26 Eylül 2018 Çarşamba
Global
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hep birlikte “Sokağın Sesi” olacağız

Muharrem Şenol

15 Ağustos 2017 tarihli yazısı

Artık her hafta Salı günleri “Sokağın Sesi” olarak karşınızda olacağım. Bu sayfada dolaştığımız sokakta, parkta, alışveriş merkezinde, statta, plajda, kısacası Kocaeli’nin her yerinde, hayatın içerisinde karşılaştığımız aksaklıklara yer vermeye çalışacağız. Bu aksaklıkların giderilmesi yönünde, sizlerden de gelen şikayetleri, önerileri değerlendirerek, yetkililere sesleneceğimiz bir kürsü olacak burası. 
Sadece şikayetler değil gördüğümüz, beğendiğimiz işleri de takdir edeceğiz. Bu sütunlar benim değil, bizim. Yani sokakların sesi olacak. O yüzden yazılarımızı okuyan, ulaşan herkes 0532 677 65 15 numaralı Whatsapp hattından şahit olduğu güzellikleri ve dile getirilmesinde fayda olacağını düşündüğü aksaklıkları fotoğraflayıp gönderebilir. Küfür, hakaret içermeyen, belli bir üslup içerisinde anlatılan sorunlar “Sokağın Sesi”nde yer bulacak

 

Bayramoğlu plajında neler oluyor?

2013 yılında hizmete giren Darıca Bayramoğlu Halk Plajının bir bölümü bu yıl da sadece bayanlara hizmet veriyor. Toplam 7 personelin hizmet verdiği Bayramoğlu sahilinde personellerin 3'ü Halk plajında, 4 ise Bayanlar Plajında görev yapıyor. Kadınlar Plajı’na 7 yaşından büyük erkek çocuklar alınmıyor. Fakat okurlarımızdan gelen mesajlar Bayramoğlu Halk Plajının bayanlara özel bölümüne erkeklerin girmemesi hususuna pek dikkat edilmediği yönünde. Üstelik görevlilerin, erkeklerin kadınlar bölümüne girmesine ses çıkarmadığı ve bazı şahısların video çekerek kadınlar plajında gezdiği yönünde iddialar var. Kadınlar Plajı adı üzerinde, kadınlara özel bir alan. Sanıyorum yetkililerin buraya biraz daha dikkat etmesindne fayda var. Çünkü şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Her hangi olumsuz bir durum yaşanmadan, bir an önce Bayramoğlu’ndaki kadınlar plajına bir el atmakta fayda var.

“BÖYLE REZİLLİK GÖRMEDİM”

Bayramoğlu Plajında böyle bir olayla karşılaşan ve rahatsız olan okurlarımızdan biri bu durumu bizlerle paylaştı. Okurumuz gönderdiği mesajında, “Ben dün oraya gittim. Hayatımda ilk defa böyle bir rezalet yaşadım. Yan tarafta tahta bariyerin arkasında aile plajı var. Adam kadınlar plajı tarafına geçti, güvenliğe söyledik. Hiçbir şey yapmadı. Sonra adam video çekmeye, el sallamaya başladı. Hayatımda böyle rezillik görmedim. Bir daha oraya adımımı atmam. Tavsiye de etmem. Sözde erkek sinek giremiyordu. Doğru erkek sinek haricinde her türlü erkek girdi ve giriyor” ifadelerine yer verdi. Bizler de yetkilileri görev davet ediyor ve Bayramoğlu Plajının bayanlar bölümünde vatandaşların hassasiyetlerine daha duyarlı olmalarını bekliyoruz.

Bayramoğlu Plajı

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alemdar Caddesi’ndede yasak parklanmaya geçit yok

Kentimiz şehir içi trafiği onca rahatlatma projesine, çalışmasına rağmen yasak parklanmalardan ötürü bir türlü sağlıklı görünüme sahip olamıyor. Geçtiğimiz haftalarda bunun örneklerini Hürriyet Caddesi üzerindeki yasak parklanmalardan ötürü oluşan trafik manzarasında görmüştük. Bu örneklerden birine de geçtiğimiz hafta içi Alemdar Caddesi’nde tanık olduk. Antalya plakalı bir araç yasak olmasına rağmen parklanma yapmış. Trafik polisleri de duruma müdahale edip çekici aracılığıyla aracı oradan kaldırdı. Bunun gibi durumlara maalesef şehir içinde sıkça rastlanmakta. 

Alemdar Cad

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Minibüsçülerin denetim aracı çekildi

5 Nolu Minibüsçü ve Otobüsçüler Kooperatifinin denetim aracı Halkevi mevkiinde yasak parklanma yaptığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından çekildi. İşin ilginç yanı 5 nolu kooperatif şehir içi hattı kullanan araçların bağlı olduğu bir kooperatif. Yani şehir içinde yasak parklanmaya en fazla dikkat etmesi gereken, bundan yıllarca muzdarip olmuş bir topluluğa bağlı denetim aracının, yasak parklanmadan çekilmesi oldukça ironik bir durum.

DENETİM ARACI

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sokağın girişinde karmaşa hakim

İzmit tramvay çalışmalarının da etkisiyle uzun bir süreden beri şantiye alanı gibiydi. Hatta bu durumu Nevzat Doğan, “Canlı vücutta kalp ameliyatı yapıyoruz” şeklinde tanımlamıştı. Tramvay inşaatının sancıları yüzünden yollar ve kaldırımlarda oluşan rezalet tablo birçok esnafı da isyan noktasına taşımıştı. Tramvay çalışmaları bitti, seferler başladı fakat çalışmaların izleri bazı sokaklarda hala tazeliğini koruyor. Bu sokaklardan birisi de Dündar Çiğit Sokak. Sokağın girişine taş malzeme yığılmış, öylece bırakılmış.  Ayrıca güvenli durmayan ve her an bir kazaya sebebiyet verecek bir şekilde bırakılan beton rögar kapağına da bir çözüm bulunmalı.

Dündar Çiğit Sokak (1)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Başiskele sahili oldukça renkli

Geçtiğimiz hafta çok güzel bir etkinliğin haberini yapmak için Başiskele sahiline gittim. Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü görme engelli vatandaşlardan oluşan bir grubu bisikletle tanıştırdı. Görme engelli vatandaşlar ilk defa bisikleti binmenin heyecanını yaşadı.  Habere biraz erken gittiğim için sahil boyunca bir tur atma fırsatım oldu. Sahildeki parkeler yenilenmiş, çevre düzenleme ekipleri yol boyunca döşenen yeni parkeleri inceliyor. Sahilde dikkatimi çeken olaylardan biri de fotoğraf çekimine gelen gelin ve damat oldu. Park ve Bahçelerde çalışan görevliler fotoğraf çekimi için gelin ve damatların sık sık Başiskele sahilini tercih ettiklerini söylediler. Sahilde dolaşırken sıcaktan bunalan iki miniğin annelerinin kontrolünde suya girdiklerini ve doyasıya eğlendiklerini gördüm. Bu manzara açıkçası çok hoşuma gitti. Minikler kendi hallerinde, öyle bir eğleniyorlardı ki saatlerce durup onları izleyebilirdim.

BAŞİSKELELİ MİNİKLER (2)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr