17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Acziyet göstergesidir...

Hayrullah Demiray

03 Ağustos 2012 tarihli yazısı

 

Kocaeli gündemini meşgul eden SUMOTAŞ olayı acziyet göstergesinden başka bir şey değildir.

 

Neden mi?

 

Çünkü Amerika dünyanın neresinde olursa olsun hesap vermeden işler yapmaya oldukça alışmış. Bu son olay da bunun göstergesidir. Bu mübarek ayda yüzlerce insanın canı yanıyor. Orada toplanan hakkının ve ekmeğinin kavgasını veren insanlara çok yazık. Aynı zamanda gecenin bir yarısı mücadele eden polislere de yazık değil mi?

 

Bu acziyet değil de nedir?

 

Adamlar kafalarına estiği gibi davranıyor, bizler de elimiz kolumuz bağlı bir durum çıkacak diye bekliyoruz. Suadiye bölgesinde bulunan insanları bir düşünün. Onlar orada her gece neler neler yaşıyorlar. Bende önceki gece yatağımdan fırladım çünkü arkadaşlarımız gece gündüz Suadiye’de nöbet tutuyorlar. Bu olayın çözülememesi tam bir kaos ortamı oluşturuyor.

 

Anladım ki bizim yöneticilerimizin sözü geçmiyor ve sorun bir masa etrafında çözülemiyor.

 

Geçtiğimiz günlerde de söyledim, biz nedense ya her şeyi fırsata dönüştürmenin düşüncesi ya da o işten zarar görürüz düşüncesiyle hareket ediyoruz. Şimdi bu noktadan yola çıktığımızda dün orada muhalefet partisi milletvekilleri vardı ancak iktidar partisi vekilleri yoktu.

 

İşte bu garip değil mi?

 

O milletvekillerini hep beraber seçtik ve meclise gönderdik. Bazıları, bu olayı fırsata çevirmek için oradayken, bazıları ise bu olaydan zarar görürüm düşüncesiyle orada değiller bana göre. Bunun aksini iddia edebilirler tabi ki saygı duyarım Ama bana göre, iktidardan ve muhalefetten siyasetçilerin her şeye rağmen orada halkla olmaları çok güzeldi.  Onları bu sağduyuları için tebrik ediyorum. Günlerdir bu olayla uyuyup bu olayla uyanıyoruz. Sadece Kartepe emniyeti değil, diğer ilçelerin emniyetleri de günlerdir oraya destek veriyor.

 

Elbette emniyetin görevi huzur ve sükûneti sağlamak

 

Ancak şu da bir gerçek ki emniyet güçleri bu olay nedeniyle rutin yapılacak işlerden uzak kalıyor. Her ilçenin kendi içerisinde yeteri kadar personeli bulunuyorken, günlerdir orada olmaları bazı işlerinin aksamasına mutlaka sebep oluyordur.

 Bu konuda sadece fabrika hatalı demiyoruz ama nedense bizim yöneticiler, SUMOTAŞ yöneticilerine her şekilde söz geçiriyorlar. Şu da var ki fabrikanın gerçek muhataplarının, yöneticilerimizin karşısına gelmemeleri bana acziyetten başka bir şey ifade etmiyor.

 

Bunu laf olsun diye söylemiyorum

 

Günlerdir bir arpa boyu kadar yol alınmaması bunun en büyük göstergesi değil mi sizce de? Bana göre kim ne derse desin, bu konuda deyim yerindeyse yöneticilerimiz sınıfta kaldı.

Yeri geldiğinde tabiri caizse olayı çözmek için masaya yumruk vurmak gerekiyorsa vurulacak. Bunu yaptığımızda Amerika her yerde yaptığı dik kafalılığı burada uygulayamayacağını anlar diye düşünenlerdenim.

 

Dün Kocaeli Valisi Ercan Topaca bu işi çözemediklerini açıkladı ve orada her hangi bir şekilde gerginliğe müsaade etmeyeceklerini ve kanunlara aykırı yapılan davranışlarında cezalandırılacağının sinyalini verdi.

 

Bu vesile ile gerginlik sona ermeyeceği benziyor Sumotaş yetkilileri nin şimdi ne yapacağı ni doğrusu merak ediyorum işte masada bu konuya çözüm bulunamadı bu da neyin göstergesi varın izahını siz bulun doğrusu benim artık sözüm burada son buluyor.

 

Saygılarımla…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem