17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Dava idraki kaybolan varsa bıraksın

Hayrullah Demiray

31 Temmuz 2017 tarihli yazısı

AK Parti’de son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söyledikleri çokça tartışılır oldu. Yorulan varsa, dava idrakini kaybeden kenara çekilsin diye bir söylemi oldu sayın Cumhurbaşkanımızın. Evet, bundan yaklaşık birkaç yıl önceydi, bir seçim öncesi AK Parti’de Recep Tayyip Erdoğan'a en büyük ihaneti yine kendi partilileri yapıyor dediğimde birçok kişi eleştirmişti, birçok kişi kızmıştı bana.

 

Bu konuda zamanında çokça yorum yapmıştım, evet. Bugün geldiğimiz nokta aslında o gün söylediklerimizin aynısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bunu bugün çok açık ve net bir şekilde ifade ediyor. Hem belediyeler açısından hem de teşkilatları açısından bu oldukça önemli bir süreç. Herkes aklını başına alsın diyor reis. Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün AK Parti’nin kurucu lideri olarak tekrar partinin başına geçmesinin aslında birkaç anlamı var.

 

Hep diyoruz ya AK Parti kirlendi mi? Recep Tayyip Erdoğan da dava idraki olmayanların AK Parti’yi kullananların, AK Parti sayesinde zengin olanların, köşeyi dönenlerin olduğunun farkına varmış durumda. Kimse kusura bakmasın. Hep deriz ya iğneyi kendimize, çuvaldızı da başkalarına batırmak lazım. Herkes dönüp kendine bir bakmalı. Ben her zaman söylüyorum Ak Partiye, Recep Tayyip Erdoğan'a neden oy verdiğimi. Yarın bir gün oy vermezsem neden vermeyeceğimi de her zaman haykırıyorum.

 

Bugüne kadar yaptıklarını beğendim oy verdim yarın beğenmedim oy vermeyebilirim ama şunu da asla unutmamak gerekir ki birçok hata Recep Tayyip Erdoğan'dan kaynaklanmıyor. Onun arkasına saklanan onun ismini ve partinin ismini kullanarak bir yerlere gelenlerin yapmış olduğu hatalar ülkemizde sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına sebep oldu. Recep Tayyip Erdoğan diyor ya kandırıldık, hepimiz kandırıldık. Zaman zaman hepimizin hataları oluyor.  Ama en yakınındaki kişiler kandırdı Recep Tayyip Erdoğan'ı. Bugün bu kadar insan atıldı belli kurumlardan.  Onları oraya kimler yerleştirdi ona bir bakmak lazım.  Bazen birilerini eleştirirken diyoruz ya 40 yıllık bir proje bu. Evet FETÖ projesi tam 40 yıllık bir proje.

 

Onda hemfikiriz. Son 15 yılda Recep Tayyip Erdoğan'ı birileri kandırdı ve belli kişileri belli kurumlara yerleştirdiler. Bu da doğru. O zaman şimdi ne yapmak lazım ? Aslına bakılırsa AK Parti 2002 ruhuna geri dönmek zorunda.Geri dönmediği takdirde ne olacak ben söyleyeyim size.  Bugüne kadar söylediğim bir çok konuda haklı çıktım bunu da bir kez daha söylüyorum: Eğer Ak Parti 2002 ruhuna geri dönemezse 2019'da bazı şeyler hayal olur benden söylemesi.

 

Bir insanı sevebilirsiniz, sonuna kadar onun arkasında olabilirsiniz ama yaptığı yanlışları da eleştirmekten geri kalmayacaksınız.  Bugüne gelindiğinde ise  AK Parti bir dönemeçte.  Bu dönemeci başarabilirse ileriye doğru yola  devam eder ama başaramazsa olduğu yerde saymaya ve gerilemeye mahkûmdur.  Bunu da kimse unutmasın.

 

Öncelikle şunu bir kez daha ifade edeyim, bugün FETÖ ile öyle gerektiği şekilde mücadele edilmiyor. Kimse elini taşın altına koymuyor. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı bu konuda da hem belediyeleri hem de AK Parti teşkilatlarına bir hançer vuracak ve vurmak zorunda. Sokağın sesini sonunda cumhurbaşkanı ve AK Partinin genel başkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı duymuş oldu. Nitekim bu sevindirici bir haber. Cumhurbaşkanımızın söylemiş olduklarını yakından takip ediyoruz.  Son günlerde Bakanlar Kurulu'nda yapılan değişiklikler aslında bunun bir göstergesi. Kimse sesini çıkaramıyor. Recep Tayyip Erdoğan ne derse o oluyor. Dolayısıyla bütün rakipleri Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiriyor.

 

Bugün eleştirenlerin bazıları onunla aynı noktaya gelmiş durumda. Dünya beşten büyüktür deyip her yere herkese bir şeyler söyleyebilen dünyada bir başka lider yok. Onun içinde kendi partisine ülkesine hakim. Dediği ertesi gün kanun ve nizam haline geliyor. Dolayısıyla bence AK Parti'deki temizlik harekatı geç kalınmış ve uygulanması gereken acil ve önemli bir iştir.

 

Aynı zamanda sadece teşkilatları da değil belediyelerde de oluşan ve Recep Tayyip Erdoğan’ın deyimiyle metal yorgunluğun da bir an önce önüne geçilmesi gerekir. Bundan sonra bu tür yazılarımız da devam edecek. Özellikle Kocaeli'de FETÖ konusunda yapılmayan ve bazı FETÖ’cü isimleri kamuoyunun unuttuğu, unutmaya yüz tutmuş isimleri de özellikle sizlerle paylaşacağız.

 

Bu konuda bizlere yazmak istediklerinizi hem WhatsApp hattımızdan, hem de mail adresimize yazabilirsiniz. Bekliyoruz kim bu FETÖ’cüler?   Kocaeli'deki bu FETÖ’cüleri kim koruyor bunlarla ilgili bilgilerinizi belgelerinizi mutlaka bekliyoruz. Sadece AK Parti değil bütün partilerde olan bu FETÖ’cülerin temizlenmesi için bizler de elimizden geleni yapacağız. Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem