19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Saadet Partisi eksen kayması mı yaşıyor?

Hayrullah Demiray

26 Ağustos 2017 tarihli yazısı

Saadet partisini uzun yıllardır izliyorum. Hayata gözlerimi açtığımdan beri Milli Görüş geleneğinden gelen insanlarla tanışıklığım vardır, daha doğrusu Rahmetli Babam, Erbakan hocayı çok severdi. Dolayısı ile bende onun vasıtasıyla Erbakan hocayı tanıdım sonra okula başladım. Erbakan Hocayı tanıdıkça kendimizde sevmeye başladık sonrasında. Elbette onun da eleştirdiğimiz yanları mutlaka olmuştu. Lakin bunun dışında hep takdir etmişizdir.  Yani ülkemizdeki durum üzerine ve bizlere yapılanlara hiçbir zaman sessiz kalmazdı, kendine göre bir üslubu vardı. Bugün kendisini o günlerde acımasızca eleştirenler dahil hayırla yad ediyor. Özellikle emekliler. Ama onun mirasçılarıyız diyenlerin bugün yollarından saptıkları görünüyor.

 

Onun değer verdiği değerlere küfredenlerle yan yana durmaktan çekinmiyorlar. Hem de bunu aklı başında bildiğimiz koca koca adamlar yapıyor. Düşmanımın düşmanı benim dostumdur anlayışı ile hareket ediyorlar. Geçtiğimiz aylarda bir durum yaşadık. Ve bir konuda bu kentte ilçe başkanlığı yapmış belediye başkan adayı, Milletvekili adayı olmuş bir kardeşimizin söyledikleri beni çok şaşırttı ve o günden sonra mesafeli durmaya başladım. Nitekim benim bu ülkede oy verebileceğim ve oy verdiğim bir görüş ve düşünceyi temsil ettiklerini düşündüğüm insanların ne hale geldiklerini görünce CHP’ye bile oy versem bundan sonra Saadet Partisi bu zihniyetle hareket etmeye devam ederse asla oy vermem.

 

Yani demem o ki CHP’li arkadaşlar yanlış anlamasın ben zaman zaman çok iyi görüştüğümüz sohbet ettiğimiz insanlara da bunu söylüyorum. Keşke CHP benimde oy verebileceğim bir duruma gelse.

Aslında konumuz bu olmadığı için bunun üzerinde durmayacağım. Asıl konumuz bugün Saadet Partisinin nereye doğru gittiği ve bu gidişat Saadet Partisini bir yerlere taşır mı sorusu.

Bana göre bu gidişat hiçbir yere taşımaz arkadaşlar sizler değerlerinize küfür eden hakaret edenlerden medet ummayı bırakmazsanız bu parti olduğu yerde saymaz geriye gider.

Sizler bu gidişiniz doğru bir gidiş değil. Elbette bu ülkede her şey güllük gülistanlık değil ama mutlaka bir şeyler yapılıyor. Onu da görmek lazım. Ama sizlerin gündemleriniz daha farklı anladığım kadarıyla.

 

O arkadaşımın bana anlattıkları daha doğrusu söylediklerine bir anlam veremedim. Gerçektende bana Kocaeli’de 10 tane çok sevdiğin kişiyi göster deselerdi farklı görüşlerden sevdiğim, değer verdiğim arkadaşlardan bir tanesi de o derdim ama bu düşüncelerini öğrendikten sonra hayret ettim. Gerçekten geçmişte bu kentte bir yerlere aday olacağını öğrendiğimde sevindiğim birisi idi. Ama özellikle son dönemlerde Saadet Partisini idare edenlerin yaptıkları açıklamalara bakınca Kocaeli’deki yöneticilerinin sınıfta kaldığını söylemeden edemeyeceğim. İl başkanının yaptığı açıklamalar da ortada

Nurettin Çelik’in il başkanı olarak yaptığı açıklamalarını doğru bulmuyorum. Saadet Partisi bu değil bu olmamalı.

 

Milli görüşün yani Rahmetli Erbakan hocamızın mirasına böyle sahip çıkılmaz. Kusura bakmayın beyler kendinize gelin. O kapıları insanlara kapattığınızın farkında değilsiniz herhalde böyle yaparak insanların önüne set koyuyorsunuz. Yaptığınız açıklamalar ve yaptıklarınızla gerçekten Saadet Partisi’nin misyonunu ayaklar altına alıyorsunuz. Sizler böyle mi bu ülkeyi yönetmeye talip oluyorsunuz? Ak Partiyi eleştirin, MHP’yi eleştirin, dün birlikte olduğunuz BBP’yi de eleştirin ama HDP ile kol kola girmeyi mubah görün. Ki o HDP, siyasi parti olarak kalsa iyi, bu ülkede Hainliğe devam eden PKK terör örgütüne örgüt diyemeyen, kınamayan bir yapı ile aynı safta durmaya can atın.

 

Kusura kalmayın ama Milli görüş insanları derler toparlar ama bu ülkeye hainlik edenlerle yan yana durmaz yani Erbakan Hocamız olsa idi böyle yapmazdı. Ben sizlere koca koca adamlara akıl vermek haddime değil ama bende Erbakan hocamla gözümü açtım ve bugünde onun yaptıklarının bu ülke için takdire şayan olduğunu biliyorum. Ama sizlerde biraz olsun kendinize gelin. Kendiniz kaybetmeyin.

Bütün bu yapılanlar akıllara şu soruyu getiriyor saadet partisi eksen kayması mı yaşıyor…

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem