aynı şekilde İslam adına bir şeyler yaptığını söylüyor ve ekranlarda boy gösteriyor. Radyo ve televizyon kanallarını kullanarak İslamla ilgisi olmayan işler yapıyor.  Bunlara da ses çıkarılmıyor.  O zaman bu işle hakkıyla mücadele edilmediğini düşünenlerden bir tanesi olarak bu konuda gerçekten bir şeylerin yapılabileceği günü sabırsızlıkla beklediğimi ifade etmek isterim.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem