16 Ağustos 2018 Perşembe
Global
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İbrikdere’den mektup var

Muharrem Şenol

29 Ağustos 2017 tarihli yazısı

İbrikdere Mahallesi’ndeki vatandaşlar yarım bırakılan yol genişletme çalışmasından ve yağan yağmurun ardından oluşan altyapı sorunlarından şikayetçi. Mahalleli sorunlarının yetkililere iletilmesi için bir mektup kaleme aldı. Mahallenin mektubunda, “İbrikdere Mahallesi İmar Caddesi’ndeki anayol genişletme çalışmasının aniden bırakılması, mahalle halkının mağduriyetine neden olmuştur. Bölge halkının muhatap hiç kimse bulamamasından dolayı, gerekli bir açıklama ve cevap alınamamaktadır. Yollarımız çamur ve pislik içinde olup, yoldan geçen fazlaca kamyon ve araçlardan dolayı evlerin içi toz dolmasıyla cam ve kapılarımızı açamamaktayız. Yağmur yağınca yol boyundaki kırmızı moloz pisliğinden dolayı yerler çamur olup evlerimizden çıkamamaktayız.

İbrikdere (1)  

 

KIŞ GELMEDEN ÇÖZÜM BULUNMALI

Yollar buz pisti gibi kayıyor ve yolu genişletme esnasında yerin alt seviyesine inilmesi nedeniyle evlerimiz ve bahçelerimiz, garajlarımız yukarıda kalıp araçlarımız garajlara ne girebiliyor, ne çıkabiliyor. Evlerimizden çıkamaz haldeyiz. Ayrıca okulların açılmasına az bir zaman kala çocuklarımız yol boyunca kayan çamurlu yolda okullarına nasıl gidip gelecekler? Mağduriyetlerimizi kış gelmeden tamamlamazlarsa, daha da üst mercilere şikayetimizi bildirmeye devam edeceğiz. Gereğinin yapılmasını rica ederiz” ifadelerine yer verildi.

MEKTUP

 

 

Vatandaş tramvay duraklarından şikayetçi

Tramvay duraklarının yapımının tamamlanmasının ardından vatandaşlardan durak turnikelerinin tek tarafta bulunması konusunda şikâyetler gelmeye başladı. Vatandaşlar durakların her iki tarafında da turnikenin olmasının durağa ulaşma konusunda daha kolaylık sağlayacağını ifade ediyorlar. Tramvayın hizmete girmesinin sonrasında belli bir süre duraklar ve çevre düzenlemesinin tamamlanması beklendi. Bu süre zarfında vatandaşlar tramvayı ücretsiz olarak kullandı. Daha sonrasında tramvay duraklarının yapılmasının ardından duraklara turnikeler yerleştirildi. Böylece  vatandaşlar kent kart kullanarak ulaşımlarını sağlamaya devam etti.

TURNİKE (3)  

 

DURAKLARIN HER İKİ TARAFINA

Tramvay duraklarının yapımının tamamlanmasıyla vatandaşlardan bir şikayet gelmeye başladı. Farklı noktalarda bulunan tramvay duraklarının tek tarafında giriş turnikesinin bulunması durağa ters yönden gelen vatandaşların durak etrafından dolaşarak turnikenin olduğu yere gelmesini gerekiyor. Vatandaşların bu konuda beklentisi ise durakların her iki tarafına da turnikelerin konulması ve hangi yönden gelinirse gelinsin kolayca turnikelere ulaşmak.

 

 

Demirkol yetkililere seslendi

OTOGAR 2

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde görev yapan Muharrem Uğur Demirkol sosyal medya hesabından yaşadığı bir olayı paylaştı. Demirkol, Otogar ışıklarında dilencilik yapan çocuklar tarafından aracına saldırıda bulunulduğunu iddia etti. Demirkol paylaşımında, “Burası Otogar Işıkları Kandıra-İzmit otoyol güzergahı. Duran araçların önüne fırlayan ise 7-8 yaşında çocuklar. Aileleri tarafından vahşice dilencilik yaptırılıp para kazandırıyorlar. Yaklaşık 3 aydan beri bu güzergahı kullanıyorum defalarca kez şahit oldum araçların kaza tehlikesi atlatmalarına. Ve bugün aracımla giderken saldırıya uğradım. Cama dayanan dilenci çocuklar para istediler. Vermeyince aracımın kaportasına yumruk attılar. 155'i aradım durumu bildirmeye, biz dilencilere bakmıyoruz 153 numaralı telefondan Zabıtayı arayın onlar müdahale ediyor dediler. Kaç ay oldu hiçbir yetkili görmedi mi? İllaki kaza mı olması lazım? Veya akılları kesmeyen o yavrucakların başına bir felaket mi gelmesi lazım? Yetkililere sesleniyorum... O vahşi sözde! annelere gereken cezayı versin ve bir daha dilencilik yapmalarına asla müsaade etmesin!” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr