23 Temmuz 2018 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başbakanın programında keşke dürbün dağıtsalardı

Muharrem Şenol

22 Ağustos 2017 tarihli yazısı

16 Ağustos günü Başbakan Binali Yıldırım ilimize geldi. Bir dizi programa katılım gösterdi. Ben de akredite oldum, Başbakanı takip ettim o gün boyunca. Başbakan seviyesinde çok olmasa da bu tarz programları yeterince takip ettim. Fakat Gölcük Sivritepe’deki Denizevler Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temel atma törenindeki  kadar saçma bir düzenle basın mensuplarının ağırlandığını görmedim. Başbakan ve diğer protokol üyelerinin konuşma yapacağı etkinlikte basın için kürsünün çaprazında ve yaklaşık 40 metre uzaklığında, üstelik etrafı barikatlarla çevrili boş bir arsaya kurulmuş bir platformun hazırlanması nereden bakarsanız bakın saçmalık. Elektriği kullanacağımız bir düzenek yok, masa – sandalye yok. Otur platforma, sarkıt ayaklarını yaz yazacağını. Fotoğraf çekmeye çıkmak diye bir şey neredeyse söz konusu bile değil. Yetkiler bu kadar uzağa platform kurup basına yer ayırdık diyene kadar, birer tane dürbün verselerdi gazetecilere de en azından Başbakanı görme fırsatı yaratmış olurlardı.

Başbakan programı (1)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Deprem anması mı, ünlü görme sevdası mı ?

5 gün önce Gölcük’te gerçekleştirilen ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılım gösterdiği törendeydim. Başbakan konuşmasının ardından programdan ayrıldı. Ve etkinlikler Kuran tilaveti, sema gösterisi şeklinde sürdü. Programa gelenlerin çoğu sanki sadece Başbakan Binali Yıldırım’ı görmek, dinlemek için anma törenine gelmiş gibiydi. Başbakan gidince, kalabalık hafiften de yağmurun başlamasıyla alanı terk etmeye başladı. Üstelik bir de Kızılay’ın yemek ikramı anons edilince alandaki kalabalık iyice azaldı.

YEMEK (1)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gürbüz amca deprem anılarını anlattı

Deprem anma programında elinde gazete, tek başına oturmuş Kuran tilavetini dinleyen bir amca dikkatimi çekti. Hemen yanına gittim kendimi tanıtıp, hızlıca lafa girdim. Fakat kulağıma eğilerek sessizce, “Kuran okunuyor. Okuma bitsin, sonra konuşuruz” dedi. Ben de yanından ayrılmadım. Beraber yaklaşık 15 dakika Kuran tilavetini dinledik. Ardından 62 yaşındaki tersane emeklisi Gürbüz Sapanca 17 Ağustos 1999’da yaşanan Gölcük depreminde yaşadıklarını benimle paylaştı. Sapanca o gece Kavaklı’daki evinin balkonunda çocuğuyla uyuduğunu ve depremin dehşetiyle uyandığını belirterek, “Uyandığımda balkonun demirini tutunup denize doğru baktığımda denizaltı iskelesinin fenerinin ortasındaki kanalın üstünde iki tane dolunay şeklinde alev topu gördüm. O gece hengameyle 8 katlı apartmanın merdiven boşluğuna gittik. O an bina yıkılsa herkes orada ölecekti. Bir baktık çevredeki binaların çoğu yıkılmış. Her yer toz, toprak. Elektrik yok, su yok. Sabah 5’te dönemin Başbakanı Bülent Ecevit açıklama yapıyor. Radyodan dinledik. Ardından herkes Gölcük’e geldi. Tam bir kaos hakimdi o gün. Birçok komşumun, arkadaşımın rahmetli olduğunu öğrendim. Bu deprem Allah’ın bize vermiş olduğu bir derstir. Fakat ben millet olarak ders çıkardığımızı düşünmüyorum. Maalesef hiçbir değere sahip çıkmıyoruz. Burada Kuran okunuyor herkes yan tarafta Kızılay’ın dağıttığı yemek kuyruğunda” diye konuştu.

Gürbüz Sapanca

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OZAN ABİYE TEŞEKKÜR

Geçtiğimiz hafta başladığım “Sokağın Sesi” serüveninin ikinci yazısıyla bu hafta karşınızdayım. Bu hafta gittiğim haberlerde dikkatimi çeken detaylara ilişkin yorumlarımın yanı sıra okurlardan gelen şikayetler, taleplere yer verdim. “Sokağın Sesi”ni yazmaya başlamamdan itibaren desteklerini esirgemeyen ve geçtiğimiz hafta yazdığı bir köşe yazısında bana bir paragraf ayırarak iyi dileklerde bulunan yazı işleri müdürüm Ozan ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Mesleğe başladığımdan itibaren hemen her konuda fikir alışverişinde bulunduğum ve bana  çok şey katan Ozan abinin güvenini boşa çıkarmayacağım.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mahalleli hafriyat atıklarından rahatsız

Turgut Mahallesi’nde süren inşaat çalışmalarından biriken hafriyat malzemelerinin çalışmaların yapıldığı alanın önündeki boş arsaya atıldığını söyleyen mahalle halkı, bu durumdan şikayetçi.  Mahalleli, yetkililerin bu işi kısa sürede çözüme kavuşturmasını bekliyor. Mahalleli adına gazetemize mesaj atan bir okurumuz, “Hafriyat pislikleri inşaat sahasının önündeki boş arsaya atılıyor. Bu da çevreye kötü görüntü veriyor. Bunları yetkililerin görmesini istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Turgut Mahallesi (1)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

E – Devletten sendika üyeliği

E- Devlet üzerinden de sendikalı olunabiliyormuş. Bilmiyordum açıkçası. Konuyu geçtiğimiz günlerde Güvenlik İl Temsilcisi Muhammet Tatlıgül’ün gönderdiği basın metninden öğrendim. Tatlıgül basın açıklamasında, “Güvenlik-iş üyeliği için, E – Devlet sistemi üzerinden sırasıyla Çalışma Sosyal Bakanlığı,  işçi sendika üyelik işlemlerini seçip ardından da Türk-iş=Güvenlik-iş Kod 345, Güvenlik-iş seçeneklerini tercih etmeniz yeterlidir” ifadeleriyle e-sendikalı nasıl olunur öğretti bana. İlgisini çekenlere duyurulur.

Güvenlik İş

 

Mimar Sinan Köprüsü pas olup aktı

Geçtiğimiz hafta içi kısa bir süre yağmur yağdı ve kentimizde olanlar oldu. Yağmur yağınca mevcut altyapı sorunları yine kendini gösterdi. Kısa süren sağanak sonrası birçok ilçede ağaç devrildi haberleri gelmeye başladı. Yağmur sonrası Mimar Sinan Köprüsü de nasibi aldı. Mimar Sinan Köprüsü’nün deniz tarafına doğru olan çıkışında var olan paslanma yağışla birlikte aşağıya doğru damlamaya başladı. Damlalar köprünün altında pas renginden küçük bir gölün oluşmasına sebebiyet verdi. Durağa yakın olan alanda oluşan bu görüntü vatandaşları rahatsız ederken, köprünün paslanan kısımlarına gerekli bakımın yapılması gerekiyor. 

Mimar Sinan  (2)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

MHP’de asansör makarası

MHP’li yöneticilerin son günlerde en çok güldüğü konu asansörde kalan 3 yöneticiyle ilgili geyik yapmak. Yöneticilerden öğrendiğim kadarıyla üç il yöneticisi il binasına çıkmak istedikleri asansörde yanlışlıkla kalmışlar. Yanlışlıkla asansörde kalmak derken; üç yönetici 5. kata çıkmak için asansöre biniyor. Ardından kapıyı ittiklerinde açılmadığını görünce asansörde kaldık diyerek arkadaşlarını arıyorlar. 15 dakika boyunca asansörde kalan üç yöneticinin meğer asansör kapısını yeterince itmedikleri için açamadıkları ortaya çıkıyor. Diğer yöneticiler bu durumla dalga geçerek kendi aralarında bu konuyla eğleniyorlar. Peki kim bu üç il yöneticisi ? Kamuoyu MHP’den detaylı açıklama bekliyor.  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr