20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Tebrikler Başkan

Hayrullah Demiray

07 Ağustos 2017 tarihli yazısı

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz 2013 yılından beri yapmış olduğu bir çalışmanın sonucunu geçtiğimiz günlerde almıştı. Başiskele 2008'de ilçe olan ve beş beldeden oluşan yeni bir ilçe. Kocaeli'nin birkaç tane ilçesi bu şekilde, 2008 yılında ilçe yapıldı. Bunlardan en yenisi ve nüfusunun da o dönemlerde en az ol olduğu ilçe olan Başiskele bugün gerçekten de Kocaeli’de takip edilir bir ilçe haline geldi.  Bu ilçenin oluşmasında, bugünlere gelmesinde emeği olan birçok isim var. Yani gizli kahramanlar var. Fakat bana göre bu ilçenin bugünlere gelmesinde adeta bir orkestra şefi gibi hareket eden ve ekibini de iyi motive eden bir lider isim var. O da Başiskelenin mimari Hüseyin Ayaz.

 

Gerçekten de Başiskele için gecesini gündüzüne katan ve yaklaşık yedi yıldır benim yakinen takip ettiğim birisidir Ayaz.  Yeri geldi eleştirdik, yeri geldi övdük, doğruları her zaman söylemekten asla geri kalmadık. Birileri gibi de ne karalamak ne de göklere çıkarmak bizim asıl görevimiz.  Biz olanları olduğu gibi anlatıyoruz.  Birkaç gün önce bir basın toplantısı düzenledi Sayın Hüseyin Ayaz. Başiskele sahilindeki bu kahvaltıya biz de gazetedeki arkadaşlarımızla birlikte katıldık.  Yani davete icabet ettik. Konu Başiskele’nin sınırları içerisinde çıkan termal suyla ilgili ama sudan daha ziyade Sayın Hüseyin Ayaz basın çalışanlarına ve herkese teşekkür etti.

 

Orada sorulan birkaç soruyu da ustalıkla cevapladı.  Gerçekten de bazen bizim arkadaşlarımız soruları sorarken hep birileriyle birilerini karşılaştırmak amacıyla hareket ederek soru soruyorlar. Fakat Hüseyin Ayaz usta bir siyasetçi.  Herkes bu konuda hemfikir. Neden diyecekseniz,  sorulan sorulara verdiği cevaplardan bunları anlayabilmek mümkün.

 

Elbette Başiskele değişiyor, gelişiyor ve Başiskele bugün Kocaeli'nin en gözde yerlerinden bir tanesi haline geldi. Bunu Başiskele'de yaşayan, Başiskele’yi gerçekten bugüne kadar yakinen tanıyan bir isim olarak söylüyorum.  Elbette işimiz gazetecilik ama onun öncesinde yaşadığımız şehre değer katan herkesi de tebrik etmek gerekir. Bu konuda Hüseyin Ayaz Başiskele'ye değer katmaya devam ediyor. Bizlerde bunları halkımıza anlatmaya devam ediyoruz. Başiskele bundan birkaç sene önce yedi yıldızlı kent sloganıyla yola çıktığında, herkes belki o günlerde bu ne işe yarayacak demişti. Ama bugün öyle anlıyoruz ki o yedi yıldızın içinin hepsi doluyor ve Başiskele bunu başarıyor. Başiskele bizim için de önemli bir yer. Gazetemizin ilk temellerinin atıldığı yer. Gazetemizin bugünlere geldiği noktada yedi yıldır bizlerde bu kentte doğruyu, objektif bir şekilde sizlere aktarıyoruz. Elbette Başiskele’nin bugünlere gelmesi bizleri de mutlu ediyor.

 

Başiskele'de gerçekten de uzun uğraşlar sonucu çıkarılan yaklaşık 55° sıcaklığındaki termal suyun Kocaeli'nin bir değeri olacağını diğer ilçelerde bu konuda aralarında bir yarış olmadığını ve herkesin farklı bir görevi olduğunu vurgulayan Hüseyin Ayaz usta siyasetçiliğini bir kez daha konuşturmuş oldu. Kocaeli’ye değer katan yatırımların o bölgede yükselmesi bence çok önemli. Kocaeli’de taş üstüne taş koyan kim varsa bizler de onların destekçileri olacağız. Bu bütün belediye başkanlarımız için geçerli ama herhangi bir şekilde halkın parasını doğru yerde, doğru zamanda kullanmayan kim varsa da karşısında yine biz olacağız.

 

Bu bağlamda Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın attığı adımlarda da halkın yararına olan her şeyde bizler sonuna kadar destekçileri olacağız.  Bunu da buradan aktarmak isterim.  Doğru, tarafsız bir gözle baktığımızda neyin ne olduğunu daha iyi anlıyoruz. Emin olun ki sevgili okurlarım bizler bugüne kadar bunu başardık, bundan sonrada başarmaya devam edeceğiz.

 

Elbette ilkesel olarak yapılan ve vatandaşın lehine olan her türlü konuda kurumlarımızın sonuna kadar arkasındayız. Halkın yararına olmayan, hiçbir şeyi de asla alkışlamayız.  Yeniköy’de kısa zaman içerisinde güzel tesislerin yapılacağına olan inancım tam. Bu konuda bir kez daha Başiskele belediye başkanı Hüseyin ayaz ve ekibini kutluyorum.  Hüseyin ayaz konuşmasında ekip arkadaşlarına, orada yaşayan herkese sonsuz teşekkür etti. Çünkü bu bir ekip başarısı bunu gayet net biliyor.

 

Bundan sonra Başiskele'de güzel hizmetlerin olacağını ve Başiskele’nin daha da gelişip ve değişeceği konusundaki düşüncelerimiz daha kalıcı bir hale geliyor. Bu konuda gerçekten de iyi şeylerin olabileceğini hissediyoruz. Çünkü dinamik bir ekip var ve o ekibin başında olan isim gerçekten de bu işi meslek olarak yapıyor. Yani işi sadece belediye başkanlığı,  başka bir şey yapmıyor bunu da her haliyle, hareketiyle gösteriyor tebrikler başkan.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem