23 Temmuz 2019 Salı
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

KUDÜS MESELESİNE KESİN ÇÖZÜM !

Yücel Alpay Demir

26 Temmuz 2017 tarihli yazısı

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa ‘mı? EVET ,  kutsal ‘mı? EVET ,

 Kutsal topraklarda Müslümanlara eziyet var mı? EVET , Müslümanlar Mesdid-i Aksa’da gönüllerince ibadet yapabiliyorlar mı? HAYIR , güven içerisinde yaşayabiliyorlar mı? HAYIR

Ankara , Adana , İzmir , Çanakkale , Hatay , Bursa , Kırklareli ve İstanbul'da yaklaşık 36 sinagog var mı? EVET , yaklaşık 17.000 Yahudi var mı? EVET, Yahudiler bu sinagoglarda gönüllerince ibadet yapabiliyorlar mı? EVET, güven içerisinde yaşayabiliyorlar mı? EVET

Arabistan , Suriye , Irak , Mısır , Kuveyt , Ürdün , Lübnan başta olmak üzere , aşağı yukarı 57 Müslüman ülkenin tamamında ortalama 1.000.000 Yahudi var mı? EVET, güven içerisinde yaşayıp , ticaret yapıp , müreffeh bir hayat sürüp , gönüllerince ibadet yapabiliyorlar mı? EVET

Sizce bu işte bir terslik yok mu?  EVET bu işte büyük bir terslik var.

Peki çare ne? Çare Sarıgül deyip sıyrılamayız!

Cuma namazı sonrası yaptığımız protestolar, maslahatgüzarı büyük elçiyi dış işlerine çağırıp uyarmakla çözüm bulsaydık , şimdiye dek çoktan bulurduk, nitekim 50 yıldır her türlü insani ve demokratik yolu denedik , ne Filistin ve Kudüs'te akan Müslüman kanı durdu , nede ibadethanelerimize yapılan saygısızlık sona erdi.

Ey Müslümanlar zor durumdayız yetişin! diye yardım istiyorlar mı? EVET

Kime diyorlar! Tabi ki biz Türklere diyorlar, Filistinli çocuk Mescid-i Aksa’ya gizlice çıkıp hangi ülkenin bayrağını açıyor!

TÜRK BAYRAĞI açıyor!

On dönüm bostan yan gel yat Osman , İslam dünyası harap ye iç yat Arap, şeklinde ömür tüketen Vahabiler’in zaten işi başından aşkın, dindaşları soydaşları Yemen ve Katar'ı halletmekle meşguller!

Kudüs’ten yükselen Ey Müslümanlar sözünün muhatabı biziz!

Hani bizde ecdadımızla gurur duyuyoruz ya, ecdadımız zamanında şöyle etmiş böyle etmiş küffara aman vermemiş deyip kabarıyoruz ya!

Ecdat böyle bir durumda ne yapardı biliyor musunuz?

Ya!  Allah ya size verir ya bize deyip İsrail'e topyekün savaş açar sancağını Kudüs’e dikerdi.

Ya! Mescid-i Aksa ve Kudüs’e Kıbrıs'a yaptığımız gibi , Türk Barış Gücü adı altında askeri birlik yollayıp Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın güvenliğini sağlardı.

Ya da! Bir elleri yağda bir elleri balda yaşayan kazandıkları paraları İsrail diasporasına yollayan ve bu sayede dünya üzerinde güç dengesi kuran SiyonistYahudilerin alayının kulağını kıp kırmızı edene kadar çeker , ticaretlerini huzurlarını düzenlerini bozardı !

Türk Milletinin Gayri Müslimlere gösterdiği hoş görüden bahsederek lütfen kuru eleştiri moduna girmeyin, aynı ülkede sadece ve sadece siyasi görüş farkımız olmasına rağmen birbirimizi hoş görüp tahammül etmiyoruz kıyamet kopmuyor da , Mescid-i Aksaya sahip çıkıyoruz diye mi kopacak!

Kopuyorsa da kopsun, Türk Milleti dünyaya siyaset, ticaret yapmaya, park, AVM, kentsel dönüşüm yapmaya mülakattan 90 alayım hayatım kurtulsun işe girince muhafazakar bir müteahhitten krediyle ev alır taksit taksit yaşarım demeye gelmedi, Türk Milleti dünyaya “iz bırakmaya geldi” aleme nizam vermeye geldi, birbirine güç göstermeye değil, İslam'ı tebliğ etmeye geldi.

Bırakacaksak kalıcı iz bırakalım , iz derin olsun ki her yerden gözüksün !

Hatırlar mısınız? Rahmetli Kemal Sunalın filminde , materyalist bir amca “Allah’ın verdiği nefesi boşa harcamayalım” diyordu, aynen öyle, amca doğru bir amca değildi ama sözü doğruydu. Nefesimizi kürsülerde boşa harcamayalım.

Bunların derdi Kudüs’ü başkent yapmak. Bunların derdi Mescid-i Aksa’ya Müslüman sokmamak!

Allah rahmet eylesin, Necmettin Erbakan hoca olsaydı İsrail bu kadar fütürsuzlaşamazdı.

Hani derler ya! Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanlara artık mecburen başka yöntem uygulamak gerekir !

Başka çare bırakmadılar! Başka çare ‘de yok zaten!

Çarşamba günümüzde mübarek olsun inşallah.

Selam ve dua ile.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem